bugün

entry'ler (1)

anneyi eve hayvan almaya ikna etmek

Arkadaşlar ilk olarak sakın eve onlardan habersiz eve köpek felan getirmesin sonra yine üzülen siz ve köpek olur ilk olarak ikna konusunda da önce buna hazır olup olmadığınızı test etmelisiniz
Her gün gezdirebilirmisiniz?
Her gün onun bakımını yapabilir misiniz?
Her gün onunla oynayabilirsiniz?
Hastalandığında yanında olabilir misiniz?
Masraflarını karşılayabilirmisiniz?
Unutmayın köpek öyle bir istemeye bi heves uğruna alınacak bir canlı değildir çünkü bir heves uğruna alınmış canlıları barınaklara bakarsanız rahatlıkla görürsünüz ayrıca bu şekilde hayvanın vebaline girmiş olursunuz iyice karar verdikten sonra denemelere başlayın yani kendinize günde belirli 2 saat koyun (sabah 7-akşam 7) her gün bu saatlerde dışarı çıkınve dolaşıp gelin ama tempolu eve geldiğinizde oyuncak köpeğinizi kontrol edin ve sonra onu tarayıp bakımını yapın sonra örn duvara top atın ve top size gelsin yani oyun zamanı için vakit için bunu yapın eğer her gün yağmur çamur kar kış demeden bunu yapacaksanız ve eğer bunları yapmayı başardıysanız diğer aşama olan ikna aşamasına geçebilirsiniz önce onlara neden kstemedikleilk olarak huyunuzun tam tersi şeyleri yapın mesela ben hırçın biriyim ama uslu biriymişim gibi davrandım onlara yani şaşırdılar bi zaman sonra neler yaptım mesela daha sakin oldum herşeye sinirlenmedim onların istediklerini yaptım ve en önemlisi sorumluluklarımı yerine getirdim benim sizeönerim
1 onlarla bu konuda iddalaşmayın ve kavga etmeyin
2 onlara sorumluluk alabileceğiniz gösterin yani her hafta düzenli olarak odanızı süpürün düzenleyin ve toplayın ama onlara bunu yapacağımızı söylemeyin onlar kendiliğinden görsün
3 değiştiğinizi gösterin
4 onların gözü önünde konuyla ilgili birşeylerre bakın ve en önemlisi onları çok sevdiğiniz gösterin onlara benim annem istemiyordu ve 11 yıldır onunla uğraştım ki düşünün ben şu anda 14 yaşındayım yani 11 yıldır istiyordum şu son 3 yılda daha çok köpek istedim ve bu yöntemleri aynen uyguladım ve şu an bu yazıyı yanımda köpeğimle yazıyorum. Umarım sizlereyararlı bir yazı olmuştur