bugün

sözlük yazarlarının rüyaları

Rüyamda yine uçuyordum lan... Ama öyle çok yüksektende değil. Bildiğin otobanda otobüslerin yanında uçuyorum. Topkapı'dan yardırdığım gibi soluğu karaköy'de aldım. Baktım vapura binmeye gerek yok boğazı da uçarak geçtim, kadıköy'e vardım. Ortalık öyle kalabalıktı ki uçmakla iyi ettim derken kendimi yine o evde buldum. 5. kattaki dairesine kadar süzüldüm. Pencereden girer girmez kedisi farketti beni. "erooss gel oğlum" dedim sevdim kediyi biraz. Baktım uyuyo malum şahıs. Uyandırsam belki beni gördüğüne pek memnun olmaz diye düşündüm. izledim baya bi, sonra baktım olacak gibi değil yatıyım yanına dedim. Her zaman ki gibi yanına yatıp sarıldığımda hiç bir tepki vermedi, gözlerini araladı baktı biraz, sonra tekrar yumdu. Kanatlar aşkına böyle hızlı uçuş görülmemiştir, bi fırladım yataktan. Bu sefer de kadıköy'ün daha ilerisinde oturan diğer malum şahısın evine yöneldim. Sinirliyim de bi yandan. Vardım eve girdim içeri baktım oda uyuyo. Bir an bakınca ne kadar özlediğimi farkettim. "bunu bana niye yaptın lan" temalı konuşmalarımdan birini bağıra çağıra gerçekleştirebilirdim aslında ama gerek yoktu. O kanepe de onunla huzurla uyuduğum günleri düşündüm, tam pes edicekken yine işin sonunu, olacakları düşündüm. istenmediğim yerlere gitmemeli, bensiz mutlu olanları öylece bırakmalıydım. Hafiften gözlerini araladı bu, gülümser gibi baktı ama hiç hali yoktu. Onun o yatakta uzanmış halini görünce ne yaptıkları için hesap sormak ne de intikam almak geldi içimden. Sadece eskisi gibi sarılsa yeterdi aslında ama artık o sıcaklığı hissedemezdim. Elimi sakallarına attım;

- uykun mu geldi ?
- peki...

dipnot - bazen bir rüya, bir rüyadan fazlasıdır.