bugün

çaylakların yazar olduktan sonra haykırdığı cümledir. *
yeni yazar olmuş çaylak haykırışı. gereksiz haykırış, biz oldukta ne oldu, sevinilesi yanı yoktur.
çaylaklıktan kurtulmanın akabinde ve detayında sarfedilen, sevinç ve memnuniyet bildiren cümle.
hatırlarım ilk kitabı yayınlandığında kafka da mezarında bu sözü söylemişti..
ah be yaz^ar, ne diye beklersin ki gözler sana baksın.. bu nasıl bir uçamayan kuş heyecanı..
- oh be yazar oldum!
- dur bir dakika senin ikamet senetinin günü geçmis. yenile öyle gel.
- ama benim muhtarliğim artvinde. idare edin sonra getiririm. hadi hadi mod efendi...
- yok öyle olmaz getirirsin seneti olursun yazar.
- ama...
- ama mamasi yok efendi, biz ciddi müesseyiz.
- yani ben hala çaylak miyim?
- çaylakogluçaylaksin hem de... haydi yallah işim basımdan aşkın daha bir ton entry var patlatilacak.
(bkz: madem ki yazarsın adam gibi yazmalısın)
ahh ahh, bizim zamanımızda, sizi yazar yapan mod mesaj atar, yazarlığınızı tebrik ederdi. direk ona haykırırdınız "oh be yazar oldum!" diye. havada kalmazdı böyle nidalar * şu anda aynı uygulama geçerliyse sanırım şöyle düşünceler geçiyordur bu cümleyi sarfedenin aklından,

x kişisi - (düşünür) oh be yazar oldum!!! aaa bir tane de mesaj gelmiş.
benden yazar olmaz - hoş geldiniz. ben sözlük modlarından benden yazar olmaz. * * yazarlığınız onaylanmıştır. bir problemle karşılaştığınızda modlarımızla ya da adminimizle irtibata geçebilirsiniz. aramıza hoş geldiniz.
x kişisi - (düşünür) hasssss... adamların modları bile kendine yazar demiyor. ben neyim ki??
bazen çok haklidir o eski caylak bu narayı atmakta. cünkü cok ugrasmis, tüm entrylerinde belli bir seviyeyi tutturmaya calismistir. bunu yaparken de entryleri komik ve özgün olsun diye kuyruksokumundan litrelerce ter akıtmştır. ama bazı zat-ı muhteremler bu serefe nail olmaz, olamaz. cünkü onlar türlü kopyacılıkla kafalarında "hehehehe çok popüler olucam lan." düsüncesiyle hareket edip Ekşi'den veya bilimum sözlüklerden kopyaladıkları entryleri postlamaktadirlar. icim agliyor bu kadar sahte yazar görünce be. ulan bari modlara aciyin. adamcagizlar yakinda sayiklarlar uykularında "patlat, sil, yoket! ımıhahaha!!" diye....
unutturmayın bir ara bende soyliyecegim moditler bu benim hakkım hic kıvranmayın demek.
evet evet işte oldum dedirten ve benim sölemeye başladığım kelimeler bütünü.farklı versiyonlar için
-yaşasın yazar oldum
-inandım, başardım artık yazarım
-heyt ülen; yazarım dağılın leyn
aynen haykırmam ve siftah olarak bu başlığı açmak için yazar oldum lan yazmam ile karşıma çıkmış başlık. Hayırlı Olsundur, Herkesedir..
yükselmeye çalıştığım mertebeye geldikten sonra başına nihayet koyup söyleyeceğim söz.
an itibariyle dediğim sözcük öbeği.
olmaya çalıştığım, olunca da söylemeyi düşündüğüm cümlecik.
(bkz: bir çaylakın anatomisi)
çaylaklık süreci bittikten sonra yazar olabilen insanın sevinç nidası.

+ oh beeee yazar oldum nihohahaa!
- aferim. şahtın şahbaz oldun!
bir süre bekledikten sonra, nihayet yazar mertebesine
ulaşan bir kişinin, içsel düşüncesidir...
1 hafta çaylak cezası alıp tekrar yazarlığa alınan yazar düşüncesi.
05 haziran 2008'de giris yapıp, 06 haziran 2008'de yazar olunca soyleyemesem de yine de bunları yazarken icimin kıpır kıpır olması bir nebze de olsa bu duyguyu hissetigimi gosterir, hazır konu acılmısken burdan patronlarıma tesekkurlerimi bildirir, gerekenleri fazlasıyla yapacagım konusunda teminat vermeyi bir borc sayarım.

(bkz: tesekkurler uludag sozluk)
an itibarıyle yazar olmaya tepkisiz kaldığım, ancak başkalarının bi şekilde söyleyeceğini nedense tahmin ederek kendimi bu başlık altında bulmama sebep olan cümlecik.
durumu abartan caylak yazar oldugunu cümle elaleme yayar,kendi capında hava atar.
birgün benimde başıma gelecek diye hayalini kurduğum yazar olmuş olmanın dayanılmaz hafifliği olsa gerektir. öyle hafifleme hissedeceğimki o derece ohhhh diyeceğim. **
2 günlük ummalı direnişin zafere dönüşümüdür. Sabah gelen altın harflerle tarihe kazınası maille en yakınındaki insana sarılıp sulu sulu öptüğün andır.
çaylak psikolojisinden kurtulan ben gibi arkadaşlara yazar oldunuz mesajı gelince verilen tepki cümlesidir.
(bkz: ben) buradan almanyada'daki halama, fransa'daki amcama, isviçre'deki dayıma, avusturya'daki büyük annemlere selam yolluyorum.