bugün

entry'ler (2378)

kürt doğabilirdiniz

bir insan seçemediği bir şey üzerinden yargılanamaz. bu faşistlik olur. ama hain olup olmamayı seçebilir, o zaman türk de olsa kürt de olsa hain haindir.

yıldızların insana düşündürdükleri

boşluktur, hiçliktir. insan ışıksız bir ortamda, yıldızın bol olduğu bir gece gökyüzüne baktığında ancak büyülenip bakakalır.

siz cumhuriyetçiler biz müslümmanları sevmez

müslümanlığın, islamın sadece kendilerine ait olduğunu zannedenlerin beyanatı olabilir.

felsefe bölümü mezunu

kendini filozof zannedenleri mevcuttur.

cumartesi geceleri sözlükte kız yazar olmaması

gecelere aktıklarına delalet eder.

survivor izleyen rehber öğretmen

"sana mı soracam g*t." demesi muhtemel insandır.

(bkz: psikolojik danışman)

çocukken doğru sanılan yanlışlar

giysileri içine koyduğumuz "hurç" denen şeyi "burç" zannetmek. bence hurç daha saçma. *

ülkemde suriyeli sığınmacı istemiyorum

haklı beyanat. yaşayan bilir. zor durumdakilere yardım etmek tamam ama bi kontrol altında tutulmuyorlar. zaten suçun gırla gittiği bi ülkeydik, suriyeliler tuzu biberi oldu. sevmek zorunda değilim, resmen şehrin nüfusunu ikiye katladılar lan. (bkz: gaziantep)

uludağ sözlük

23 nisan'ın kutlanmadığı (mesajla) sözlük. milli günler kutlanırdı önceden, noldu?

allah yoksa bu kadar insan kime namaz kılıyor

namazın allah için kılındığını sanan, islamı henüz kavrayamamış insan beyanatı.

ece sükan

lana del rey'i anımsatmaktadır.

basit kurgulu dizilerin tutması

türkiye'de en çok izlenen dizilere bakıldığında anlaşılacak durum. insanlarımız o kadar bunalmış ki ülkeden de gündeminden de, beynini en az düzeyde yoracak dizileri tercih eder olmuş. kurt seyit ve şura'yı izlemem ama final yapacağını duyunca aklıma geldi işte. insanlar karmaşık senaryolarla uğraşmak istemeyip deniz yıldızı, küçük ağa, arka sokaklar vs. gibi dizilere yöneliyor. istisnalar kaideyi bozmaz diyerek defoluyorum.

sözlük yazarlarının imkansız istekleri

kendi çocukluğumla oynamak. fizik ötesi bi durum ama olsun.

samsung galaxy s2

sanırım galaxylerin en sağlamı. çok değil 2 sene önce aldım bunu, o zamanlar "aman ne kadar büyük, bu nasıl telefon" diyenler şu an kafam kadar telefonlar kullanıyor. yüzbin kere yere düştü bana mısın demedi. oysa s3, s4'e falan bakıyorum çıtkırıldım, daha geçen bi arkadaşın s3'ü yere düşünce ekranı çatladı. velhasıl en ideal boyuttaki telefondur, kullanışlıdır ve bana şu ana kadar hiçbir sorun yaşatmamıştır.

erkeklere yakışmayan şeyler

bakımsızlık.

gaziantep

suriyeliler yüzünden neredeyse yaşanmaz hale gelen memleketim. buna rağmen yapay kayak merkezi açılmıştır, inadına büyümekte ve gelişmektedir bitaneciğim.

ölümden korkma sebepleri

belirsizliktir, insan hep bilmediği şeyden korkmuştur. bilinç halinin devam edip etmeyeceğinden emin olamadığı için de olabilir.

teknoloji geliştikçe insanların mutsuzlasmasi

insanın sosyal bir varlık olmasından kaynaklı durum. teknoloji insanları yalnızlaştırır. whatsapp'ta, facebook'ta birçok arkadaşın olabilir ve sürekli mesajlaşabilirsin ama sonuçta gelişen tek şey hızlı yazma becerindir, sosyalliğin değil.

sırrı süreyya önder

şovmen.

erkekler tipe önem vermez

yüzyılın yalanıdır.