bugün

entry'ler (1071)

hatasıza yakın insan olmak

bir an önce yeni hatalara ve sınavlara tabi olmazsa yakında ölecek insandır. olmayı başarıp, dönüşümü tamamladığında yolcusun kardeş, haberin olsun.

büyük lokma ye büyük konuşma

uludağ sözlük yazarlarının pek yapmadığı bir şeydir. bu saate kadar bu konuda * başlık açılmadığına göre..

gülünce güzel olmayan kadın güzel değildir

doğru bir önermedir. hatta ibo'dan * gelsin "sevilecek güzelin gülüşünden bellidir, zalım oy gelin, zalım, zalım, zalım".

bir kadının ağzına en çok yakışan söz

ister 7, ister 17, isterse 77 yaşında olsun;
(bkz: baba)

sevişirken ölü taklidi yapan kız

adına açılan başlıkla gece gece beni kahkahaya boğan kızdır. ölü taklidi niye yapılır mirim? öldü sanıp bırakıp gitsinler diye! bilmem anlatabildim mi..

kürt böreği mi küt böreği mi sorunsalı

Boşnak böreği, laz böreği olabildiği gibi bu da basbaya kürt böreğidir güzel kardeşim. bu kadar korkmayın kürt demekten. hem "küt böreği" ne ya?! türkçeye aykırı zaten! "küt börek" diye uydursanız neyse.

aşk acısı çekenlere tavsiyeler

zaman ve şartlar seni ondan etkilenmen için gafil avladı sadece dostum sakin ol.. karşılığını alamadığın duygular, ihtiyacı olan sen olduğun için sana acı veriyor. yoksa o tuvalete gidip kocaman kocaman sıçan, osuran, geğiren, yastığına ağzının suyu akan, kompleksleri ve korkuları olan zavallı bir tip senin benim gibi. onu aşk adı altında yüceltip zirveye oturtan sensin! normal şartlarda karşına çıksaydı ne güzel bir insan deyip geçecektin.. abarttığın o ilah, sen aşık olmaya ihtiyaç duyduğun için o kadar yüksekte ve ulaşamamak sana acı veriyor. hayatının dolu dolu olduğu, güldüğün, sevindiğin, gezdiğin, eğlendiğin, sevildiğin, yalnız olmadığın bir zamanda karşına çıksaydı böyle olmayacaktı. bu beyninin sana bir oyunu dostum! onun gibi ve daha niceleri etrafında var ama dedim ya şartlar seni ona kilitledi. o kilidi çözmek için, onun ne kadar sıradan olduğunu hatırlamaya çalış. kendinin ne kadar özel olduğunu da.. senin aşkını yaşama şansı olmamışlara acı.. salaklar! hayatını güzelleştirmeye çalış, gül, eğlen, gez, toz, kalabalıklara karış.

düğüne giden kızın asıl amacı

günlük hayatta yapılmayacak gösterişli saç ve makyaj eşliğinde, giyemeyeceği bir elbise- abiye vs. giymek ve onunla fotoğraf çektirmektir. her akşam bir davete katılan cemiyet mensubu değilse, normalde bunu yapamaz çünkü, deli derler be adama! pardon kadına.. her kadın birkaç saatliğine de olsa prenses edasıyla salınmak, assolist havasıyla yürümek, fotoğraflarına bakıp, yaşlandığında güzelliğini hatırlamak (veya hatırlatmak) ister. dağılın şimdi.

bayan olduğu halde sözlükte yazan kadın

sen kalk bunca kadının olduğu sözlüğe katıl.. hatta böyle kadınları facebookta ekle ve ördek gibi dudaklarını uzattıkları resimleri uzuuun uzuunn incele.. kadınlar hamamına gitmekten korkarsın eminim. kadın kuaföründen geçerken kafanı da çeviriyorsundur korkudan.. kız muhabbetlerinin döndüğü ortamdan koşarak kaçıyorsundur da sen.. utanmadan gelip bunca kadının olduğu sözlükte yazar olmaya kalkıyorsun. içten içe kadınları kıskanıyor olmayasın arkadaşım sen?! hadi itiraf et!! erkek olarak bi sanal alem vardı girmediğiniz, benim gibi kompleksli tipleri ezmediğiniz ona da dahil oldunuz de!! hadi itiraf et..

öğlene kadar uyumanın verdiği suçluluk duygusu

uyanınca çalan telefonu o sesle cevaplamak (telefonu açmak zorunda olduğunda özellikle) ve uykudan uyandığını belli etmemeye çalışmak ayrı bir dert konusudur.
(bkz: hala uyuyor musun)

hamam da çekilecek bir filme isim önerileri

hamama giren terler.

boğa burcu erkeği

Çakalın önde gidenidir; 1'e 3 almayacaksa vermez! tersten söylemek gerekirse alacağı için verir; cömert sanılır, değildir. Evlenirken de böyledir bu; kendinden üstün görmediği (para, güzellik, eğitim herhangi bir konuda) biriyle asla evlenmez. (eşit demiyorum bak) Sonuçta kendini 1 onu 3 görmek var tabi.. Hep o kazanmalıdır çünkü. *

yalnız bir insanı ilk bakışta tanımak

gözünün içine içine baktı mı tamamdır! "Bir ekmek alabilir miyim" de desen, "falanca yere nasıl giderim" de desen.. ve hatta hiç konuşmadan otobüste öylece gidiyorken bile göz göze geldiğinde sanki bir şey söyleyecek kadar derin ve uzun bakar.

alevilerin toplumda sevilmemesinin nedenleri

sevilmeme kısmına katılmasam da yaptıkları hatalar olduğu kısmen kabul ettiğim durumdur. Bahsedildiği gibi kendini islam dışında ayrı bir dine mensupmuş gibi görenden tutun, peygamberinin Hz. Ali olduğunu söylemeye kadar gider bu yanlışlar.. Din hanesinin boş bırakılmasını islama ait olmadıkları için değil, her inanca saygı duymak adına (hristiyanlık vs.)istediklerini sanıyorum. Tek tek sorduğunuzda inancıyla ilgili farklı görüşler alırsınız hepsinden; sebebi ortak bir eğitim sağlanamaması, devlet tarafından bugüne kadar desteklenmemeleri ve kulaktan dolma bilgilerle inançlarını öğrenmek zorunda kalmalarındandır.. Ayrıca var olduklarından beri haksızlıklara uğradıklarından, buna maruz kalan her halkın, kişinin, inancın yanında olurlar. nerede isyan varsa orada olurlar. Haksızlığa uğramanın ne olduğunu iyi bilirler çünkü.. e her yerde isyanda olmak da sevilmemeye sebep olabilir. Benim bildiğim, inanç ve ibadet kısmında onaylanmasalar da insana verdikleri değer ile güvenilen ve sevilen kimselerdir.

not: aleviyim.

sevgilisi olmadığı halde mutlu olan insan

severek yaptığı bir işi, iki lafın belini kıracak dertleşecek arkadaşları, huzurlu olduğu bir evi ve ailesi olan kişidir bu.. fakbadisi falan vardır hayat tamamdır onun için, yormaya ne gerek vardır bünyeyi..
diğer ihtimal; öylesine olacağına hiç olmasın diyendir. gerçek sevgiliyi bulana kadar sevgisini saklayıp biriktirendir. gerçek bir romantiktir o, bekliyor ya da arıyordur..

çocuk sahibi olmak

"içindeki çocuk" ölecek ve bir anda büyüyeceksin! * * ölüm korkusu bilmezken "ya ölürsem?!" diye türlü senaryolar yazacak, hastalanmaktan dahi korkacaksın. hayatın boşa geçtiği duygusundan ölene kadar kurtulacak, çok büyük bir iş başardığını düşüneceksin. annen baban kardeşin senin için eskisi kadar önemli olmayacak ve sen asla eski sen olmayacaksın!

cm101mmxi fundamentals

uzun zamandır okur olarak takıldığım sözlüğe entry yazdırmış cem yılmaz harikası gösteri. efsane geri dönmüş.. baba olmak yaramış kendisine. onu ilk tanıdığım ve defalarca izlediğim gösterisinden bile komikti bu kez. ilkindeki kadar rahat konuşamıyor fazlaca el kol hareketi yapıyor hele hele konuya abiden girdi lan! yoksa? dedim bi an ama 10 dakikadan sonra bombardıman başladı. gülmekten nefes alamadım. bi zaman sonra yüz kaslarım tutmadı, karnıma ağrılar girdi. elimdeki kahveyi içmeye korktum yeminle çünkü esprilere es vermiyor arkadaş! sıkça tekrar ettiği gibi "dur dur! sakın güldürme!" diye yalvaracaktım canlı izlesem o derece..
türkün ingilizce savaşına, kadın-erkek diyaloglarına, house keeping'e ve de telefon bağımlılığına (ıphone) sardığı kısımlar mükemmel.. aldığı her kuruş helal.. çok yaşa sen cem yılmaz..

bir eşte bulunması gereken nitelikler

eş seçen kişiye göre değişebilecek niteliklerdir.

gönülde yatan şehir

londra'dır. yağmur yağsın yağsın hep.. * * * * *

yasamak icin bir neden soyle

birkaç milyon spermi geçip birinci oldun ve sağsalim dünyaya geldin.. yaşamı sorgulayacak kadar büyüyebilmişsin.. evrene bir borcun var artık..