bugün

aydın doğan a bağlı kanallardan biri.
(bkz: aydın doğan)
ana haber bültenini mehmet ali birandın sunduğu bu yüzden de haberleri iyi olan ve izlenesi kanal.
film izlemesi en zevkli kanal. yayınları, kaliteli görüntü ve ses sistemine sahip.
(bkz: kanal d home video)
http://www.kanald.com.tr
cnbc-e den sonra en iyi ses ve görüntüye sahip kanal.
d bana d bana kanal d bana şeklindeki jıngle ı olan kanaldır.
(bkz: dogan yayın holding a s)
2,5 yıl önce bağcıalrda dtc binasına taşınan ve taşındığı günlerde binadaki havalandırma sisteminden dolayı bütün personelini hasta etmiş aydın doğan şirketi. ayrıca bu bina uluslararası ödüllü bir binadır * )
savaş haberlerine * az yer veren kanaldır. Türkiye'deki en düzgün imaja sahip kanalın (halkın gözünde) en azından savaş döneminde israil'in çıkarları değil de beyrut'ta ölen bebeklerin ruhları için bir şeyler yapması beklenmiştir oysa.

Kanal d yayın politikası olarak ilk döneminde iktidar partisini desteklemeyi,gerekli pohpohlamayı göremediği takdirde partideki vekillerin (her dönemde olduğu gibi) yolsuzluklarını ortaya çıkarmayı prensip edinmiştir.

Elle tutulabilr programları olmamakla beraber,toplum yapımızı iyi çözen yayın ekibi sayesinde oyunculuk bakımından hiçbir değer taşımayan dizileri bu yaz için en çok izlenen diziler sıralamasına sokmuş kanaldır. Bunun bir nedeni de kanala sahip yayın grubunun (Doğan) gazetelerinde bol bol dizilerin övülmesidir.

Kurtlar vadisini deliler gibi eleştirip en sonunda yayın haklarını satın alan da bu yayın grubudur ki bu yüzsüzlük türkiye'deki köklü bir yayın kuruluşuna hiç yakışmamaktadır.
yeşilçam
Dçocuk
Dplus
Dmax
Dreamturk
Dream gibi kanalları bünyesinde bulunduran kanal.
ilker yasin'i asırlardır kadrosunda tutmasıyla futbol maçları reytingini bir türlü tavan yaptıramayan kanaldır. ayrıca hava durumunda gümüşhane şehrine bir tek bu kanal yer verir.
maç yayınları dışında pek izlenmeye değer bir özelliği olmayan kanal.
bunyesinde bulundurdugu kanallarla uyduyu cöplüğe cevirmiştir.
formula-1 i en iğrenç sunan kanal..
sermayenin kanalı.ziya sermayeye karşı girişilmiş kitlesel veya bireysel eylemleri bir şekilde provake eden kanaldır.
bu gece, gunun tum rock n coke 2006 ozetlerini gosterip, muse un konserini paslayınca tarafımca agır elestrilere(!) magruz kalan kanal...
doğan holding ve doğuş holding ortaklığı olarak kurulmuştur. sonradan doğuş holding hisselerini 'ortağına' devretmiştir...
dürüst ve ilkeli yayıncılıktan bir haber, sulu ve magazinsel içerikli yayın politikasıyla, rahatsız edici derecedeki ekran parlaklığıyla, bünyesinde çalışan insanlarla midemi bulandıran, türkiye'nin en kapitalist kurumlarından birine ait tv kanalı.
son gunlerde sesinde teknik bir sorun oldugunu dusundugum kanal. Ses geç geliyor kaaarrdesiimm..
sadece birkaç dizisi vede, belirli günlerde yayınladığı kaliteli filmleriyle izlenebilecek, onun dışında, diğerleri gibi, ''reklam pastasından ne kadar para kırabilirim?'' amacı güden, aydın doğan tv. bunun yanı sıra, ilk özel kanallardan birisidir. yamulmuyorsam 1994 senesinde kurulmuştur.
movie smart
movie smart2 gibi kanallarıda ekleyen ve yakında 100 kanallı bır uydu kartı cıkartacagını dusundugum kanal.
futbol maçlarında uyguladığı gerizekalı reklam stratejisiyle küfürlerimizi bol miktarda yiyen kanaldır.. ünkon reklamını tam topun olduğu yere sokabiliyorlar ya tebrik etmek istiyorum!!

oysa ki lig tv ekranı küçültüp reklamı maçın dışında vermeyi akıl edebiliyor, bu o kadar zor olmasa gerek!!
türkiye gp yi canlı yayınlarken aniden araya soktuğu reklamların sağ alt köşesine yarışın küçültülmüş görüntüsünü koyup beni deliye çeviren nalet kanal.üstelik gündüz kuşağı programları(kadın programları) haber programlarının 3-4 katı olan kanal niteliğinide taşımaktadır.

ayrıca bir sürü alt kanalı vardır.ahanda;
d çocuk, d plus, d max, d spor, hipodrom tv, dhdtv, d yeşilçam, dream tv, dream türk