bugün

entry'ler (506)

çi

akilah azra kohenin üçleme şeklinde yazdığı serinin ikinci kitabı.
fi ile başlayan dopdolu macera Çi ile devam ediyor ve tadı damağınızda kalarak son buluyor.

--spoiler--
Çi: yaşam enerjisi demek efendim *
--spoiler--

fi

Akilah azra kohen tarafından 3 kitap şeklinde yazılmış serinin ilk kitabı.
iyi bir kitap okuyucusu oldugumu düşünüyorum. Lakin bu kitabın yeri bende bambaşka. psikoloji, felsefe, aşk, ihtiras, seks, hayatın içinden karakterlerle yoğrulmuş dopdolu bir eser. ikinci kitap Çi de aynı şekilde okunması gerekenler listesine alınmalı ki zaten Fi oyle heyecanlı bir yerde kaldı ki. Çi'ye devam etmemek imkansız. Serinin son kitabı Pi şubat 2015 gibi raflarda yerini alacakmış efendim. heyecanla bekliyoruz *

person of interest

efsane...

--spoiler--
2. sezon 14. bolumde Kara'nın aracı patladığında yanan kâğıtta harold finch yazması bombaydı *
--spoiler--

araf

jamie mcguire adlı yazarın provience serisinin ilk kitabı.

fazla teenega style *
sevmedim.

zülfü livaneli

bizim ülkemizde zülfü Livaneli gibi dolu adamlar asla anlaşılmayacak.
Maalesef buna olan inancımı çoktan kaybettim artık.

Her okuduğum kitabında bir kez daha hayran olduğum,
Ah benim güzel yürekli kaliteli abim sen bu ülkeye çok fazlasın dediğim insandır kendisi.

Son Ada kitabında öyle bir öngörüyle yazmış ki bugunlerı ağzım acık kaldı *

allah beni böyle yaratmış

bol bol güldüm okurken, zaman zaman üzülsem de okuduğum sürede bana keyifli vakit geçirtti.
ha edebi bir tarafı var mı derseniz tabiki hayır.
yine de yazara haksızlık etmeyelim yazarım diye ortada gezen bir çoğundan iyi kullanmış kalemini.
dizüstü edebiyat serisi yazarları içlerinde bence en iyisi.

montajelemani

tribalenfeksiyonun ev arkadaşıdır kendisi *

kayserili

30 kuruş değerindeki çayı ısmarlamamak için 40 takla atan insanlar var. Maası 3500 TL nin üzerinde olanlar yapıyor bu hesabı.
Subhanallah kardeşim ben böyle insanlar hiç görmedim!!

sözlük yazarlarının ruh halleri

halil sezaıdan daha uzun sure isyeeaaannnn dıye bagırabılırım.

kayseri

dedıkodu yapmaya bayılan karıdan bozma erkeklerle donanmıs sehır.

true blood

senaristlerine lanet ettiğim dizi.
biz eric nortman reisi barda tahtında oturup etrafı sessız sessız ızlerken o esrarengız hallerıyle, uzun saclarıyla sevdık.
sız naptınız? adamı sookie denen çemçük karının köpeği yaptınız resmen.
nerde eski asi eric nerde şimdiki fino eric.
tüh sizin kaleminize tüpüreyim ben.
zıçtınız herifin karizmasına.

magnum

antep fıstıklısını az önce mideme indirdiğim ve neden daha önce bunu keşfetmemişim diye kendime kızdığım algida şaheseri. **

nihat doğan ve tefik ilişkisi

http://i55.tinypic.com/29d8qkn.png

survivor ünlüler gönüllüler 2011

http://i55.tinypic.com/29d8qkn.png

bu enteresan birlikteliğin bozulması bir açıdan iyi oldu ama eve ekmek getiren erkeğini kaybetti ramiz dayı pardon nihat.

behzat ç

selimi artık o diziden *iktir etseler çok yerinde olur, ne rol kabiliyeti var ne rolünün diziye bi katkısı var. Burdan senaristlere sesleniyorum bir an önce eda gerçeği öğrensin ve selimi cinayet bürodan trafik polisliğine terfi ettirin. bu arada harun da evlenmemiş olur umarım.

şulenin bernanın ölüm kasedini izledikten sonra hastalanıp üzüntüden yatağa düşmesi gözümüzden kaçmadı zira bu işte uzaktan ya da yakından bir şekilde alakası olduğunu düşünüyorum. ercünün adamı bile olabilir o derece psikopatlaştım evet.

yarışmanın o ilk zamanlardaki heyecanının ve enerjisinin kaybolduğunu düşünüyorum.
pascal gitmesi başlı başına bir hataydı zaten,
acunun reklamları artık böğğğğ getirdi hepimize o da ayrı bir mevzu.
velhasıl taner de olmasa izlenecek gibi değil.

pascal nouma

pascal gitti survivor'ın da tadı kalmadı.

final haftası

dönem boyunca akla gelmeyen muhabbet ve geyiklerin gecenin bir yarısı akla gelmesine neden olan haftadır bu.
sınavlar bittiğinde asla o kadar tatlı gelmez ettiğiniz muhabbetler.

şu bikaç haftada hepimizden çok kola içip daha fazla yemek yediler,
nerde kaldı survivor *

kısa boylu sevgili

(bkz: midilli)