bugün

kürtlerin yaptığı kaba, görgüsüz, toplum kurallarına aykırı davranışlar nedeniyle, dünya toplumlarının türklere olan bakış açısının olumsuz yönde ibre değiştirmesidir.
avustralya'lı kız arkadaşıma anlatana kadar akla karayı seçtiğim gerçektir... Bir de erasmus'tan gelen polonya'lı 2 cıvır vardı hakkaten her bi boku biz yapıyoruz zannediyorlar. Görünce anladılar..
avrupada ki yeni gelmiş kürtlerin yabancı kadınlara öküz gibi bakıp türkleri rezil etmeleri gibi bir şey buda.
ülkeye yatırım yapılmamasının temel sebeblerinden biridir ve hatta en önemlisidir.
(bkz: ırkçılık)
Bu şekilde açılan ırkçı başlıklar olsa olsa sözlüğün imajının zedelenmesine neden olmaktadır. (bkz: akılsız sözlük yazarları)
"yahu arkadaş hiç mi kadın görmediniz hayatınızda ?" diye sorar adama.
(bkz: vatan sevdalısı kürtler)
Zaten Ermeni katliamını da kürtler yaptı. Hrant'ı da kürtler öldürdü, barış gelinine de bursa'da kürtler tecavüz etti. Haklısınız canım Türkler sütten çıkma ak kaşık zaten(!)
çok doğru bir önermedir.almanyalı bir arkadaşım vardı ve türkiyeye geldiğinde ancak farkımızı anlayabildi.
çok önemli olmayan hadise. real madridin formasına reklam verir imajımızı temizleriz.
(bkz: anne ben ırkçı oldum)
öncelikle belirtmeliyim ki ben türküm. öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir insan neden türk-kürt-alman-japon vs.. olduğu için gururlanır bunu anlamış değilim. bana kendi doğumumdan önce kimse hangi ırktan olmak istediğimi sormadı. dolayısıyla önemli bir geçmişi olan, çok değerli insanlar yetiştirmiş bir türk halkının içinde orta halli bir ailede doğdum. konuya dönersek tabiki de dediğiniz gibi olaylar yaşanmıyor değil ancak bir o topluluğun çoğu kötü bile olsa tümüne aynı müdahale yapmayı gerektirmez. bunun adı yargısız infazdır. o yüzden önce iğneyi kendimize çuvaldızı başkasına batırmamız gerekli. sakın yanlış anlaşılmaın ben kürtler çok iyidir falan demiyorum ancak hepsi ayni prototipte değildir. bunu düşünmenizi isterim.
kürtler yüzünden zedelenen bir imaj söz konusu değildir. zira bu söylem ırkçılık kokan bir söylemdir. imajı zedeleyen sokağa inen pkklı itlerdir. aralarında kürtlerin olması topyekûn bir karalama yapılmasına sebep olmamalıdır. bazen bizim türk dediklerimiz de aynı işi yapıp sokaklarda onun bunun iş yerini tahrip ediyor aynı şeydir.
çok müthiş, üzerinde çok çalışılmış, büyük bir beynin düşüncesidir.türkler eşsiz insanlardır.ne suça bulaşırlar ne de kötü herhangi birşeye.
ulan kürtler siz olmasanız dünya deviydik.ab ye 2 defa girip çıkmıştık,abd ye borç veriyorduk.hatta siz olmasanız doğudan petrol de çıkardı.kim bilir bir türk takımı şampiyonlar ligini kazanırdı.(!?)
Avrupa'ya gidip Türkiye Cumhuriyeti ve onun ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söyleyerek, " bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok " yalanlarını söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o Avrupa ülkelerine kapağı atanlardır, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işleyen Avrupa'da Türkiye'yi şikayet eden, " ben Kürdüm " diyen, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığında " ben Türk'üm " demek üçkağıtçılığını gösteren... çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahseden bölücü kürtler yüzünden zedelenen imajdır.
yok öyle bir imaj bebeğim.
dünyanın en kibar,en görgülü ve toplum kurallarına uyan halkı olarak bilinen türkler in imajının kürtler tarafından bozulduğu önermesidir. ya bi siktir git arkadaşım. faşistsin demeye gerek yok, öyle olduğunu sen de biliyorsun ama yine de bu kadar mı kapalı olur insanın gözleri. ne farkımız var birbirimizden aynı toprağın adamlarıyız işte. sen ve senin gibiler bu ırkçı kafayı bırakmadıkça ve karşısındakini anlamaya ve onun yerine koymaya çalışmadıkça kendini düzelmez türklerin imajı.
iyi bi bahanedir.kendini sütten çıkmıs ak kaşık hissetmektir.
turistik bolgelerde bolca yasanan olay. *
doğrudur! turistik bir yerde turistin teki taciz ediliyor ya da bıçaklanıyorsa bu %90 kürtün işidir.