entry'ler (74)

tc kimlik no nun son rakamından ırk tahmini

En son rakam tek ise türk ve diğer ırklar , çift ise sadece kürt kökenlisin ...
Bunu 16 kişide denedim 16'sıda doğru çıktı ...

fırat kalkanı operasyonu

operasyonun tek başarısı suriye kürdistanı'nın kurulması sadece 1 yıl daha geç kurulacak ... menbiç'e müdahale etme ihtimali artık kalmadı çünkü tsk/öso ile pyd arasına esad rejim kuvvetleri bulunuyor , menbiç'te ise abd ve rus askerleri konvoylar halinde var ... afrin kantonuna ise olası bir taarruz çok düşük bir ihtimal çünkü afrinde bizzat rus askerleri var ve şehrin içlerinde devriye atıyor , buyrun türkiye onlarıda mı bombalayacak , onlarıda mı tanklarını/zırhlı araçlarını hedef alacak , böyle yapması fiili bir savaş sebebidir bütün dünya tarafından birleşmiş milletler tarafından da biliniyor kaldı ki türkiye rusyaya kafa tutacak bir ülke değildir ... yapılacak tek şey türkiye'nin diplomasi ile rusları ikna etmek ve rus kuvvetleri afrin'den çekilmelerini sağlamak , ruslar hayatta kürtleri bırakıpta pilotlarının katili türkiye'ye yanaşmaz öyle olsa bile afrin'den boşalan rusların yerine abd özel kuvvetleri yerleşir ... yani 80 asker ve 900'e yakın öso'lu kürdistan'nın kurulması sadece 1 yıl daha geç kurulacak diye yaşamalarını yitirdiler ... şimdi tsk el bab ve diğer bölgelerden çekilecek , öso'da güçlerini idlip yada başka bir muhalif kontrolünde ki bölgeye çekecek , bu boşluğu da esad rejimi dolduracak ve zamanla bölge pyd/pkk'ya devredilecek ... buyrun hakkari'den hatay'a kadar ki bütün bölge pkk tarafından kontrol edilecek ve suriye kürdistanı'da resmi olarak kurulacak ve orda rusya abd ve avrupa ülkelerine müttefik bir devlet kurulacak ve 100.000 bulacak bir orduya sahip olacaklar ... gerçek hayata dönelim , her akşam televizyonlarda osmanlı hayalleriyle aptallaştırılıyorken ilerde 81 şehre sahip bir türkiye bile olmayacak ...

hala askerlerin boğazı kesildi demek

Hala askerlerin yakılmasına montaj demek ...

sözlüğün kalitesinin giderek düştüğü gerçeği

En büyük sorumlusu troll maksatlı entry giren şaklabanlar ...

hristiyanları ve yahudileri dost edinmeyin ayeti

Yahu arkadaş adam ısrail bizim dostumuzdur diyor dostumuz , adam putin dostumdur diyor , adam abd bizim müttefikimizdir diyor niye anlamıyorsun ey gafil ey cahil !
Verdiğin örnek bile seni haksız çıkarıyor ... "Sizin dininize zarar verirlerse ..." diyorsun , yahu adamlar ırak'ta 1.5 milyon müslüman katletmedi mi ? Adamlar afganistanda 1 milyon müslüman katletmedi mi ? Hala katletmiyor mu ? Kadınların ırzlarına geçmediler mi ? Afganistanda kuran yapraklarını yırtıp tuvalete dökmediler mi ? Peygamberin karikatürlerini çizip alay etmediler mi ? Ebu gureyb cezaevinde müslümanlara işkence yapmadılar mı ? Camileri bombalamadılar mı ? Hala çıkıp sizin dinize saldırmadan diyorsun adamlar daha ne yapsınlar ...

burda hala ayetin anlamını saptırmaya çalışanlar var ...
ayet gayet açık ... yahudi/hristiyanları dost/arkadaş/müttefik edinmeyin diyor ...
haçlı uçakları incirlik üssünden kalkıp suriye ve ırak'ta müslüman çocukları katletmiyor mu ?
türkiye bu katliamı yapan nato'ya yıllardır müttefiklik yapmıyor mu ?
bakan çelik ısrail bizim dostumuzdur demedi mi ?
tayyip erdoğan bir çok konuşmasında çocuk katili putin'e dostum putin demedi mi ?
tayyip erdoğan bir çok konuşmasında çocuk katili obama'ya dostum demedi mi ?
tayyip erdoğan ırak isgalinde 1.5 milyon müslümanı katleden , binlerce kadını tecavüz eden amerikan askerlerine dua etmedi mi ?
Akp israil'deki yangınları söndürmek için helikopterler göndermedi mi ?

Maide 51.Ayet: Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). içinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez

Cumhurbaşkanı ve bakanlar bir çok hristiyan/yahudi ülkelerin dostları olduklarına dair açıklamalarına karşı akp'lilerin ne düşündüğünü merak ediyorum ...

islamı kötüleyince eline ne geçiyor ey ateist

bütün dünya ateistleri bilimle filan uğraşıyorlar bizim ateistlerin yapacağı tek şey "sen gericisin sen yobazsın" demek ...

türbanlıların mağdur olduğu yalanı

80'li 90'lı yıllarda çok mağdur oldular çok haksızlığa uğradılar fakat şimdi mağdur olan ise türbanlılar değil asıl mağdur olan türbanlar oldu ... Güneş gözlükleri kafada , suratta makyajlar , ağızlarda sigara , burunda hızma denilen demir parçası , altta dar kot pantolon , ayakta 10 cm topuk , ama sonuçta türbanlı !

ygs nin önemsiz bir sınav olduğu gerçeği

önemsiz olur mu dostum ... üniversite sınavlarının ilk ayağı ygs'dir ve toplam puanın öyle az buz değil %40 etkiliyor ...
Benim zamanda %32 etkiliyordu şimdi %40 oldu ...

gevurlar atatürk ü seviyor diye övünmek

bir arkadaşım var tanzanya'lı , kendisi bana atatürk hakkında bir şey dedi ...
tanzanya'da hristiyanlar atatürk'ü seviyor saygı duyuyorlarmış fakat müslümanlar atatürk lafını duyduklarında bile "la'netullah" diyorlarmış , la'netullahın ne olduğunu araştırdım meğerse anlamı "allah'ın laneti üzerine olsun" demekmiş ...
not : kesinlikle troll yada uydurulan bir şey değil 2 ay önce yaşadığım bir diyalog ...

yobaz ve zeka

Bu ne arkadaş herkese her şeye yobaz yobaz yobaz artık abarttıldı ... atatürkçüler muhafazakarlara yobaz der , muhafazakar atatürkçüye laikçi yobaz filan der , instagrama giriyorum herkesin dilinde yobaz yobaz ,facebook'a giriyorum yine herkeste yobaz yobaz , sözlüğe giriyorum yine aynı bu ne arkadaş abartmayın artık ...

gaylar öldürülmelidir

kişi doğduğunda cinsiyeti üzerine doğar fakat sonradan bu kişi erkek ise erkeklerle ilişkiye girmeyi tercih ediyorsa o bir hastalık yada genetik bir bozukluk değildir ... nitekim bu çirkin ameli günümüzde bir gelir kapısı haline getiren ve adı travesti,transseksüel,biseksüel gibi adlar alan sapkınlar var ... bunca pisliği yaptıktan sonra "ama allah yaratmış o da can ..." vs yapmacık , sahte masumane , duygusal şeyler söylemenin de ne kadar miğde bulandırıcı açık ...
islami fıkıh'ta cezası yüksek bir tepeden aşağı atılarak öldürülmeleridir ...

gaylar öldürülmelidir

islami fıkıh (hukuk) 'ta , günümüzde eşcinsel diye tabir edilen islamın "luta" yada "luti" dediği kişilerin hükmü öldürülmeleridir ... bu hükmün nasıl olacağına gelecek olursak , yine islami fıkıh'tan hareketle , luta (eşcinsel) kişi bulunduğu beldenin en yüksek tepesi durumundaki bir noktadan (dağ,yüksek bir yapı) aşağı atılarak öldürülür ...
islamın en çirkin amellamellerden biri olarak nitelediği eşcinsel sapıklığı , kuran'da da ayetlerde bahsedilmiştir ve allah'ın lut kavmini helakı da kuran'da bahsi geçen rivayetlerdendir ...

oy kullanmanın şirk olduğu gerçeği

Bilmeyen çok kişi vardır ...

zübeyde hanım

Kamal'ı doğurduğu iddia edilen kadın ...

araplar ne işe yarar

yukardaki arkadaşa ithafen ...
evet türkler nasıl çin'lilerden dolayı savaştan kaçtılarsa araplarda savaştan kaçarlar ... evet türkler para ve kadın bulursa allah'ını bile unutuyorsa araplarda öyledir ... evet türklerin kafaları çalışmadığından abd tarafından sürekli kazık yerler araplarda öyle ...

yahudi erkeği vs kürt erkeği

Yahudi erkeği , kuranda Allah tarafından defalarca lanetlenmiştir ... Kürt erkeği yahudi ise yine söylediğim geçerli fakat eğer müslüman ise yine Allah tarafından kuran'da cennet ile müjdelenmiştir ...

hz amine annemizin anneler günü kutlu olsun

Allah ve resul'unun söylemediği herhangi bir bayram yada herhangi bir günü özel kabul etmek küfürdür ... Nitekim hristiyan'ların paskalya bayramını kutlayan müslüman kafir olur , ezidilerin nevruz'unu kutlamak kişiyi küfre düşürür yine bu konudan bakarsak kadınlar günü , anneler günü , doğum günü saçmalıklarla basit günlere özel anlam atfedip bunları kutlayan müslüman küfre düşer ...
Ebu Davut'ta da belirtildiği gibi sahih bir hadiste Allah resul'u derki ...
"Kim bir kavme özenirse o da onlardandır"

kadınlar gününü kutlamayı hak eden kadınlar

Anlamsız , aşırı yapmacık , fuzuli bir gün ...