bugün

entry'ler (30)

hello world

Salak salak çocuk gibi bi tripler, bi sevgili bilmem bir şeyleri mal.

sözlük yazarlarının podcast tavsiyeleri

The british history.

dinlenen en arabesk şarkı

Ozan manas - mezarıma yazılırsın.

düşün ki o bunu okuyor

seven sevdiğine sevdiğini söylesin aksi taktirde işler çok karışıyor. Söyle be kadın.

yeni tip koronavirüs

b.1.1.7 olarak kodlanmış. abdullah çiftçi ve ramazan kurtulmuş görev başına diyorum. komplo teorisine açık bir kodlama.

exxen

kategorileri çok önemli bence. ilginç yarışmalar, belgeseller ve vizyon filmleri koyarsa bence tutabilir. konuşanlar, sihirli annemle falan bence şimdiden rayting kaybetti. ilk defa yanlış gidiyor acun.

mühendislikle ilgili diziler

Altred carbon.

herkes çok gergin

görsel

tabutta rövaşata

türkiye de iyi filmlerin de yapılabildiği yıllardı. iyi filmler eskimez ve her zaman izlenebilir.

ayrılınan sevgilinin sizsiz de çok mutlu olması

çünkü insan bastırdığı duygunun esiri olur.

bakkala diye çıkıp

sana gelesim var.

yazarların söylemek istedikleri

bir gün tanrı olsanız da karşınızda eğilmem.

gizemi çözülememiş şeyler

Vangelis - conquest of paradise

meşhur şarkıyı herkes bilir. Filmide harikadır ancak şarkı sözlerinin anlamları bilinse de ne anlattığı, neye hitap ettiği bilinmemektedir.
**
In noreni per ipe
In noreni cora
Tira mine per ito
Ne domina

Türkçesi:

gece ayakta
gece bulundu
orada bir çok maden var
madenlerden dolayı onlar egemen oldu.
**
Amerikanın keşfini anlattığı ileri sürenler olmuş ancak vangelis bir röportajında konunun amerikanın keşfiyle bir alakası olmadığı söylemiştir.

teselli vermeyi bilmemek

Ya bu kesin ben. Birine teselli vereyim derken kavga veya tartışma çıkıyor. Sadece dinliyim diyorum soru soruyor, cevap bekliyor. Yok mu bunun bi kursu falan.

istediğimiz hayatı yaşayabiliyor muyuz

istedikleri hayatı yaşıyorum, yaşıyoruz. Başkalarının mutlu olduğu hayatları biz kendimize kanalize ederek mutlu olma çabası içindeyiz bence.

sözlükten birileriyle tanışmak

Uludağ sözlükle izdivaç diye ek bir site daha devreye girmeli ve profildeki bilgiler paylaşılarak konular açılmalı.

(bkz: evleneceğin erkekte ilk neye bakarsın)

(bkz: tapu işlemleri)

(bkz: bir şarkı olsaydım size göre hangisi olurdum)

türkiye nin en kötü bankası

Akbank. Akbanklı olmayın oldurtmayın.

sözlüğe kız için girmek

Genelde entry üzerinden yürünülür. Genelde de düşmez ama bi umut işte.

geceleri mutluluk veren şeyler

uyumak.

uyuma ya konuşalım

artık uyu yarın işe kalkacaksın bana daha samimi ve sevgi dolu geliyor. aşk, karşındakini anlamak değilmildir birazda zaten.