bugün

yükseklik korkusu olan insandır.
(bkz: o kadar elitim ki bakkala boeingimle gidiyorum)
uçağa binmekten korktuğu için, uçağa binmemek için gideceği yere başka ulaşım araçları ile gitmeye çalışan insandır. * * *
(bkz: kağnıyla giderim de uçağa binmem)
Bir yere 1 saatte gitmek yerine 12 saatte ulaşan insandır.
(bkz: lost izleyip binmiş kadar olmak)
hic ucaga binmemis birisi gayet de normal birisidir. eskidendi o, ucaklar cok pahali nesnelerdi böyle istanbul´dan samsuna ucak bileti fiyati otobüs bileti fiyatinin 40 kati falandi, ucakla yolculuk edenlere "woww ucak yolculugu yapabilen adam "denilirdi. simdi stuttgart´tan istanbul´a 19 euro´ya ucak var, adam denk getirmis 19 euro´yu gec 0,99 euro´ya bile bilet bulmus. yani ucaga bu zamanda binmeyen adamin uzak mesafeleri asmasina gerek yoktur, onun icin binmiyordur ucaga. yoksa uzaga gitmesi gereken adam herhalde ki binmek zorunda ucaga. amerika kitasinda yasayan bütün türkler ucaga binmistir herhalde. ama bütün akrabasi isi istanbul´da olan bir adam binse binse sirf "ucaga bindim" demek icin biner o merete.

ben ucak yolculugunu severim. bir de biraz fazlaca dar degilse bayilirim. sirf pencere kenarindan yer kapmak icin 5 saat önce check in yapmisligim bile vardir. ama ucaga binmemis adama da tutup "aaa sen hic ucaga binmedin mi?" denmez, ukalalik olur o.
yok böyle birşey ya otobüste 59 milyon uçakta erken rezervasyon ile.
fakiri
genci
yaşlısı
orta gelirlisi
uçağa binmek hakkındır. yeter ki imkandan faydalanmayı bil.
çok şey kaçırmış insandır bir an önce bir uçak bulup binmesi gerekmektedir.
tercih imkan ve mantık meselesi üçgeninde olan insandır. uçak sefer fiyatları sanıldığı kadar yüksek değildir. otobüs yerine göre uçaktan daha da pahalıya malolabilmektedir.
hostes fobisi olan insandır.
evet, yazdım böyle bir şey sanırım.
uçağa binmesini gerektirecek bir yere gitmemiş insandır.
uçaga binmekten korkan insandır.aynı zamanda otobüs yolculugunu seviyor olması da muhtemeldir.
bunu çok önemli görmemiş insandır. derdi sizi mi gerdi, binmiyorsa binmesin demek ki bir şekilde gideceği yere gidiyor sonuçta.
her şeyi ayağına getirtecek kadar zengin olan insandır. değişik ülkeleri gezme merakı da yoksa gerek duymaz buna. bak bana, avrupa'dan çok önemli biriyle mi görüşeceğim mesela, söylüyorum sekreterime, "ara şunu, şu gün şu saatte karşımda olsun" diyorum, tıpış tıpış geliyor. * *
korku, en önde gelen sebep. rahmetli kemal sunal'ın hayatını kaybettiği ilk uçak seyahati.
türbülans korkusu yoktur.*
doğrusu hayatında uçağa hiç binmemiş insan olan anlatım bozukluğu örneği.
ben var ya hayatımda uçağa hiç binmedim, deme ayrıcalığı olan insandır. büyük ihtimal deniz yolculuğu da yapmamıştır.
elitliği ucaga binmekle ölçmeyen insandır.
bu şekilde binmekten evladır heralde...

--spoiler--
görsel
--spoiler--
maddi olanaklar meselesine bağlı olmaksızın, tren yolculuğunu seven ve hiçbir şeye değişmeyen insanın düşeceği durumdur. yemekli vagonda tanımadığınız dört kişiyle sabaha kadar içip onların hikayelerine ortak olmanın bedeli, hiç uçağa binememek olacaksa eğer, ben bu bedeli hayatım boyunca ödemeye hazırım..
Binmek için can atan,bindikten sonra bu muydu bendeki meratlı merak diyen, bir daha da binmek için can atmayan.
(bkz: maribaturu)
Uçağa binmeyi elitlerin yapabileceği birşey olarak gören insanlarla birlikte yolculuk etmeyen insandır.
hayatında daha neleri kimbilir, hiç yapmamış insandır; uzaklar hakkaten uzakken ve ufuk çizgisinde biterken, eskitilmeden kalmış hüzünlü bir oyuncak misali ölmese kimse.