bugün

entry'ler (12)

yasalar neden önemlidir

Yasaların önemi kesinlikle kelebek etkisini kesmelerinden ötürü değildir. Yukarıdaki örnekte illiyet bağının kesilmesiyle ilgili bir durum vardır. Ceza hukukunda illiyet bağı kesilirse kişi fiilinden dolayı cezalandırılmaz. Uygun illiyet bağı teorisine göre hayatın olağan akışında beklenmeyecek sonuçlardan sorumlu tutulmazsınız.

Yasalar alköllü araba kullanmanın serbest olduğunu da söyleyebilir bu nedenle kelebek etkisini kesmek gibi metafizik bi amacı gerçekleştirmek için konulmazlar.

Yasalar kural olarak ya siyasal iktidarın baskı aracıdır yahut eski durumu ikame etmek, tazmin yükümlülüklerini belirlemek amacıyla konulmuş kişiler arası düzenlemelerden ibarettir.

her ankette iyi parti nin çıkması

iyi bari.

alttan 179 tane dersi olan öğrenci

Eğer ankara hukukta okuyorsanız 179 derse bedel dersleriniz vardır, olacaktır, kalacaktır!

a clockwork orange

bu kitabın yazarı ölümcül bi hastalığa yakalanmıştır. ailesine bakmak için kitaplarını yazmaya devam eder, öldükten sonra teliften para kazansınlar diye fakat bi sorun vardır; adam o zamanlar ünlü bi yazar değildir.

kaderin cilvesi adam ünlü olur, kitaplar çok satar ama adam ölmez.

kaderin üstünde bir kadeeer vardır derlerdi de inanmazdınız ne oldu sözlük ahalisi.

sünnet

erkeğin pipisinin, genelde çocuk yaşta rıza dışı olarak, ucundaki fazlalık derinin alınmasıdır. çocuğa soran yok bana da soran olmadı. benim farkım iki kere oldum.

gerçekten...

deniz gezmiş

anayasa'yı silahlı mücadele yoluyla değiştirmeye çalışmış bir sosyalisttir. tck'da düzenlendiği üzere bu suçun cezası o dönemde idamdır. cezası infaz edilmiştir.

hunların sünni olduğu gerçeği

hz nuh türk olduğu için gayet mantıklıdır. hatta sünni ve hanefidirler. ebu hanife'de amerikalıdır.

ankara nın en çekici özelliği

ankara'nın en çekici bi özelliği olamaz zira çekici bi özelliği yoktur. şu şehirde yaşadığım yıllarda midem temelli bozulmuş, zehirlenmiş, hasta olmuş, bütünlemelerin hepsinden kalmış, ayaz yemiş, ayakkabımı çaldırmış ve buna benzer sayabileceğin binlerce sebeple kişisel bi sevgisizliğim vardır. Objektif olarak bakarsak yine çekici bi yanını bulamayız. birkaç gölü vardır fena değillerdir. güzel diyenlere aldanmayın ankara'nın çorağında çölde vaha etkisi yaptığından ankaralı'lara güzel gelir. ankaralı'larda zaten iç anadoluludur. bu şu demektir ki: esnafı yalancıdır, aldatır, dolandırır. ha ulus'ta gezerseniz gerçek dolandırıcılarda bulabilirsiniz. Elin Brno'sunda Viyana'sında hostelde altı tane tanımadığım gelenin gidenin sürekli değiştiği hostelde 17 gün kaldım hiç bi halt olmadı ankara'ya geldiğimin ikinci günü ilk defa aldığım orjinal nike spor ayakkabılarımı çaldılar. bu şehirde müslüman yoktur kardeşlerim. ya da burda fakirlik çok ondan çalıyolar elin çekleri almanları niye sulansın bizim ayakkabımıza zaten daha iyisi var. neyse kendimide haksız çıkardığıma göre ankara'ya da güzel diyim bari hepiniz aklı karışsın.

ideal banyo yapma sıklığı

Bana göre ideali her sabahtır. Her akşam yapan ikinci bi versiyonda vardır. Uygulamada ise 2-3 günde bir de güzel bi banyo yapma sıklığıdır. Diğer günler saçınızı yıkayın. illa bi su deysin kafanıza sayın insanlar.

kentucky fried chicken

Çek cumhuriyet'i gibi bira seven memleketlerde bira da satılır KFC'lerde. Biraların fiyatlarıda en fazla taş çatlasa 2 TL olur.

sevgiliyi seks yapamayacak kadar çok sevmek

Kardeşim kırmızı kurdelede bağlarsan olabilir.

evrim

https://www.youtube.com/watch?v=hOfRN0KihOU
Evrime genel bi giriş niteliğinde videomsu.