bugün

entry'ler (1824)

1 milyon dolara karınızı bir zenciye sunar mısınız

Sene 2011 inci sözlük formatının Uludağ sözlüğe yerleştiğini gördüğümüz başlık. Yıllar sonra tekrar sözlüğe yazayım dedim. Seviye yerlerde. Kolay gelsin.

eskişehir

henüz meşhur soğukları gelmemiş, geceleri sadece -5 dereceyi görmekte olan şehir.
bu yıl oldukça kurak geçiyor üstelik. abdest alın lan öğrenci tayfası.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum ki ekşi yazarlığım onaylandığından beri uludağ da ilk defa entry giriyorum.

sözlük yazarlarının ayakkabı markaları

merrell

uludağ sözlük

ekşi sözlüğün büyük sıçışı ( antik ekşi sözlüğe daha doğrusu gerçek ekşi sözlüğe yapılan muamele, zaman ötesinin kaldırılması, yazarların fikirlerinin önemsenmemesi, başlıklarda ki kalitenin rezilliği,
pkk sempatizanlarının artması vs. ) sebebiyle boşluğu doldurmaya en büyük aday sözlük. lakin burada okuyucu az, sorun burada. ekşi de saçma bir başlıkta dahi kaliteli yazılar olup, ciddi ciddi işi ciddiye alıp okutanlar var. yani okunuyor. yönetim bunu sağlamalı .

sözün sustuğu yerde neyin konuştuğunu biliyorsun

bölücülüğe yılarca hizmet etmiş ve kendini adamış birinin sözleri.apaçık bir ülkenin evlatlarını tehdit ediyor. çocuklarını öldürürüm, huzurunu bozarım senin diyor.

iplerin kopmaması için özerkliği talep etmişlerdi geçen hafta. çok yakında başlarlar yine hainliğe demedi demeyin. halbu ki ülkenin her kademesinde, okulunda her yerde türk, kürt beraber ama amaç farklı.
zaten abd ye füze anlaşması ile resti çeken hükümetin karşınısa bunlardan iyi piyon da sürülemez. maksat her zaman ki gibi böl , böl, böl.
http://www.mynet.com/habe...ogana-sert-tepki-832806-1

faize haram deyip kar payı alan insan

Haci abi olmalari sebebiyle daha fazla kaziga maruz kalan kisiler. Bankalarin alayi ayni. Paradan para kazanmak. Basina islamiyet gelince ise diger bankalardan daha yüksek oranli kredi veriyor. Madem islami daha dusuk yapsana. Yada esit yap garanti ile. Hayir, haci abi. Onlar faiz biz ise kar payi. Don bakalim bir hele.

frewal and dr ly0n

haklarında lamer, çakma hacker denilen ancak ne hikmetse türkiye nin en hit alan sitelerinden birisini 2 saattir kullanılamaz hale getiren, aynı anda
5-6 sosyal platformu birden durduran kişiler. madem çok basit yaptıkları, neden önlemini alamıyorsun diye sorarlar adama!

kapatınca kafa sikiyormuş denen şeyler

iş yerindeki 220 volt ve 115 volt şalterleri.
o sessizlik var ya o sessizlik sadece şunu fısıldıyor ; " siktir git artık buradan".

leyla ile mecnun daki doktor

dizinin en iyi yan karakteri. tartışmasız çok komik. kendisi gülmeden oynuyor ve mükemmel bir oyuncu.
geçen senelerde çiçekçi teyze de bu şekilde ara ara kırıp geçiriyordu ama bu sezon yan karakterde bu görevi tamamen üstlenmiş durumda.

leyla the band

elektro saz gerçekten mükemmel. başka örneklerini aradım ama bulamadım. slow elektro gitarı harika olan parça.

uludağ sözlük

ekşi sözlüğe alınan 8284 kadın yazar sonrası güç kaybeden sözlük.

çirkin olduğu halde bol bol çıkma teklifi alan kız

türkiye de yaşıyordur.
bu ülkede her türlü kızın alıcısı vardır. hele ki az biraz da kafası çalışıyorsa işte o çirkin şansı değil zekasıdır.

sevgilisi olan kıza arkadaşlık teklifi etmek

(bkz: sevgilisi olduğu halde teklifi değerlendiren kız)

şöyle kız böyle erkek

sözlüğü sözlük olmaktan çıkartan başlıklar.
ben de yazıyorum bu başlıklara bazen . lakin sürekli bu vb konuların sol frame den düşmemesi insanı sözlükten soğutuyor. sözlüklere takıldığım günlerden beri soğudum ulan insanlardan yeminle.*

ekşi sözlük

sol frame'i tamamen erkek ve kız davranışlarını yorumlamaya dönmüş, inci sözlük ayarına düşmüş sözlük.
şöyle erkek böyle kız vs vs .

kız adlarından kişilik analizi yapmak

zeynep: her alanda başarılı. güzel.

351 nci dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

vay gardaşlarım benim , allah sabır versin inşallah u rahman.
gidip gelenlere ise "sizler birer kahramansınız."

uludağ sözlük yeni tasarım

tamamen performans takibine dönmüş, prim yapmak için daha doğrusu ego yapmak için sözlük kullanan yazarlar oluşturacağı aşikar tasarım. puanlar vs ne kadar da gereksiz.
beni kim oylamış bilmeyeyim abi. karı kız koca vs düşürme ortamı değil ki beğendi lere ne gerek var. karma puanı için bile milletin kasmaya çalıştığı ortamda berbat tasarım.
ayrıca ekşi ile anlaşmalı galiba. orada da buna benzer saçma bir yeni tasarım görüntüsü var.

samimiyetsiz cümleler

"Peki"
Her turk kizinin lugatinda ilk on da yer alan sozcuk. Tribin basladigi yer yada bittigi.