bugün

entry'ler (363)

uludağ sözlüğe yeni bir vizyon gerekliliği

5 sene önce vizyon koymuş ama misyon edinememiştik. Durum ortada. Varım diyosaniz ge deyin

resmi ideolojinin takımının galatasaray olması

bir hakikattır. zira, büyük olarak tabir edilen takımlar arasında hilesiz, şikesiz, lekesiz, tertemiz, "Ak" kalmış tek takım Galatasaray'dır. O Galatasaray ki, Fatih Terim önderliğinde, tıpkı başbakanımız gibi, bin anadolu kaplanı gücüyle tüm dünyaya meydan okumuş ve avrupa fatihi olarak tüm rakiplerini teker teker yenmiştir. Böylece, AKP'nin siyasette alternatifsiz oluşu gibi, sportif anlamda tek büyük kalan, hükümetle kavgasız tek takımımız Galatasaray ilelebet muvaffak olacaktır. Bu gerçekliğe biat etmeyenlerse bertaraf olmaya mahkumdur. Hakan Şükür ise bu takımın kulu ve vekilidir. O kadar!

ekinoksu hasretle beklemek

eşitliği bir o gün bir de matematikte bulabilen, adaletsiz dünya mağdurlarının ortak özlemi. gel ekinoks geeelll

ekşi federasyonsa itü pfdk inci tahkim kuruludur

bu durumda uludağ ise pek tabii ki gökmen özdenaktır. mini eteğin görünmeyen kısmıyla uğraşır.

tanım, futbol ve sözlükler arası analoji kuran önermedir.

yağlı güreş

(bkz: pehlivan olup uyluklara dokunmayı sevmek)

türkiyeyle hindi diye dalga geçmek

çocukça ama zaman zaman katlanılmak zorunda olunan eylem. gurbetteyim, öğrenciyim ama maalesef ülkemizle hindi diye dalga geçiyollar. glu glu diyollar. gücendim hatta çok pis offend oldum. günlerini gösterirdim onlara emme sayıca çoklar. ayrıca içlerinden birine de hastayım. o yüzden ben de espiriye katılıp kanat çırpar gibi yapıyorum. herkeş çok eğleniyor. böyle yaparsam popüler olup am-açlarıma ulaşacağımı düşünüyorum ama gece sıla hasreti bastığında da içim bi rahatsız oluyor.

kıspetin içine el daldıran pehlivanın hisleri

(bkz: pehlivan olup uyluklara dokunmayı sevmek)

pehlivan olup uyluklara dokunmayı sevmek

yağlı güreş pehlivanlarının kapıldığı bir meslek hastalığıdır. şahsen ben de râkibimin vıcık vıcık yağlı kıspetinin içini karıştırmak, husyeleriyle oynamayı seviyorum. sonrasında tırnaklarımın arasından kalan siyah pisliği toparlak hale getirip geceleri uyumadan önce gokluyorum. tüylerim ürperiyor. içim gıcık alıyor. psikolojik ruh hastası olmaktan gorkhsam da, aykırı yaşam biçimleri beni cezbediyor. bu sefer de nüans farkı deneyecem gıl yolacam rakibimin terli apış arasından. evet tastamam böyle yapacam.

all muslims are fuckin terrorist diye bağırılması

ecnebi memlekette sıkça karşılaşılan hadise. ben de gittiğim okulda böyle diyenlere "would those who know and those who would not be the same" diyom. mallaşıyorlar. sonra "just kiddin my friends, muslımların çoğu terorist ama türkiye çok seküler bi ülke atatürk sayesinde" diyom. gezi ruhu diyom. terörü lanetliyom. sonra akşam vicdan azabı çekip namaz kılıyom. emme ertesi gün aynı terane gene oluyör. fuckin hell'e mi giderim yoksa cennete mi bilemedim ama her durumda kınanması gereken bir davranış. orası kesin.

uludağ sözlüğe yeni bir vizyon gerekliliği

yapılamayanı yapacak, edilemeyeni edecek, söylenmeye cesaret edilemeyeni söyleyecek bir lider sıkıntısı olduğu aşikar. sözlük çeke çeke sünük çük gibi olmuş. ekşinin, incinin iyice gerilerine düşmüş. ama tamir edilebilir. eski görkemli günlerine döndürülebilir. yeter ki istensin. yeter ki herkes varım desin. bu camiadan istenen özellikte bir lider gene çıkar. yeter ki herkes elini taşın altına kosun. o zaman olur. hemi de güzel olur. ne dersiniz hoş olmaz mı? haydi hep beraber şimdi bir beyin fırtınası yapalım bu darboğazdan nasıl kurtuluruz tartışalım. kalmasın yıkılmadık hiçbir tabu. çözüm üretelim. üretelim. ürete.üreeeeeeeeeeohhh

kokain içip sonra ekşide tespit yapmak

tavsiye edibilitesi olan eylemdir. yaratıcılık artıyor. nitekim dün güzel bir başlık açtım. şukela verip, nickaltıma nutella yazdılar. gururdan göğsüm kabardı. siklenmiş olmanın huşusuyla buradaki loser kardeşlerimle bu başarı öyküsünü paylaşayım istedim.

voilà

büyük işlerin adamı olmak

boş işlerle uğraşamayacak kadar yoğun durumda bulunmaktır. misal şahsen bizzat kendim. işler çok vaktim az. toplantılarım mevcut, ajandam dolu, sekreterim meşgul, plazadaki yerim namüsait. vakit ise nakit demek pek tabii ki. o nedenle değerli olan vaktimi ancak ingilizce konuşanlara veya para kazandıracak büyük projelere arada da seksüel dürtülere meze olacak yavrulara harcarım. o yüzden diyecek önemli bir şeyiniz yoksa bu başlığa da entry felan girmeyin. you following me here dude ?işte tam da böyleyimdir.

ilk ve tek aşkın aldatması

mutsuzluğa gark eden durumdur. halbuki ona karşı olan sevgim çok derin. pirensesim o benim. sevdiceğim. saygımdan daha doğru dürüst somurmadım dudaklarını bile. am-a o gitmiş anal sekiz yapmış elin hödüğüyle. bana bunun sadece seks olduğunu bir anlamı olmadığını söyledi. beni karakterim için sevdiğini ancak benim ona olan aşkımdan emin olmadığı için bun yaptığını ve benimle dev-am etmek istediğini de iletti. inandım ona. aşkımın ispatı olarak da ayfon aldım ben de buna. emme velakin elini tutarken onun arada içim cız ediyor. zira, herifinki kalın olduğundan çok afedersiniz büyük apdestini tutamıyor artık. kokuyu duyduğumda herifle onun o anı aklıma geliyor ve yarimin çıkardığı koku nedeniyle de içimde sekse karşı bir tiskinti oluştu. gerçi yapmıyorduk ama. itiraf edeyim ki arada onu beyaz gelinlikle gerdek gecesinde düşünürken sıvazlıyordum benimkini. şimdi ise bu mümkün değil artık. ama aşığım da. ne olur bi yardım pılizzz.

yalnız çirkin ve çulsuz olmak

kendini doğrulayan bir başlık bu. şu entry'e yorum bile alamamış bir zavallı olduğumu fark ettim yaklaşık 1.5 yıl sonra. işte yalnızlık bu olsa demek.

chp seçmeninin neslinin tükenecek olması

anlamıyorum şu elitistçi chp'li kesimi. hala umutları var önümüzdeki seçimlerden. neymiş efendim? halka kendilerini anlatırlarsa bir sonraki seçimlerde belki şöyle olurmuş yok böyle olabilirmiş. kardeşim demografi bilmeyen niye siyasetle uğraşır bilmem anlamam. size bir kısım somut gerçekleri anlatayım ki yanlış sanrılara kapılmayın chp'li kardeşlerim.

1. chp-akp çatışması diğer şeylerin yanında sınıf çatışmasıdır. varlıklı, elitist, kendi ufak gettosunda (beşiktaş, kadıköy, çankaya gibi) yaşayan varlıklı kesimle, ücretli üst orta sınıf chp'li seçmenlerin çoğunluğunu oluşturuyor iken, zengin kesimi anadolu kaplanı olmakla birlikte ülkenin çoğunluğunu oluşturan orta direk ve aşağısı fakir kesimin ekseriyeti akp'lidir. rakamlar ezici bir şekilde akp seçmeni tarafındadır.

2. fakir kesim elitistlerce batı standartları ölçü alınarak hor görülmüş ve görülmeye devam etmektedir. bu bir jenerasyondan diğerine aktarılan bir hınç yaratmıştır. bu hıncın sandığa yansıdığı durumlarda da asker gelip fakirin iradesini halının altına süpürmüş ve bunu mutlu azınlık (bir dönemin eğitimli solcuları hariç) mutluluk içinde izlemiştir.

3. türkiye'de 60 sene önce nüfus 20 milyon iken bugün 70 milyon. bu 50 milyonu yaratan mutlu azınlık değil (zira maksimum iki çocuk tercih ediliyor), hınç içinde büyümüş ikinci kesimdir.

4. nüfus artışı halen bu çizgide artmaya devam etmektedir. bunu tehdit eden tek rakam bdp'ye oy veren kesimin nüfus artışıdır -ki bunlardan da oy kayması çoğunlukla muhafazakar kesime gitmektedir.

5. mutlu azınlıkla yoksul kesim tatlı ve tuzlu su gibi ayrı bir şekilde fakrklı toplumsal grup ve ahlak anlayışı içinde yaşamaktadır. mutlu azınlık yoksul kesimin konuşmasından, davranışlarından, değerlerinden hatta kokusundan bile hoşlanmamktadır. yoksul kesim ise hınçlıdır ve kaydebendir. iki kesim arası paylaşım imkanı yoktur.

buna rağmen mutlu azınlık kendi gettosu içinde birbirlerine bakarak "a ne güzel etrafımda herkeş akepe'den nefret ediyor bu sefer iş tamam demektedir", chp örgütleri ise seçimden seçime bir iki mitingde ettikleri beylik laflarla seçmen tavlamaya çalışmaktadır. akp ise kadın ve gençlik kollarıyla hemen her gün o seçmenle bir aradadır. sosyal ilişkileri vardır. seçmen akp'ye bakınca kendini görmekte, chp'ye bakınca hıncını hatırlamaktadır. chp'li saf kafalar realitenin uzağında bunu kömüre, çanağa, tencereye, seçimde hile yapılmasına bağlamakta komplo teorileri ile kendilerini avutmaktadırlar.

6. merkez sağ genelde %70'in altına hiç bir zaman düşmemiştir -ki dp, dyp hatta bbp, saadet felan neredeyse ortadan kalktığına ve geriye sadece mhp kaldığına göre, %50 akp için çok da yüksek bir oran değildir. bunun bölünme yaşanmadığı sürece %65-70'lere kadar yolu vardır. hakkını yemiyelim mhp'de ve akp'de tak basamaklı chp'ye kayabilecek oy, bir de dsp'nin büyük şehirler ve chp haritasıyla sınırlı olmak üzere yine %3'e varan bir oyu vardır. bunları çekebilir ama bir yandan da daha fazlasını mhp'ye kaptırması olasıdır.

7. askeri vesayet ortadan kalkmıştır. dayanabileceği arkası sağlam bir güç kalmamıştır chp'lilerin. nitekim bunun farkında olarak söylem değiştirmeye çalışılmaktadır.

daha da uzatmadan söyleyelim. bu gerçekler karşısında ufalarak, küçülerek azalan marjinalleşen chp'li kardeşler. bdp'yi savunun, savunun ki birileri de sizi bugün olmasa bile yarın savunabilsin.

he mi?

genital organlardan tahrik olmak

anlaşılmaz bir durumdur. halbuki allah baba bize onları çocuk yapalım diye vermiş. neslimiz devam etsin diye. ama siz aracı, am-aç haline getiriyorsunuz. ayıplıyorum sizi. çekidüzen verin kendinize.

dini bütün vatan sevgisi mevcut olmak

her türk gencinin edinmesi gereken değerlerdir. misal ben sadece misyonerde aşk yapar amma velakin gazeteyi spor sayfasından başlayarak okuyorum. aksi hal kanıma dokunuyor.

the pink knight rises

öncelikle (#16131153).

imdi bununla ilgili bir anımı da paylaşayım bu vesileyle. benim böyle "mal" bi çocukluk arkadaşım mevcut. kendisi bana zamanında hasta olup da, zayıflığından tiksindiğim için ona yamadığım bir kızla üç yıllık bir ilişki sonunda evlenip, daha doğru dürüst balayını bile tamamlamadan çalışmaya dubai'ye gitti. kızı da düzen kurduktan sonra "gelirsin" diye türkiye'de ailesinden uzakta bi başına istanbul'da bıraktı. "e -ben" de, sevgili panpamın en bi yakın dostu olarak ona bizim denyonun yokluğunda "sahip çıkma" "misyonunu" üstlendim. geçenlerde eve yapılan bir ziyaret sırasında konusuzluktan filmlere gelen muhabbet esnasında batmanin yeni filminin ne kadar aşmış, nolan abimizin de ne ultra yüce bir yönetmen olduğundan bahsettik hediye olarak getirdiğim şarap eşliğinde. şarabın tesiriyle ve arkadaşım onu bırakmasının silinmemiş izlerine "tırnak" geçirmek suretiyle girdiği depresif halden su cümleyle "çıkardım" kendisini. batman 4'de çekiliyor biliyorsun değil mi dedim kankamın nazlı yarine. "o da" hiç duymadım didiğinde "yapıştırdım" muhteşem espirimi. duymamış olabilirsin ama biraz eğilirsen görebilirsin kendisini. the pink knight rises didim ve başını aşağıya doğru bastırdım. önce napıyorsun dediyse de sonrasında artık "konulu" hale gelmiş filmimde "baş"rol oynamayı kabul etti. pink knight'ıma yapıştırdığı dudaklarıyla güzel head verdi. sonrası malum. sıcak ve dar odasında sabaha kadar mala vurarak sahip oldum ona kah misyonerde, kah doggy'de. batırdım, çıkardım. batırdım, çıkardım sırtımda açılan tırnak izleriyle. ve dün itibariyle kendisini dubaiye uğurladım. kank-ama'da bir s-am-sung s3 siparişi verdim. mutluluk fotoğraflarını dropbox'a kaydetmesi temennisiyle. işte budur benim dr-amım. yalnızlığım. batman bok yemiş.

the dark knight rises

imdi bu kara şovalye avrupa sinemalarında bir hafta önceden gösterime giriyor ya. işte o nedenle ams-ter-dam'da şimdiden ayırdım bileti. hem kara şovalyenin rise etmesini buradaki fakir bünyelerden bir hafta önce izleyeceğim, hem orada dutch girl'lere benim pink knight'ı rise ettirmelerini sağlayacağım, hemi de burada spoiler vermeden sonunu yazacam filmin. herkeşin keyfi kaçacak. çok da gomik ve eğlenceli olacak. sonra da film izlemek için hollanda'ya gittiğimi ve buradakileri göt ettiğimi yazıldığım kıza anlatıp prim yapıp pink knight'ı bir kez daha rise ettireceğim. işte artık win, win, win durumu mu dersiniz yoksa yarasa temalı bir taşla üç kuş mu siz bilirsiniz. yarasın netekim.

seksin üremek için yapılan kutsal bir eylem olması

sonucunda bir can doğuyor, çocuk doğuyor. o nedenle paylaşımcı da olmalıdır ve büyük düşünür brian adams'ın didiği gibi "karşındaki kadına, doğmamış bebeğinin gözlerini görebilecek kadar aşıksan" yapmalısın ancak. bu nedenle söylemeye lüzum yok. bedeni metalaştırıcı doggy style terk edilmeli seks alışkanlıklarından. hemi?