bugün

entry'ler (3805)

honda crv

2008 model 2.0 executive modelini bir yıl kullanıp 20.000 km yaptıktan sonra benim kullanımda olan 5.000 tl'lik hasar kaydı ile birlikte yaklaşık 4.000 TL karla ilana koyduğumun ertesi günü bir kaymakama sattığım, hemen ertesi günü de 2011 model makyajlı versiyonunu aldığım araçtır. Kesinlikle Honda ayrı bir kalite, lpg'deki sorunsuzluğa da eklenince mükemmel bir keyif oluyor. inşallah bundan sonra da yeni kasaya geçeriz.

honda crv

seri değildir, hız arabası hiç değildir, ancak kesinlikle konfor ve güven arabasıdır. 2008 modelini kullanan biri olarak bundan sonra alınacak yine kesinlikle cr-v olacaktır.

şöyle ki; geçenlerdeki yoğun karda sabah 40 cm civarındaki karda henüz belediye tarafından girilmeyen sokakta diğer araçlar olduğu yerden çıkamazken ben cr-v ile sokağı ileri geri giderek greyder gibi açtım. yine yerden yüksek olmasının bir avantajını da ocak ayında erzincan refahiye yakınlarında gece saatlerinde buzlu yolda 110 km ile hızla giderken önüme çıkan kurdu altına alarak binek araçla yapılacak bir çarpışmadan çok daha az hasarla çıkılmasını sağlamasıyla gördüm.

köprücük kemiği

nasıl bu kadar kolay kırılabildiğine anlam verilemeyen kemiktir.

el parmağımdaki kırığın iyileşmesi sonrası aylar sonra oynadığım ikinci halı saha maçında sağıma gelen topu yatarak kurtarmak isterken yerde acıyla kıvranmama neden olmuştur. sahaya çağrılan ambulans ile hastaneye gittiğimde filmi gördüğümde aklım şaştı, kemik üç parçaya ayrılmıştı. ertesi sabaha kadar yapılan geçici sargı ile zar zor dayandım. sabahında üniversite hastanesinde ortopedi hocası hemen ameliyat dedi. daha önce üç kere ameliyat olmuş, her ameliyata rahatça girmiş biri olarak sargı çıkarılınca dayanılmaz hal alan acıdan dolayı ameliyat masasında uyutulana kadar hüngür hüngür ağladım. şimdi yaklaşık 20 gün oldu, sağ omzumda 8 vida ile tutturulmuş bir plak var ve dışarıdan da bariz şekilde belli oluyor.

son olarak bu kemik yüzünden çok sevdiğim kaleciliğe, ameliyat öncesi üzerimden kesilerek çıkartılan orjinal muslera formama veda etmek zorunda kaldım.

kurt

erzincan refahiye yakınlarında karlı bir yolda gece saatlerinde seyir halindeyken karşıma çıkan 5-6 üyeli sürünün bir elemanının 110 km hızla -5 derece havada seyrettiğim halde önüme atlayarak aracımda 3000 tl civarı hasara ve muhtemelen kendi canına mal olan hayvandır. ben köpek zannetmiştim ancak girdiğim ilk petrol istasyonundaki görevlilerin "abi kışın dağın başında köpek sürüsü gezmez" demesiyle kurt olduğu anlaşılmıştır.

saçkıran

dünyanın en stresli mesleğini yapan biri olarak 27 yaşında saçlarımın %40'nın beyazlaşmasını hiç takmazken birden kafamın tam arkasında bir parmak ucu alanı yerde saçın yok olduğunu görmemle şahsımı şok eden lüzumsuz bir rahatsızlık. gün itibariyle bir dermatologa giderek çözüm için çalışmalara başlandı. bakalım ne kadar zamanda geri gelecek.

kalecilik

futbolda özel bir mevkidir. çocukluğumdan beri bu mevkiye gönül verdim. ortada hiç oynamadım desem yeridir. çok iyi bir kaleci de olamadım. uhlsport, nike, adidas gibi markaların eldivenlerine dünyanın parasını verdim. bu yaşıma kadar kaledeyken yüzüme, kasığıma, karnıma, parmaklarıma yakın mesafeden çok sert toplar geldi. ama hiç sakatlanmamıştım. ta ki 20 gün öncesine kadar. yeni çalışmaya başladığım arkadaş grubuyla kaynaşmak için halı saha maçına iştirak ettim. buraya kadar her şey normaldi. maçtada gayet iyi oynuyordum. 35 dakikada tek gol yemiştim. o sırada kornerden tıngır mıngır gelen ortayı yumruklamak yerine tokatlayıp uzaklaştırmak isterken sol el serçe parmağımda müthiş acı hissettim. elimdeki 150 tl'lik kemikli uhlsport marka eldiven olmasına rağmen parmağımdaki acı tarifsizdi. maçı tamamlamayı denediysem de olmadı. maç bitimi soluğu acilde aldım. parmağım sonuç olarak 21 gündür atelle sarılı. üniversitedeki ortopedi profesörü bile şaşırdı parmağın nasıl bu şekilde ufalanırcasına kırıldığına. sonuç olarak 21 gündür raporlu olarak evde tatil yapıyorum. bundan sonra ise parmağım asla eski şeklini almayacak ve belki de kalecilik benim için bitecek.

chevrolet captiva

2012 yılında makyajlanıp harika bir görünüme kavuşan, hele ki 2013'teki anahtarsız çalıştırma ve led stoplarla muadilleri arasında en donanım-fiyat olarak en uygun araçtır. Ayrıca bu modellerde öncekilerden farklı olarak 4x4 150 hp yerine 4x2 163 hp motor mevcuttur.

national geographic wild

digiturk'un en güzel yanıdır. sabah akşam izlediğinizde bile sıkılmazsınız.

batum

kesinlikle bayramda gidilmemesi gereken yerdir. mart ayında gidildiğinde 10 dakika içinde sınır geçilebilirken bayramda gidildiğinde ucu bucağı görülmeyen kuyrukla karşılaşılmıştır. Ayrıca mart ayına göre türk lirasının gürcü larisi karşısında değer kazandığı görülmüştür. velhasıl kelam gidin görün depoyu fulleyin dönün.

chevrolet captiva

suv olarak model, donanım, fiyat olarak son derece uygundur. ayrıca şekil olarak çok hoştur. 2009 model 2.0 d high donanımlısı 55.000 tl ye rahatça alınabilir. ancak chevrolet'in türkiye ve avrupa'dan çekilmesi araç hakkında itici bir detay olmuştur. bu araç alınmaya niyetlenilmiş, ancak gidilen opel bayisindeki görevlinin 2016 itibarıyla opel bayilerinin chevrolet'lere bakmama durumu olduğunu ifade etmesi üzerine honda CRV'de karar kılınmıştır.

köylerin yerel seçimde oy kullanmasının sebebi

akp'nin 2014 yerel seçimlerinde ankara, antalya, balıkesir, kastamonu'da kazanmas, ağrı ve bitlis'te bdp'ye kaybetmesiyle ortaya çıkan sebeptir. eğer kızılcahamam'ın, şereflikoçhisarın köyleri oy kullanmasaydı şimdi mansur başkandı.

cengiz ergün

güzel manisamın üç hilalli başkanıdır. akp'nin seçim kazanabilmek için tüm uzak ilçeleri de köyleri de büyükşehir sınırları içerisine katma hilesine rağmen manisa'da üç hilali yere düşürmemiştir.

ahmet metin karadayı

erzurum'un her noktasında bulunan onlarca inşaatı bulunan müteahhittir. 1979 doğumlu olan bu şahsın bu denli hızlı yükselişi kendi deyimiyle tayyip erdoğan'ın sayesindedir. kendisinin maserati'den porsche cayenne'ye kadar birçok lüks aracı vardır. bu yüzden erzurumda maserati gördüğünüzde şaşırmayın.

http://www.gazeteguncel.c...adayinin-bilinmeye-32555/

http://www.karadayigroup.com.tr/

göt eden cevaplar

devlet kurumuna gelen bir konu için gelen çanakkaleli kadın ile oflu memur arasında geçen diyalog:

Kadın- ya memur beyler biz 8 kardeşiz biliyor musunuz? hem de aynı anne babadan, garip değil mi batılı, çanakkaleli olarak 8 kardeş olmamız?

memur- beybabanız balıkçı mıydı?

kadın- yooo. neden ki, balıkçıların çok mu çocuğu olur?

memur- ne bileyim beybabanız denize açılmış balık bulamayınca eve gelmiş validenize atlamış diye düşündüm.

kadın-.............

erzurum

mahallebaşı semtinde yaşayan kanı bozuklar nedeniyle son zamanlarda huzuru bozulan şehirdir. o küçücük meydanlarında bulunan ziraat bankası ve ptt şubesini yakanlar keşke caddeye çıkabilecek özgüvene sahip olsalar.

kalbimin tek sahibine

insanın sevdiceğine duygularını en güzel şekilde anlatan şarkıdır. ne zamanki arabada eşimle birlikteyken radyoda çalmaya başlasa birbirimizin gözünün içine öylece baktırır. insanı bir hoş eder.

seat toledo

99-2005 kasası sevenlerinin, hastalarının asla unutamayacağı seat'ın tarihindeki gelmiş geçmiş en güzel modelidir.

1,5 yıl 2003 model düz vitesi yaklaşık 41.000 km kullanılmış, ardından da 6 ay 2004 model 1.8 motorlu otomatik viteslisi 10.000 km kullanılmış, sonrasında level atlanılarak 2008 model honda cr-vye geçilmiş, ancak toledonun yeri hep ayrı kalmıştır. öyle ki seneye borçlar bittiğinde 2004 modelini alıp evin 2. aracı yapmayı bile düşündürecek kadar yeri ayrıdır.

fedakarlık

meslek için yapılması en zor olanıdır. sırf birinin egosunu tatmin etmek için sizden, sağlığınızdan, ailenizden, uykunuzdan, sosyal ihtiyaçlarınızdan kısıtlamanız isteniyorsa insana en ağır gelendir.

kraldan çok kralcı olmak

emniyet teşkilatında en fazla şekilde görülendir.

akp nin beğenilmeyen icraatları

eğitim sisteminin içine etmesi.