bugün

iTÜ öğretim üyesi, antropolog Timuçin Binder'in ortaya attığı iddiadır. iddia'ya göre bizler orta asya'dan gelmemişiz ve aslında türkler de türk değilmiş. *
haberin linki için
http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=312686
(bkz: nerdeyiz)
(bkz: ben kimim)
(bkz: buralar nere)
eğer bilimsel olarak kabul edilirse ermeni soykırımı konusunda biyolojik anne ve babalarımız olabileceği öne sürülen iran, yunanistan, ürdün ve süryanileri de zan altında bırakabilir.
(bkz: orta asya yok türk yok ne var lan it)*
(bkz: efsane gazoz)
kavimler göçünün başlangıç noktası da marstı zaten. marstan hazar denizi ne kadar uçan daireyle ondan sonra da daha iyi bir binek olduğu anlaşılan beygirlerle gelmişler yakın doğuya.
sabah gazetesinin bilim dışı psikolojik harekat çabası ..
sabah gazetesinin çakma genetikçiye söylettiği akp iktidarı eliyle türkiye nin dönüştürülmek istendiği federal ucubenin ilk adımı.
ilgili haber/röportaja bağlantı da :
http://www.sabah.com.tr/h...4CCEB7FC21A7BC937B4C.html

o kadar ustaca bir manipulasyon ki içinde bilim adamı lafı geçince uyduruk diş macununa iki kat para ödeyen necip milletim gelsin de buna kanmasın..
itham ediyorum:
1- kaç donörden örnek alındı? bu örnekler tüm populasyon hakkında bu şekilde bir yargıda bulunmaya bilim namusu açısından imkan var mıdır?
2- röportajda referans verilen genealogy alanında abd ve londrada yapılan araştırmalar anneden geçen mitokondrial dna üzerinde yapılmaktadır. yani bu araştırma ancak yahudi ler gibi soyun anneden geçtiği uluslar açısından anlamlıdır. türkler ve yüzlerce başka kavim açısından ise sadece bir tek anlamı olur ki:
türkler savaşta mağlup ettikleri ve erkeklerini kılıçtan geçirdikleri halkların kadınları ile aile olmuşlar onlarla birleşmişlerdir.
3- bu araştırmanın bu zamanlama ile yayınlanmasındaki amaç nedir?

edit:
türklük sadece bir soy bağı değil kültürel folklorik antropolojik harsi pek çok unsurun bileşimidir.
soy bağı unsuru tek başına ele alındığında ırkçılık olsa da bu bütüncül yapıda ele alınırsa diğerleriyle birlikte çok önemli bir tanımlayıcıdır. soy bağını bir ulusun kollektif algılamasından çıkardığınızda o ulusun direncini de zayıflatmanın bir yolunu bulursunuz.

ayrıca (bkz: atatürk ulusculuğu)
orta asya' da bırakılan balbalları altın elbiseli adamı da ufolar falan yaptı diye tahmin yürütebilceğimiz saçma önerme. *
(bkz: tarkan filmindeki dev ahtapot)

(bkz: yeşilçam emektarı ahtapot operatörü)
(bkz: türklerin kökeninin marduk olması)
bazı türk ırkçılarının hala kabullenemediği durum.
"şahsen satürn'de ikamet etmekte idim, görev tayini nedeniyle buraya taşındım" diyerek doğrulanabilecek tespit.
bazılarının anlamamakta ısrar ettiği durum. önce bir aynaya bakın sonra, bir uygurun tipine bakınız, o zaman anlarsınız.
coğrafi şartların fiziki özelliklere yansıdığını acaba biliyor mudur dedirten durum. tabi ki de gözlerimiz çekik olmayacak, orta asya ikliminde yaşayan bütün halkların gözü çekiktir. bazı tuhaf insnaların tezine göre "madem çekik gözlü değiliz o zaman orta asya'dan gelmedik" ise "madem çekik gözlü değiliz çinli de değiliz o zaman" gibi garip, saçma bir sonuç çıkıyor.
(bkz: sen ıspanaktın şinasi)
(bkz: eskiden orta asya hep dutluktu)
dünyada kutsal kabul edilen pek çok efsanenin yalan olmasının yanında hikayedir. ya tüm kutsallar irdelenmeli ya da hiçbiri...
anadolu'ya gelen türklerin gözleri birden yuvarlaklaşmamıştır. bu, anadolu'daki halklarla karışmalarıyla olmuştur. yoksa "orta asya hepten efsanedir" demiyoruz, siz anadolu'daki eski halkların birden buharlaştığını mı sanıyorsunuz, merak ediyorum?
-alman kelimesinin, fransa-almanya sınırındaki küçük bir kasabadan geldiği 80 milyonluk alman nüfusunun aslında etnik olarak alman olmadığı,
-kürtçe'nin farsça kökenli hint-avrupa dil ailesine mensup karma bir dil olduğu,
-ingilizce'nin kökeninin almanca ve fransızca'ya dayandığı, batı avrupa dillerinin birbirine aşırı benzerliği, *
-italyanlar'ın başta etrüskler olmak üzere bir kısmı anadolu'dan gelme 3 farklı etnik kökenden meydana geldiği,
-yunanlıların gen olarak afrikalı geni taşıdığı,
-ispanyol ve fransızların kuzey afrika, arap ve latin kökenleri taşıdığı, gerçekleri es geçilip araştırmaların, türkiye'de tam da alt-üst kimlik kavgasının çıkarılmak istendiği bir dönemde türkler üzerine yoğunlaşması manidardır. fiziksel görünüşümüz farklı olabilir ama bu ortak bir etnik kökenden gelmediğimiz sonucunu çıkartmaz. türkler çok büyük bir coğrafyada binlerce yıldır yaşayan, rusya, çin, avrupa zulmü altında öldürülen, sürülen, on parçaya bölünen, alfabesi değiştirilen, dili yasaklanan, dini aşağılanan bir millettir. o kadar büyük bir millettir ki bazı türk halkları yahudilik, şamanlık, hristiyanlık, budistlik gibi semavi olan ya da olmayan farklı dinlere mensuptur. siz topluca müslüman olan bir alman halkı biliyormusunuz? saldırın türklere alışkınız, saldırın ama biraz adaletli ve mantıklı olun. isterdim ki o gazete kürtler üzerine de bir araştırma yayınlasın. kürt kimliği aslında sadece kültürel bir kimlik diye manşet atsın. ama yapamaz, yapmak istemez. sözüm ona bilim adamı, aslında ermenilik de kültürel kimliktir diye kıvıracağı yerde, kapsamlı araştırmalarını diğer halklar için de esirgemesin. kürt kimliğine yönelik araştırmalar, değerlendirmeler ırkçılık *, türk kimliğine olan saldırılar bilimsel araştırma, atış serbest. türk milleti vardır, olmaya da devam edecektir. onbinlerece araştırma yapın, tez yazın, bölmeye, öldürmeye, kovmaya çalışın, türkler hayatta kalmaya, uygarlıklarını sürdürmeye devam edecektir. avrupa'daki topraklarımıza el koydunuz, köprülerimizi yıktınız, camilerimizi yaktınız, yıkamadılarınızın da "aslında bunlar osmanlı değil roma eserleri" diye üzerine yattınız, haçlı seferleri, orta asya'ya sürme planları, din değiştirtme hayalleri * kurdunuz, uyguladınız, ama bakın hala buradayız.
bir profesörle yapılan ropörtajın, belli kısımlarını cımbızlayıp, kendi niyetine hizmet ettiği şeklinde bir serap etkisi yaratmak acarlığının bir ürünü.
gerçi sonra kendileri de inanıyor bu serapa.

(bkz: orta asya dan göç etme bir efsanedir)

(bkz: #5517049)