bugün

kimseyle konuşmaya hali kalmamış,ya da konuşmamak istediği kişilere kendini bir işle meşgul ediyormuş gibi görünen msn kullanıcısıdır.
her ileti geldiğinde msn de drink drink diye ses çıkmasından bıkmış ve mesgule alarak bu sesin çıkmasını engellemiş insandır.
meşguliyetini bile bir kişisel ileti vesilesine dönüştürmüş kişidir.
msn e giren her yeni kişinin sağ alt tarafta belirmesinden sıkılmış olan sorunsuz kişidir.
biri onu titretince dırırım diye bir ses çıkmasını istemeyen kişidir.
(bkz: hem uyuz hem kuduz)
sorunu vardır. meşguldür.

(bkz: windows a sorun)
uyumak ile meşguldur.
msn deki herangi bir özelliği kullananları kategorize etmeyi, onları yermeyi gece gündüz hayal eden, ağzının suyu bunun için akan insanların tespitiyle beraber yine yaptığı bir hitap şeklidir. bunlar iletisinde ''yok'' yazana söverler, durumunu dışarda olanları linç ederler, öğle yemeyine yaptıklarını söyleyemiyorum bile. durun kardeşlerim, biraz rahatlayın ne bu hiddet bu celal?
arkadaşlarının "madem meşgulsün, niye msn'ye giriyorsun" dar görüşlü tepkisiyle karşılaşan insandır.
msn'de meşgul takılan kişinin "msn benim değil mi kardeşim istediğimi yaparım" şeklinde düşünmesine sebep olacak cümle.
msn'de bulunan "meşgul" seçeneği imkanından yararlanan tiptir. meşguliyet sorunu çekmektedir, msn de derdine deva bulmuştur.
'neden sorunlu olsun ki?' diye sorulası kişidir.

kahyamın keyfi misin lan, sana ne?
melguliyetini msne yansıtmış kişidir.

ayrıca; ben seçilmem seçerim tavrıda vardır, "meşgulüm siz yazmayın ama ben istediğime yazarım".
tek sorunu msn nin çıkarttığı sestir.
msn'nin uyarı ve sesler kısmının farkında olmayan kişidir, adı üzerindedir sorunludur..
ayarlardan msn seslerini kapatmayı bilmeyen kişidir.
(bkz: ileti gelince duyulan sese gıcık olmak)
(bkz: msn de çevrimdışı takılan sorunlu)
msn'de takılarak bu sorunu perçimleyen kişi.
bir de bunların, iletisine "yokummm!" "yaklaşmayın çok sinirli!" gibisinden bir şeyler saçmalayan türleri vardır ki adamı deli eder. kimseyle yazışmak istemediği halde, messenger hizmetini kullanan insanlardır. msn'i kullanma amacı belli bilader. e yazışmayacaksan, iletişmeyeceksen, girmenin ne anlamı var? hadi, kim çevrimiçi diye bakmaya girdin diyelim, kimsenin yazmasını istemiyorsun bir de, o zaman çevrimdışı takılsana? çocuk gibi mesaj veriyorsun corç, yakışmıyor senin gibi vakur adama.
meşgul falan değildir aslında. pek sorunlu olduğu da söyleyenemez. sessiz, sakin, kendi halinde bir insandır. sürekli başkalarına yazıp kafa şişirmektense, sadece onunla konuşmak isteyenlerce kendisine yazılmasını tercih eden insandır.
belki de msn de özel biriyle konuşan kişidir. diğerleri onu rahatsız etmesin diye de öyle yazmış olması muhtemel kişidir. gayet de normaldir. bu kişiler genelde oto iletiyle de belirtir. meşgul olan birine ileti yazan kişiden de daha az sorunlu olduğu kesindir.
çevrimiçi durumundayken gelen ileti sesinden korktugu için sürekli meşgul olan sorunludur.*
(bkz: sensin o)