sertab erenerin şahane şarkısı.

kısa bir an bir tutuşma
darmadağın oldu herşey
sonra alıp başını gittin
niye döndün
söndürdüm ben yangınları
külleri savrulup gitti
hayır artık oynamıyorum
oyun bitti
ellerin ellerimde kaldı,
dudaklarımda dişlerin, yanan etim ah gözlerin..
niye gittin..
oyun oynayan sahsiyetlerin
1.oyunun sonuna geldiginde gördügü yazı ise bir yandan huzur ve sevinc diger yandan da "ulan bu da bitti simdi ne oynayacagız?" tarzı hüzünlenmeye neden olan cümle
2.oyunun ortasında bir isi beceremedigini belirten cümle ise daha fazla gaza gelip *"nasıl olur yaa!!" * "hay ben senin tamam dur!!" sözlerini sarf edip koltuklarında yaptıkları yerlesme hareketiyle oyuna daha hırsla tekrar baslamasına neden olan cümle
metro grubunun şahane şarkısı

arkanda kurumus guller kalacak
renkler yok artik yagmurdan sonra
golgenin pesinden gideceksin
herkese cagrilar birakacaksin
yanit yok
oyun bitti

icinde neonlar sonerken
yarinlar aglacak senin icin
omzuna yaslanacak annen de yok artik
oyun bitti
(bkz: game over)
(bkz: belkıs özener)
sertap erener'in ilk albümünde yer alan bir sezen aksu şarkısı.
ilk olarak belkıs özenerin beyoğlu güzeli isimli filmde seslendirdiği şarkı
oynanan bir oyunun sonuçlanması.
muazzez ersoyunda soyledıgı hatta klıbınde danstan anlamayan yasca muazzez ersoydan baya kucuk bırının oynadıgı mustesna sarkıdır.
testere filminde piskopat heriften bol bol duyabileceğimiz sözdür.
(bkz: game over)
oyunlarda:
- aksiyon oyunlarında canın bitmesinde,
- spor oyunlarında* ligin, kupanın başarısızlıkla sonuçlanmasında,
göreceğiniz durumdur.

- menajerlik * * oyunlarında asla göremeyeceğiniz durumdur.
kanal d de yayınlanacak olan yeni bir dizi . arkadaşlarım oynadığı için merak ediyorum. ha bi de kadrosunda tarık pabuççuoğlu, zeki alasya, ayla algan, veysel diker, mert öcal, mine kılıç gibi oyuncuların oynadığı, azra akın'ın da yer aldığı (ona oyuncu mu diyeyim model mi karar veremedim) eski yeşilçam filmlerinden bozma olacağını tahmin ettiğim yerli dizi.

(bkz: erler film sunar)
yeni sezon kanal d komedisi. cuma günü yayınlanması sebebiyle pek geleceği gözükmüyor. sen sıla ile pusat ile aynı saate koy ve o projeden hayır bekle. birkaç haftaya yayından kalkar gibi. oysa kadro iyi. altmışların siyah beyazlarını özleyenler için. bir de esas oğlanı umut tabak konuşuyor gene (bkz: murat). umut'un sesi bir harika da herkes de olmaz ki.
--spoiler--
"oyun bitti mi şah da piyon da aynı kutuya girer." *
--spoiler--
kanal d nin bir çırpıda yayına sokup aynı hızla kaldırdığı dizilerden...
a) amerikan filmlerinin sonunda bir şahısın diğerine silahı doğrulttuktan sonra söylediği kaçınılmaz repliktir.

b)sertab erener'in 1992 çıkışlı sakin ol albümünde yer alan sezen aksu imalatı, mükemmel ötesi bir şarkıdır. nedense benim gözlerim dolar dinlerken.
emile zolanın natüralist bakış açısını çok iyi yansıtan bir roman. aile içi ters ilişkiler, para için yapılan sahtekarlıklar en ince ayrıntısıyla anlatılmaktadır. şu anki aşk-ı memnuda geçen limonlukta sevişme sahneleri belki de o romandan aşırmadır. çünkü bahsi geçen romanda üvey anne ve oğşu arasında da şehvetli bir aşk yaşanmakta ve her fırsatta sevişme yaşanmaktadır. bunlardan en ateşlisi de limonlukta geçmektedir.
bir filmde aşağıdaki replikten sonra başlayan güzel şarkı.

--spoiler--
yolun açık olsun delikanlı,
ben seni çoktan unuttum
inşallah sen de unutursun.

beyoğlu güzeli alev
--spoiler--

(bkz: yeşilçam)
sertab erener'in ilk albümünden kıyıda köşede kalmış süper şarkısı.
herkesin çok bilmediği bu yüzden piç olmamış bir sertab erener şarkısı. sözleri sezen aksuya ait...

söndürdüm ben yangınları
külleri savrulup gitti
hayır artık oynamıyorum
oyun bitti
az bilinen çok manalı sertab erener şarkısı.

''söndürdüm ben yangınları
külleri savrulup gitti
hayır artık oynamıyorum
oyun bitti''
sertab erener'in doğa üstü şarkısıdır. bu kadar yumuşak bir şarkı daha olamaz galiba.

2 sn sonra gelen edit: aynı kaliteyi yine istiyoruz.
ağzına sıçan şarkıdır. Bildiğin halde dinlemeye devam ettiğin.
" mehtapta ılık nefesin sona erdi oyun bitti. "
bu havada dinlenmemesi gereken şarkılardan. hele ki belkıs özener'in sesinden. ama kendine zarar veresi var deli gönülün.
sertab erener'in 28 eylül 1992'de yayınladığı ilk stüdyo albümü sakin ol'un sessiz sedasız gelip durdukça yer etmiş şarkısı.

söz ve müziği sezen aksu'ya, düzenlemesi uzay heparı'ya iyedir. levent yüksel bas gitar ve geri vokâlde, erdem sökmen'se gitardadır.

sözlerini de yazayım tam olsun*
kısa bir an bir tutuşma
darmadağın oldu herşey
sonra alıp başını gittin
niye döndün hey hey

ellerim ellerinde kaldı
dudaklarımda dişlerin
yanan etin ah gözlerin
niye döndün hey hey

söndürdüm ben yangınları
külleri savrulup gitti
hayır artık oynamıyorum
oyun bitti

bir temas binbir anı
yeminlerin ah sözlerin
silinmedi silinmiyor
hayatımdan izleri

not: şimdi dinlemekte olduğum şarkıdır. birazdan da suçluyum'a geçeceğim. onu da başlayınca yazarım.