entry'ler (15)

29 ekim cumhuriyet bayramı

Cumhuriyet insan gibi yaşamaktır.

daha zeki olmak için yapılacaklar

Herkes daha zeki olmak istiyor. Ama bunun kolay bir yolu veya formülü yok. Ancak yine de yöntem arayanlar için faydalı olabileceğini düşündüğüm yöntemleri buraya bırakıyorum: (bkz: https://merakliadam.com.t...mak-icin-bilimsel-6-adim/)

öpüşen çift görünce yapılacaklar

hemen yanlarına giderek kibar bir şekilde, yaptıkları şeyin doğru olmadığını ve bencilce olduğunu söyledikten sonra grup yapmayı teklif etmelisiniz.

togg bu hafta satışa çıkıyor

keşke bu araç ülke için vatandaş için üretilmiş olsaydı. ama maalesef seçim için hükümetin bir kozu haline geldi. ben şahsen seçimden sonra hükümet tekrar kazansa da kazanmasa da togg muhabbetinin bir şekilde kapatılacağını ve unutturulacağının düşünüyorum.

dünyanın en kötü tatlısı

cheesecake'tir. tatlının içine tuzlu peynir mi konur o ne öyle. gereksiz bir şekilde abartıldığını düşünüyorum.

hiç görmediği birine aşık olan insan

insan hiç görmediği birine aşık olamaz. yalnızca hayallerindeki gibi biri ile karşılaştığında ve bu kişi ile birlikte olma ihtimali düşük ise işte o zaman aşık olur.

çamlıca camii

bakıldığında cami yapılacak bir tek orası kalmıştı zaten dedirten, her baktığında akp'yi hatırlatacak camidir.

dudak dudağa öpüşürken eller ne yapmalı

sorunun cevabı şu şarkı sözlerinde gizli:
Eller oynasın eller
Diller oynasın diller
Eller ne derlerse desinler
O dillerini yesinler.

iyilik

''iyilik yap denize at, halik bulmazsa balık bulur'' demişler ya, benim yaptığım iyilikler mariana çukuru'na mı düşüyor nedir hiç bulan yok.

atatürk ün yerden yunan bayrağını kaldırması

her şeyiyle örnek bir insan olduğunu gösterir. düşman bayrağı bile olsa bayrağa saygı duyulması gerektiğini göstermiştir. ATAM be.

iddaa

önce kelimenin yazılışını öğren ondan sonra gel.

muharrem ince

belki bu sefer de selçuk tepeliye mesaj atar ''adam kazandı'' diye. hala seçileceğim diye ortalıklarda dolanması şaşırtıcı.

yağmur duası

Kemal Sunal'ın üç kağıtçı filmini akıllara getirir. aslında yaptıkları filmlerle hep toplumu uyandırmaya çalışmışlar, bizim milletse gülüp geçmiş.

bilim

Araştırmayı öğrenmeyi seven insanlar için ilginç içerikleri olan bir bilim ve teknoloji sitesi tavsiyesi
(bkz: https://merakliadam.com.tr/)

köyde yaşamak

Köyler aslında tam yaşanacak yerler, tek sıkıntı köylüler. inanılmaz bir cehalet ve ahlaksızlık var, müge anlı'daki karakter ve olaylar gerçek.