bugün

şeriat bütün insanlığın tek kurtuluş yoludur

bütün insanlığın tek kurtuluşu insan olmaktır. açıkçası budur yani. tamam şeriat bir yönetim biçimidir, elhamdürillah ben de müslümanım ama madem tek kurtuluş yolu şeriat neden o zaman hiçbir arap ülkesi üst seviyelerde değil? bana bunu açıklar mısınız? müslüman olmayı sadece şeriattan, şeriata uymaktan sanan kişilerin zırt pırt düşüncesidir. sen önce insan olarak müslüman olarak görevlerini yap ki allah sana merhamet eylesin. şeriatı sevmiyorum ama bu değilki ben ateistim. şu anda müslümanlığın en rahat yaşandığı ülkelerden birisidir türkiye. git bakalım şu anda arap ülkelerinde ne kadar inançsız kişi var? sanıyor musun sen suudi arabistanın hepsi müslüman. onlar bir kurala uymak zorunda olduklarından dolayı müslüman gözüküyorlar. oysa bana göre allaha inanmak tamamen vicdan meselesidir. zaten dünya üzerindeki gerçekleri gören insan allah a inanır. inanmıyorsa bile bence kimse ona karışmamalı. her koyun kendi bacağından asılır çünkü. zorla bir ototriteye dayanarak müslümancılık oynamak çok sahte. kişi kendi düşüncesini açıkça belirtip istediği gibi yaşamalıdır. zorla bir şeylere inandırılarak değil.