bugün

entry'ler (15)

recep tayyip erdoğan ı iki kelimeyle tarif etmek

bir insanın tarifini tarih belirler. bundan 20-30 yıl sonra nasıl tarif edileceği, nasıl anlatılacağı aşikardır.
bir insanın en büyük destekçileri tarafından bile unutulması, yuhalanması, nefretle anılması ne acıdır.
Bu acı ona müstehaktır.

başı önüne eğik elleri cebinde yürüyen adam

ankarada yaşıyordur, mevsim kıştır. sokmazsa ellerini cebine bir daha kullanamaz o elleri zat-ı muhterem. eğmez ise kafasını keser ayaz suratını.

erkek kadınını nasıl mutlu edebilir

erkekler öküz değildir, kadınlardır onları öküzleştiren. sevin erkekleri hemde öyle bir sevin ki, hissetsin erkek tüm ruhunda sevginizi. işte o zaman sizi aklınızın almayacağı kadar mutlu eder o erkek.

çayın 1 lira olduğu mekan

çayın fiyatı değil kimle içtiğindir önemli olan. muhabbet varsa keyiflidir çay, içini ve sohbeti ısıtır, muhabbetsiz çay sadece boğazını yakar. rakı gibidir çay herkesle içilmez, bir kültürdür.
ne güzel söylemiş üstad; dost ile içilen şarap helaldir, puşt ile içilen su bile haram.

mutlu olmanın yolları

annedir, babadır. Aşık olunan kadındır. işini sevmektir mutluluk. çocuk sahibi olmaktır. sevişmektir, sevilmektir mutluluk. ilkokul öğretmeninin yıllar sonra senle gurur duyduğunu görmektir mutluluk. Vatanını sevmektir mutluluk. Uğruna feda edebileceğin şeylerin olmasıdır mutluluk. Bazen ölümdür mutluluk. uğruna ölünecek birşeyin varsa. yaşlı birine otobüste yer vermektir. ihtiyacı olana yardım etmektir mutluluk. mutluluk uzakta değildir. mutluluk bir devrimcinin ruhudur, aşkıdır, hayalleridir...

sözlük yazarlarının nick lerini seçme nedenleri

devlet sırrıdır açıklamam. bu sır benimle mezara gidecektir.
(bkz: polat alemdar)

mustafa kemal atatürk vs kemal kılıçdaroğlu

tüm yazarlara koca bir çüşşş diyorum. Ulan, bak ağzımı bozduracaklar şimdi. neyse sakinim. Mustafa Kemal Atatürk ile ondan sonra gelen herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti siyasetçisini karşılaştırmak gaflettir, delalettir ve hatta hıyanettir. Her Türk vatandaşı sadece ilkokulda anlatılanlarla hadi bırak ilkokulu da geçtim bi çık etrafta dolaş bi çevrene bak amına koyum, oksijende mi kullanmıyorsun, aradaki fark tüm Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde her m2 de görebileceğin bi fark.

yazarların sözlüğü kullanma amacı

yazmayı, paylaşmayı, yorum yapmayı, tartışmayı seviyorum. Günümüzdeki en samimi sosyal paylaşım siteleri sözlükler oldu.
Herkesin dilediğini yazdığı, hem sosyal mesajlar verdiği hem gülüp eğlendiği bu ortamlara katılımların artması lazım. Bu tarz sitelerin kurucularını canı gönülden tebrik ediyorum.

yazarların en son izlediği animeler

one piece izleyerek katıldığım grup, onun dışında başka anime izlemiyorum. bu hafta 675. bölüm yayınlandı düşünün artık kaç yıldır izlediğimi çocuklumun animesi lan seviyorum olum

ailevilerin oyun bozan olması

başlığı aleviler diye okuyup girmiş bulundum. Olum manyak mısın lan ne ailevisi o nasıl bir kelimedir, ayrıca onlar gelmek istemiyordur aileyi öne atıyorlardır az kafanı çalıştır okumuş yazmış adamsın, lütfen.
edit: Başlık başıma kalmış

sigara içen yazarlar

evet hakim bey ben de kullanıyorum. 4 yıldır gunde 1 paket içiyorum. zararlı biliyorum hatta en iyi bilenlerden biriyim ama içmeden bitmiyor bu amına kodumun tıpı. Evet hakim bey tıp okuyorum.

hayatında hiç uçağa binmemiş insan

Benim bu lan. Ata binmeyi seviyorum ben. Tabi fırsat olmadı ne yapalım.

counter da herkes bıçak alsın deyip almayan adam

Herkes öldürür sevdiğini kimi bıçak darbeleriyle kimi...
Vicdanlılar bıçak kullanır çünkü bıçakla ölen çabuk soğur.
Selam olsun tuncel abi...

kızlarda aranılan özellikler

1.entryde tarif edilen kız sevgilim olur. 6 ay peşinde koştum ama değdi. Ayrıca ilk sevgilisiyim diyerek de çıtayı yükseltiyorum