bugün

adana demirspor

her sene bir umut başlar demirsporlu için.

bazen ligin çok çok üstünde kadrolar kurulur bazen ekonomik bunalımlarda bulur kendini.

aslında herşey her sene değişir...yönetim,teknik direktör ,futbolcular....

tek değişmeyen o cefakar taraftardır...

adana'da ''demirsporluluk'' bir kimlik, bir duruştur.

bir yabancı olsanız ve adana'da bir ay yaşasanız adana demirspor taraftarının büyüklüğünü,aşkını ,duruşunu hissederseniz.hele de biri sizi maça götürürse ''bu taraftarın bu ligde ne işi var'' demekten kendinizi alamazsınız. çok insan adana'ya okumaya gelip demirspor'lu olmuştur.

taraftar deyince sadece maça gelmekten bahsedilmiyor tabi...(bunu ise bilmeyen biri izliyorsa bir kaç video izlemesi yeterlidir)

siyasi oyunlar ,yanlış yönetimler... ve aytaç durak'ın yıllarca bu takımı ''benim himayemde olsun,başkalarına bırakmam,hep bana muhtaç olsunlar'' diyerek kullanması en dipleri göstermiştir demirsporluya...

şimdi de 20'ye yakın yıldır acılara bağışıklık kazanan demirspor taraftarı ve 10 sene 20 sene 50 sene bu ligde kalacağını bilse bile o staddda o formayı desteklemektedir,destekleyecektir.

o taraftar için yıllar....hep futbolcunun gözünde ''artık yeter bu taraftar için oynayalım'' ışığını görme ümidiyle geçmektedir.

o bestede de dediği gibi;

bedelsiz bir duygudur
fiyakalı duruştur
demirsporlu olmak
şeref ,onur ,gururdur.