bugün

entry'ler (2714)

emre uslu

Akşener'e olan aşırı ilgisini merak ettiğim fetöcü.

Meral Akşener fetöcümü bilmem ama fetöcülerin Akşener'ci olduğu kesin.

vatan şaşmaz

Şizofren bir hayranı tarafından öldürülen sunucu.

Merak ettiğim bir durum var ki bilen beri gelsin. Ölmüş adamın arkasından konuşulmaz, bu durumu sorgulamak bana mı kaldı vs. kısımlarını es geçip sormak istiyorum. Evli barklı adamsın, eşin hamile falan. Ne işin var senin sorunlu hatun kişisinin otel odasında? Bişey konuşacaksan odaya ne diye çıkıyon, telefonda konuş, telefonda olmuyorsa çağır lobiye orda konuş, yada davet et dışarda biyere, orda konuş. Bisey alıp vereceksen gönder yada aldır birileriyle. Odaya gitmekteki amaç ne? diye düşünüyor insan.

muzaffer izgü

Çocukluk yıllarımda kitabını aradığım tek yazardır kendisi.

https://m.youtube.com/watch?v=pxA0j_JWFW8

romatizma

iltihaplı romatizma kalp kapakçığını etkilemez.

20 nisan 2017 beşiktaş olympique lyonnais maçı

"ölümüne galatasaray" tezauratımı duyuyorum, banamı öyle geldi dediğim maç.

bilen biri yeşillendirsin...

feto tokatla

Nerden baksan 1 milyonu var. Bu ülkede tutar da Amerika’da bunun ters versiyonunu yaparlar. (bkz: Fetö’yü sevme oyunu)

hayvanoğlu hayvan ın ingilizcesi

animal jr.

yazarların olası zombi istilasında yapacağı şeyler

televizyonu (pc'yi) kapatmak.

gizliden hayranı olunan yazarlar

anamurlum.

golosi

yani bizimkinin heyecanını görünce sanki italya'dan güzel güzel peynirler getirmişim onu veriyorum gibi şekilli bir his kaplıyo içimi. aslında çok araştırmadan üzerindeki siyah kedi resmi yüzünden seçtiğim bizimki de pumagillerden, sonra araştırınca fiyatının makul, ve kaliteli bir mama olduğunu anladım.

recep tayyip erdoğan

bloombergte charlie rosea verdiği röportaj.

http://video.haberturk.co...inir-disi-edilmeli/116647

derya büyükuncu

2-3 haftadır hakkında bağış yaptı yapmadı tartışması yapılan survivor şampiyonu.

olayın aslı şu şekilde olmuştur;

derya yarışmayı kazanır ama show tv ödül parasını ödemez. olay mahkemelik olur ve uzadıkça uzar, 2 seneyi bulur. en sonunda * taraflar anlaşma yoluna gider. derya avukat paralarını ödemek şartıyla ödülü almayı kabul eder ve derki " hem eksik para verdiler hemde 2 sene sonra verdiler bende bağış yapmıyorum len" der ve sözleşmeyi de bağışı da sallamaz. aradan da epey zaman geçtiği için unutulmuştur zaten diye düşünür.

bu noktada acun medya devreye girer. bağışı yaptın yapmadın falan derken olay basına yansır ve bu noktalara gelir. derya'da bir röportaj verip "parayı geç aldım zaten, ilk fırsatta bağışı yapacam" diyerek durumu toparlamaya çalışır.

durum bundan ibarettir gençler. haklı haksız aramanın alemi yok. allah herkesin gönlüne göre versin deyip, işimize bakalım.

sen bunları nereden duydun diyorsanız "nereden duyacam la, uydurdum işte" derim geçerim...

nihat doğan

futbol ve siyaset konusunda doğru tespitleri olan türkücü. 3-5 cümleyi bir araya getiremeyen kişilerce eleştirilmesi komiktir.

thy nin 23 nisan 2014 özel reklamı

vizyontele 3 fragmanı zannettirip sevindirmiştir...

muharrem ince

chp içinde net bir özeleştiri yapmış tek insandır *. siyasi görüşüne karşı olsamda hakkını vermek lazım, doğruları söylemiş...

Sayın Genel Başkanım, siz de Sayın Baykal gibi sağdan ve sağcılardan medet umdunuz ve başarısız olduk. Sağdan adam transfer edilerek sağcıların oyu alınmaz. Bize sunum yapan anketçimiz bile sağcı. Partideki Kemalistleri azaltın diye buyuruyor anketçimiz! Sen kimsin bize akıl veriyorsun! Olacak iş mi bu?

YARIŞA YENiK BAŞLIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı seçimi için Ümit Boyner'in adı konuşuluyor. Boyner'in CHP ile ne ilgisi var? Ben nasıl çalışırım, örgütü nasıl çalıştırırsınız Boyner için? Bakın Tayyip Erdoğan'a 'Ben adayım' diyor. Eğer biz 131 kişilik bu parti grubundan aday çıkaramazsak 2011'de doğru milletvekilleri seçmedik demektir. Biz zaten yarışa yenik başlıyoruz demektir.

YANLIŞ YAPTIK iTiRAFI

Bizim hatalarımız nedir? Doğru yöntem kullandık mı? Hayır. Doğru kişi bulduk mu? Hayır. Doğru dil kullandık mı? Hayır. Beklentilere cevap verebildik mi? Hayır. Milletin bir yaşam biçimi var ve bir beklentisi var. Eğer ikisi arasında bir fark varsa arayış da var demektir. Bizim bu arayışa cevap vermemiz lazımdı.

BiR DOMBRAMIZ BiLE YOK

Bizim partimizin bir Dombra tarzı müziği bile yok. Sanatçılar, kültür adamları bize destek veriyor ama bizim Dombra gibi bir şarkımız bile yok. Sizi temin ederim ki Dombra, AK Parti'nin oylarına yüzde 2 katkı yaptı. Erdoğan seçim meydanlarında inönü dedi, tek adam dedi ama biz tek bir laf edemedik. Tek parti dönemini anlatan 30 sayfalık bir kitapçık hazırlayıp gönderemedik hiçbir yere.

ÇELiŞKiLER iÇiNDESiNiZ

Sayın Genel Başkan; seçim döneminde Başbakan her yerde meydanlara tek başına çıktı. Siz ona 'diktatör' dediniz ama kendiniz de meydanlara hep 'tek başına' çıktınız. Ona öykünmüş gibi oldunuz. Partinin tanınan yüzleri ve yeni yüzlerini alıp ekip olarak çıkmalıydınız.

Çelişkiler içindesiniz. 2011'de alınan yüzde 26'lık oyumuzu kadın kolları sayesinde aldık dediniz. iki gün önce 10 yıldır kadın kollarımız yok diyorsunuz.

iNANDIRICI OLAMADIK

Oğuz Oyan Hoca, Emine Hanım başörtülü olduğu için muhafazakarların oyunu almakta avantaj sağlıyor dedi. Semra Hanım'ın elinden viski kadehi düşmezdi ama muhafazakarların oyunu yine ANAP alıyordu. inandırıcılık her şeyden önemlidir. Biz, hiç Alevinin olmadığı Rize'de, cuma namazı çıkışında savunmalıyız Alevileri ki inandırıcı olalım. Ya da Kürt nüfusun olmadığı Edirne'de savunmalıyız Kürtleri ki inandıralım. Eğer aklımızı başımıza toplamazsak beni korkutan MHP ana muhalefet partisi olacak. Bu beni çok ürkütüyor. Bu CHP'nin sonunu hazırlar.

barış ince

bu gece aYKIRI SORULARA KATILAN SOL görüşlü arkadaş.

sol görüşün gündeme dair tespitlerini söyleyecek gibisinden bir şey duydum tanıtımda ve merak edip izledim programı.

ilk tespitim şudur, eğer aşırı heyecandan düşüncelerini toparlayamadıysa yada sorular düşündüğü gibi gelmediyse ve gerçekten söyleyecekleri bu kadarsa solun niye bu durumda olduğunun sebebini açıklamaktadır.

açık konuşayım, ne bir siyasi eğitimim var, ne bir siyasi birikimim var. sadece okuyan ve az çok haber izleyen birisiyim * ama bu arkadaşla her platformda tartışır ve söylediklerini çürütebilirim *. hemde seçim sonuçlarına güvenerek yada basit kazandım kaybettim söylemleri kullanmadan.

hele programın finalinde erdoğan'a şunu yapacaz bunu yapacaz gibi atarlanması yokmu * güldürdü gerçekten.

13 nisan 2014 grup yorum istanbul konseri

dhkp-c li gençlerin zikir şöleni olarakta düşünülebilecek konserdir.

twitter

"bi banamı açılmadı la bu site" dememe sebep olmuştur.

seçim sonuçlarının ekonomiye yansıması

adım adım anlatalım da bilmeyenlerde sandık sistemi nasıl işler öğrensinler.

1) bir sandıkta oy verecek kişilerin bilgileri bellidir.

2) vatandaşlar oy verme işlemini yaptıktan sonra listeye imza atarlar

3) oy verme işlemi bittikten sonra sayıma geçilir.

4) sayım işleminde sandık başkanı + parti üyeleri + (varsa) müşahitler yer alır.

5) sandık başkanı sayım işlemini yaparken tek tek her zarftan çıkan oyları üye ve müşahitlere göstererek tutağa işletir.

6) sayım işlemi bittikten sonra her sandık için toplam oy , geçersiz oy ve partilere düşen oy sayısı tek tek sandık tutanağına işlenir.

7) sandık başkanı + tüm parti üyeleri sandık tutanağının doğruluğunu beyan eder ve hepsi imzalar

8) bu sandık tutanakları scanner'dan geçirilerek ysk'nın sistemine işlenerek gönderilir.

9) her sandık tutanağının bir kopyası tüm parti temsilcilerine çoğaltılarak verilir. (not: sosyal medya'da dolaşan bazı tutanaklar ile sisteme girişler arasındaki tutarsızlıkları gösterilen ekran görüntüleri chp'nin sts.chp.org.tr adresindeki chp'nin sistemine ait görüntülerdir ve eğer bir yanlış giriş varsa parti üyesinin kendi sistemine yaptığı yanlış girişi gösterir.)

10) sayım işlemi bittikten sonra sandık başkanı oy pusulalarını ysk'nın belirlediği oy torbasına koyar.

11) oy torbaları polis eşliğinde ysk'nın belirlediği toplama yerlerine götürülür.

12) oy toplama alanlarında tüm sandıklara ait torbalar bir araya getirilir. tutanaklar birleştirilerek ysk sistemine girişi yapılır.

gelelim olası senaryolara

1) elektrikler kesildi karanlıktan yararlanılarak oy pusulaları çalındı!

- elektrik kesilmesi sebebiyle oy pusulalarının çalınma ihtimali olabilir mi? elbette olabilir. diyelim ki sandıktaki oylar çalındı. her sandığın başında parti üyeleri dahil en az 5 kişi olur. yani birisi sandığa gizlice yanaştı zarfları çaldı. herkes bu kadar aptal sadece izlediler?

2) oy torbaları çalındı!

oy torbaları polis eşliğinde teslim edilir. diyelim ki yine bu aşamada torba çalındı. torba çalınsa dahi madde 5'te anlattığımız imzalı tutanak var olduğundan herkesin imzasının olduğu tutanak kabul görür ve baz alınır. ayrıca o torbayı çalmak 10 yıl'dan başlar.

3) tutanağa bir partinin oy oranı yanlış yazıldı.

olabilecek bir durum. bu durumda sandık başkanı ve oyu az yazılan parti üyesi'de bunu imzaladı yani? diyelim ki imzaladı. itiraz üzerine torbanın yeniden sayımı yapılır. gerçek yine ortaya çıkar.

unutmayın ki tüm siyasi partilerde tüm sandıkların tutanakları olduğundan dolayı o tutanaklardaki sayılar bir araya getirilip toplandığında ysk'nın açıklayacağı rakam ile eşleştirmesi yapılabilir. chp'nin hile yaptılar argümanını sağlam gerekçelere dayandırması gerekiyor. mesala bizim tutanaklarımızda oy sayımız şu çıkıyor ve burada yanlışlık yapıldı denilmiyor.

tek dedikleri şey hile yaptılar. ankara'lılar gelin sahip çıkın!

akp li yazarlardan bir cevap bekliyoruz

koyun dediniz koyduk.