bugün

entry'ler (114)

geceye bir söz bırak

"Burada her şey bir insanı sevmekle bitiyor."

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bıktım.

hayatın sarmamaya başladığı yaş

Bende 18de başlayarak iki yıl boyunca şiddetini arttırarak devam etti, ediyor. Belki de hayat böyledir işte ölecek olmamızın verdiği rehavettir üzerimizdeki ağırlık ya da mutlu ve yaşam dolu insanlar iyi birer oyuncudur. Ya da henüz ergenlikten çıkamamışımdır. Umarım son seçenek gerçektir.

neşeli bir insan olamamak problemi

Neşeli bir insan olmak isteyip de olamamak problemidir onun aslı. Biz neşesiz insanlar sayesinde neşeli insanların değeri anlaşılıyor, en azından bir işe yarıyoruz.

içine atan insanlar

görsel

doğu ekspresi

Tıngır mıngır bir yolculuk. bu aralar yapmayı istiyorum ama pek fırsatım yok. Ne güzel olurdu şimdi o trende olup gün doğana kadar arkadaşlarla muhabbet etmek.

ruh halini bir fotoğrafla özetle

görsel

hamza tzortzis

Kendisinin bu akşam üsküdarda bir kültür merkezinde birlik konulu programı vardır. Umarım verimli geçer.
(bkz: hamza andreas tzortzis)

erkeklerin kızlardan daha iyi yemek yapması

Katılıyorum ve arttırıyorum bence temizlik, ütü gibi diğer ev işlerini de daha iyi yapıyorlar tüm işleri erkekler yapsın.

şu an yatıp uyumama nedenleri

Aslında feci bir şekilde uyumak istiyorum ama uyumaya çalışırken içim daralıyor düşüncelerimden kaçamıyorum bu yüzden kendiliğinden pat diye uyuya kalmayı bekliyorum.

split

Aşırı etkilendiğim bir film. Yer yer göz dolması yaşatan ve akabinde gelen çocukluk çağı yaşantısının önemini kavratan bir yapım. Ama sonu tatmin etmedi beni o şerefsiz amcanın cezasını çekmesi gerekirdi. Devam filmi çekilirse güzel olur.

beyaz tenli kızların esmerleri kıskanması

Kıskanmak demeyelim de avantajlı olduklarını düşünüyorum yüzlerinde lekeler falan daha az belli oluyo hatta çoğunun leke olmuyor. Ben de yaz kış güneş kremi kullanıyorum çillerim artmasın diye.

yalnızlık

Kimilerinin yaşam biçimidir, kasıtlı olarak vazgeçmedikleri tek olma halidir.

sıla ile ahmet kural ın aşk yaşaması

Allah mutlu etsin. Abartılmış bir ilişkidir. Balondur.

zengin eş mi yoksa aşık olunan eş mi

Karşı taraf da bana aşıksa aşık olunan eşi seçiyorum. Gönlümüzün zengiliği yeter çıkarır dalağımızı yeriz.

havuçlu tarçınlı kek

insanı mutlu eden, soğuk bir kış gününde sıcacık evde battaniyenin altında oturma hissiyatı veren mucize. Yani en azından bendeki etkileri böyle ama içinde ceviz de olmalı.

fi dizisi

Bok gibi dizidir. Ayrıca Duru şerefsizdir.

kabak tatlısı

Sevmediğim tatlı çeşidi.

en sevdiğiniz özelliğiniz

Harika bir insan olduğum için seçemiyorum.

başörtülü kız flört edemez

Evet etmemesi gerekir ama tek onun değil müslüman olduğunu söyleyen başı açık ya da kapalı farketmez tüm kadınların ve müslüman olduğunu söyleyen tüm erkeklerin de flört etmemesi gerekir, doğrusu budur. islamın kuralları sadece başı örtülü kadınları kapsamıyor.