bugün

gatalı bir gurup öğrencinin müthiş keşfi..tıptaki mi(myokard infarktüs,kalp krizi)ya benzetilerek üretilmiş bir kısaltma..femene intereste anlamındaki kısaltma güzel kız görünce kriz geçiren erkekler verilen bir nick..
oldukça ilginç bir benzetmeye verilen isim olmakla beraber yayılması durumunda etrafta "sen de çok fi sin" ya da "bırak şu fi yi" söylemlerini duyabiliriz
eski tarihler için kullanılan bir kelime..
(bkz: fi tarihi)
first in
başka harf kalmamış gibi fizikçilerin sürekli kullanmaya can attıkları işaret..alfabetatetayı anladık da kardeşim fi ne?
fi sayısı'nın kısaltılmışı.
(bkz: fibonacci)
ışık akısı, magnetik akı... gibi terimlerin sembolüdür.
Finlandiya'nın internet ülke kodu.
(bkz: çok da fifi)
yunancada bir harf. matematikte ve fizikte bolca kullanılır.
SAP'nin finans modülüdür. Müşteri, satıcı, personel, ana hesap ve banka muhasebesi kısımlarından oluşur. Bir şirkete sap uyarlaması yapılırken ilk olarak uyarlanan modüldür.
çap olarak kullanılan harf. *
Akillah tarafından yazılmış, ve piyasaya çıkışının henüz 2. ayında 3. baskıya girmiş olan, içerisinde harika kişilik analizleri barındıran kitap. şiddetle tavsiye edilir.
Akilah azra kohen tarafından 3 kitap şeklinde yazılmış serinin ilk kitabı.
iyi bir kitap okuyucusu oldugumu düşünüyorum. Lakin bu kitabın yeri bende bambaşka. psikoloji, felsefe, aşk, ihtiras, seks, hayatın içinden karakterlerle yoğrulmuş dopdolu bir eser. ikinci kitap Çi de aynı şekilde okunması gerekenler listesine alınmalı ki zaten Fi oyle heyecanlı bir yerde kaldı ki. Çi'ye devam etmemek imkansız. Serinin son kitabı Pi şubat 2015 gibi raflarda yerini alacakmış efendim. heyecanla bekliyoruz *
akilah azra kohen'in yazarı olduğu kitap.

--spoiler--
kalabalık bir kadroya sahip olması ve herkesin iç dünyasının ayrı ayrı analiz edildiği bir kitap olduğu için
soluksuz okumaktayım. özellikle can manay karakteri bir tez konusu.
--spoiler--
şu an okuduğum kitap.

can manay adındaki karakteri sevdim, enteresan bir şekilde yaptıklarını. özellikle kitabın başlarında anlattığı tibet hikayesiyle çok şey anlatılmış.

farkındalığın değerini bilenlere yazılmış bir kitap. başlarda sıkıcı gibi gelebilir ama ilerleyen bölümlerde yazar akilah ı merak ettim daha çok.
dün akşam itibarı ile son sayfasını okuduğum son derece sürükleyici roman.
arapça "var" anlamına gelen kelime.
şu okuduğum bukre adında ergen kitabından sonra başlamak için sabırsızlandığım kitap türü.
Azra Kohen'in bende binbir türlü düşünce, farkındalık yarattığı kitabı.

Fi, bi bütünün parçaları arasındaki uyum. Can'a göre Fi, Duru!

bu kitap herkesi ayrı ayrı ele alması, duyguları en açık en anlaşılır ve bize en yakın şekilde ifade etmesi yönüyle çok başka çok değerli bir kitap. Bilge, can, duru, deniz, Ali... Hepsinde kendinize ait bi' şeyler bulmanız mümkün.
şu anda okumakta olduğum ve bitirmeme 50 sayfa kalan kitaptır.Özellikle can manay karakteri çok ilgimi çekmiştir.
Kitapta en dikkatimi çeken ve en katıldığım kısım...

"allah meleklerini tenselliği olmayan bir idrakten, hayvanlarını idrakı olmayan bir tensellikten, insanlarınıysa idrak ve tenselliğin birleşiminden yarattı. insanın idrakı tenselliğini aşarsa, insan, meleklerden bile daha iyi olabilirken, tenselliği idrakını aşmış bir insan hayvandan bile kötüdür."
her kitapçıda gördüğüm kitabın ismidir. ön yargı ile boş bir kitap olduğunu düşünüyorum. geceninrengi kitabı bitirdiğinde yorumlarını buraya yazarsa sevinirim.
Çok sevişmeli dediler nerdeyse 400 sayfa oldu hala bi numara yok. Bakalım...
bende ki baskının 172. baskı olduğunu görünce şaşkınlıktan ağzımın açık kaldığı kitaptır.
ayrıca;
arkadaşlarımın ayıla bayıla okuduğu serinin ilk kitabıdır.
neredeyse yarısındayım, çok bir olay yok ancak akış su gibi gidiyor. sayfalar nasıl geçiyor anlamadım.