bugün

entry'ler (47)

çaylaklar sözlük vs uludağ sözlük

uludağ sözlük ekşi sözlüğe bok atarak bir yerlere gelmeye çalışır, çaylaklar sözlük ekşi sözlük kalitesinde olmaya çalışarak bir yerlere gelir.

türk televizyon tarihinin en kötü dizisi

(bkz: beşik kertmesi)
(bkz: dabi dabi)

kardeşe yapılan işkenceler

aramızda sadece 1 yaş bulunan kız kardeşime fiziksel olarak gücüm yetmediği durumlarda, acısını gece çıkarma gibi girişimlerim olurdu. malumunuz kız kardeş benim uysal, naif kişiliğime nazaran; biraz da küçük olmanın verdiği şımarıklıkla pek bir cazgırdı efendim. üstümde gerçekleştirdiği kedivari tırmıklama, saç çekme denemeleri yetmiyormuş gibi; "anneeaaaaa, ablam beni dövüyoğğğ." diye bağırır ve annemin asla eyleme geçirmediği; "oklavayı alıyorum haa!" repliğini tekrarlatırdı. ben de, uslu ve ezik abla hıncımı kız kardeş uyurken alırdım. ranzanın üst katında yatan kardeşin yanına çıkar, tokatlar da tokatlardım. bazen saçını işaret parmağıma dolar çekerdim hunharca. uykusu çok ağırdı neyse ki cadalozun.

bugs bunny ölünce ne dediler

-müslüman olduğuna şahitlik eder misiniz?
-dinsizin tekiydi, vallahülazim.

zaman makinesini icat eden türklerin diyalogları

-abi 5 yıl öncesine gidip şule'yle konuşacağım, onu terk etmeyecek, sevdiğimi söyleyeceğim. bugün o denyonun karısı değil, benim karım olacak.
-olmaz, zamanın akışına ve olayların gidişatına engel olamazsın.
-götüne sok o zaman o makineyi!

yaran dil sürçmeleri

kardeşimin tatlı, somurtkan bir ufaklığa bakarak söylediği cümle: "kaşık çatlı", çatık kaşlı diyecekti zira.

eski sevgiliyi özlemek

"biliyor musun?bugün seni hatırlayıp ağladım. öyle bir film sahnesinde duygulanıp iki damla göz yaşı dökmek gibi değil ha! hüngür hüngür ağladım, dudağımı ısırarak daha büyük bir acıyla içimdeki acıyı bastırmak isteyerek... bu şaşırtıcı; oysa seni unuttuğumdan o kadar emindim ki..." demektir.

kibar küfür etmek

hayat kadınının oğlu. meale gerek yoktur herhalde.

güzel kız sözlükte yazmaz yazar kız güzel olmaz

güzelliğin göreceli olduğunu bilmeyen, erkek söylemi. her sözlükte bulunur böyle bir başlık, altında onlarca onaylayan entry ve üstüne alınan kompleksli kızların girdiği yalanlayan entryle. bırakın ispat etme çabalarını yahu. yoksa yok bulunması gerekmez ki. sonuçta facebook değil ki bu fotoğraf ekleyip beğenelim, photoshoplayıp beğendirelim. fikir güzelliği esas burda, üstelik süper bir gizem var. nasıl biri bunu yazan diye düşündüren. gizem iyidir iyidir. yok illa güzellik arayanlar; üzgünüm yanlış adres.

zaa xd

inci sözlük yazarı olma olasılığı yüksek, sanal ergen gülüşü.

yaşama arzusunun kalmaması

yaşamak için arzu duyulmasından daha mantıklı gelendir. istekle yaşamak mümkün mü? yaratıldık bari hakkını verelim, bizimkisi. (bkz: bindik bir alamete gidiyoz kıyamete).

kafası karışık seçmene tavsiyeler

o kafayı al, potaya on kez turnike atışıyla basket at, sonra mahalledeki çocukların patlayan topuyla değiş-tokuş et biraz da onlar folloş etsin. ardından dünya maketi platformuna yerleştir, çevir çevirebildiğin kadar... hah şimdi al o kafayı tak gene yerine.
hala bilmiyor musun kime oy vereceğini, geç aynaya tükür o kafaya. üzülme, zaten kimi seçersen seç sonunda vuracaksın o kafayı ordan oraya, sonunda gene tüküreyim bu kafaya diyeceksin.

nefret edilesi hitap şekilleri

(bkz: hacı)

sinem kobal a güzel denilen ülke

güzel ama aptal denilen ülkedir.

dünyanın en kısa korku hikayesi

nihat doğ*du.

bütün kadınların çirkin olduğu gerçeği

ifade edilişi yanlış olan önermedir; zira gerçek değil, ifade edenin fikridir. Ayrıca bütün genellemeler gibi yanlış olandır. Subjektif bir düşünce; "bütün kadınlar" şeklinde genelleme yapılarak belirtilemez.
Kadın-erkek diye ayırmak alakasızdır kanımca, o yüzden iki cinsi içine alarak yorum yapmak gerekirse, gene de yanlış olan önermedir.
insandan, öznel fikir olduğu belirtilmediği sürece çirkin olarak bahsedilemez.
Malumunuz görecelidir, her insan güzeldir "birine" göre.

entelektüel takılmaya çalışan insan

Derdini, sürekli el kol hareketleri yaparak anlatmaya çalışan insandır. Vücut diliyle ilgili her şeyi bildiğini sanır.
Hıncal Uluç gibi boynunda fular, sırtında kollarını omuzundan sarkıttığı kazak ve gözlükleriyle dolaşır.
Devrik cümleler kurar, siyaset bir numaralı sohbet konusudur.
Her daim yanında bulundurduğu bir kitap vardır, istisna durumlarda ise gazete.
Kurduğu cümleler hep soruyla başlar: "ne olacak bu memleketin hali?"
Hep mütevazı olmaya çalışır, gereğinden fazla kibardır.
Bu böyle sürer gider... Esasında süpersonik özellikler olan bu davranış biçimleri taklit olduğundan hemen anlaşılır, entellektüel olmayan ama öyle görünmeye çalışan insanın antipatikliğinden öteye gidemez. Böyle absürd, gülünesi bir durum doğurur.

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

- (bkz: kafasız).
- (bkz: beyinsiz).
önüne bay-bayan sözcüğü getirilen kelimeler:
-bay çok zeki.
-bayan çok bilen.
- (bkz: defol).

insanı değiştirecek tek şey

insandır. eşi olur, babası olur, annesi olur, yedi kat yabancı olur ve hatta kendisi olur; ama insanı gene bir insan değiştirebilir.

allahın sıcağında bot giyen tipler

Yaşadığım şehirde sürekli rastladığımdır. Bunlar; kar yağmadığı halde atkı-bere takar, askılı body üstüne mont yelek giyerler ayrıca. Hasret kalmış adamlar, hor görmeyin. Az bulut gördümü hemen çizmeleri, kaşkolları giyinir burda insanlar. burası neresi mi? tabii ki; antalya.