bugün

entry'ler (106)

ask the dust

Arturo Bandininin parasız kaldığı zaman yediği portakallar benim bile midemi bulandırmıştır. Okurken içime işlemiş şaheser kitap.

sözlük yazarlarından aforizmalar

''Kalmayalım artık dilemmada''

referandum ertesi nutuk satışlarının patlaması

Facebook'da her üç kişiden birinin nutuktan alıntıları iletisine yazmasıyla inanmış bulunduğum durumdur.

kaju

çin lokantalarında pilavın içine konulduğu görünen lezzet topacığı.

ozan arif

şişman, karadeniz türküsü icra edicisi ile yaptıkları malum şarkı ile karadeniz dolaylarını 7.4 şiddetinde sallayan ülkücü reisi.

çok filim hareketler bunlar

Kötü film.

kutsal damacana 2 itmen

Senaryosunu Kaan Ertem, Suat Özkan ve Soner Gündayın yazdığı filmdir. ilk filmde akılda baya espri kaldı fakat bunda bi numara yoktu küfür fazlacaydı.Aydemir Akbaşın rolüde çok gereksizdi kanımca. Güldürdüğü sahnelerde oldu. Sonuç olarak iyi gibi değil gibi.

kapalıçarşı

Cemalin ölmesine dizi karakterleri mahmut ve cemalin annesi dışında fazla üzülen olmamış gibi oldu. Salya sümük ağlamaları lazımdı bence.

sumucak

Ülkesini sevdiğini belli etmek adına kepaze yazılar yazan kişi*.

soul kitchen

Film müzikleri acaip gazdır bu arada. Fatih akın yapmış diyeceksiniz ki öyle bir film.

cemil ipekçi nin nişanlısından ayrılması

Ülkenin en önde gelen gazetelerinde 1. bilemedin 2. sayafadan haberi yapılmış olaydır.Heyecanla ayrılığın perde arkasını beklemekteyiz.

sözlüğe yarılmak için giren tipler

(bkz: Yarım yarım yarılasınız inşallah)

zavallı kızlara uçan tekme atmak

(bkz: chun-li)

murat bardakçı

Narsistliğin dibine dibine vuran insandır.

yemek seçmeyen ne bulsa yiyen insan

Nerede yemek seçmeyen ne bulursa yiyen bir insan var, işte o bizden bir insan. Onun yanakları böyle pembe pembe. Onu sevin, ona sarılın, onu sinemaya götürün.*

geniş aile

24. bölüm Lay lay lom ve zekainin tripleri eşliğinde tavan yapmıştır.
(bkz: sokağın tavanı kadar) *

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Tolstoy - Hacı Murat

elleri yere koymadan şınav çekmek

(bkz: Nasıl oluyo o)
(bkz: Çok zor oluyo o)

bir günlük karını bana versene

Türkçemizin ne kadar enteresan bir dil olduğunu gösteren cümledir. Bu şekilde yazılışı bir cinayet sebebiyken -a- nın üstüne şapkanın gelmesiyle çok daha farklı bir çehreye bürünen cümle.

karım seni aldatıyor bir dost

(bkz: Abi yenge bana halleniyo)*