bugün

uludağın ekşiden farklı olmasını sağlayan özelliklerdir (bkz: entel olmaması)
çaylaklık meselesi.

malum birinde 2 3 yıl beklerken, uluda 1 ay gibi sürede yazar olabiliyorsun.
' işaretini kullanmayı bilmeyen yazarlara ev sahipliği yapması. hem de tonla.
uludağda entryniz yüzünden tutuklanmazsınız.*
çaylaklık meselesi.

malum birinde 2-3 yıl beklerken, uluda 1 saat gibi bir sürede yazar olabiliyorsun.

üye olup entrylerimi girince şok geçirmiştim, hemen üyeliğimi kabul etmişlerdi.
yalnız insan tuvaletin kapısı açık sıçan insandır gibi bir tanımı yapabilecek kadar gözlem gücüne sahip olan yazarların olması.
Kemalistlerin ve akpcilerin çatışmalarının daha az olması.
bir başlık arattığınızda 'böle bişi yok' yerine 'belki onlar işinize yarar' diyerek demek istediğinize yakın seçenekler sunması.

uludağ sözlüğü uludağ sözlük yapan budur arkadaş. canım sözlüğüm benim. bir numarasın.
galerisi vardir ulunun.
yaş ortalaması...

geçen bi ekşi yazarıyla tanıştım, 41 yaşında. "abi" çekiyoruz mecburen. buradaki yazarların hepsinin yaşını toplasan o kadar etmiyor.

neyse uludağ'ı kötülemek için söylemiyorum bunu. hatta milli diva'mız ne diyordu: her yaşın ayrı güzelliği var!
uludağ sözlük yazarları ekşi sözlük'e üye olabilmek için götlerini yırtarlar. mamafih ekşi sözlük, bu dilbilgisinden bihaber, yazmayı bilmeyen varoş janrı aralarına almazlar.
hiç kıvırmayalım. ekşideki entryler bir iki gömlek büyük.
ekşi büyükşehir metropoldür ulu ise anadolu şehri. ama ekşi kimsenin değildir çoğu kişi birbirini bilmez binlerce insan vardır. ancak uludağ öyle değil. burada yazarlar hakkında azbuçuk biilgi sahibi olunabilir tanınabilir.
uludağ sözlük daha halkçıdır bizdendir, sağolsun varolsun.
ekşiye üye olan ergenler 1-2 yıl bekleyeceklerini öğrendiklerinde hemen -hangi sözlük beni 3-4 günde yazar yapar acaba. diye düşünür ve uludağ sözlüğün en uygunu olduğunu düşünür ve üye olur. 10 entry girer ve 3-4 gün sonra hotmail'e bakar ve üyeliğiniz kabul edildi yazısını görür. ve ergen çok sevinir. hemen entry girmeye başlar.
benim burda olmam *
(bkz: ekşi de kızlar teklif ediyormuş)

bu bir efsane değil beyler.
" uludağ sözlüğün seri eksi oy veren ibnesi var bikerem! "
uludag'da sisteme giydiren entry'ler eksilenir, eksi'de tam tersi olur. eksi sozluk daha kalabaliktir.
uludağ sözlük rpg gibidir. zirvelere katıldığınızda görebileceğiniz gibi liseli kardeşlerden öte koca koca amcalar vardır aramızda. bir şekilde iğneleyici gelen entry lere sahip yazarların bile özündeki sevimli insan duruşu gözlerden kaçmaz. *
ekşi'de okuduğum bir entry ile cevap vermek çok uygundur bu konuya;

inci sözlük, uludağ sözlük için ne ise; uludağ sözlük de ekşi sözlük için o'dur!

yazıya döküldüğü takdirde sayfalar sürecek farklar vardır. uludağ sözlük orta öğrenim seviyesinde ise ekşi sözlük yüksek lisanstır.
son zamanlarda ekşi sözlüğün kalitesi düşmüş, trolleri çoğalmış , dine hakarette sınırlar zorlanmış ve de eski şaşalı sözlük havasını kaybetmiştir.
buna karşın uludağ sözlük hala aynıdır ; ne ileri ne geri .
ekşinin zirvelerine cem yılmaz gelir, bizimkine gelmez.
Her iki yerde de bulunmuş biri olarak daha samimi.
farklı linklerde olmaları.