bugün

Bir topluluğu,birliği parçalama,bölme amacında olan,fesatçı,münafık.
(bkz: şerefsiz)
(türkiye için).karadenizde pontus rumlarının, doğuda pkknın, güneyde umursamazların, batıda da yunan gizli servis elemanlarının yaşadığını zanneden salak kişinin sıfatı.
bütün gün ona buna bölücü, terörist dedikten sonra insanları din ırk mezhep ve rengine göre ayıran cinslerdir.
--spoiler--
1923 de bizim. 1453 de.

Sehit kani da bizim. Alin teri de.

Mehter de bizim. Nazim da.

Süleymaniye de bizim. Ayasofya da.

Türkü de bizim. Arya da.

Edirne de bizim. Ardahan da.

Meydan da bizim. Çankaya da.

Bana göre, mesaji budur...

Tandogan'in da.

Çaglayan'in da.

Istersen bundan sonraki mitingi Haymana Ovasi'nda yap...

Yine sigmaz. Yine tasar.

Deniyor ki bazen, "habire elestiriyorsun, hiç mi iyi bir sey yok bu ülkede?"

Var iste.

Edirneli eczacinin, Trabzonlu ögretmen arkadasi var artik...

Tandogan'da tanistilar.

Izmirli avukatin, Urfali muhasebeci arkadasi var...

Çaglayan'da tanistilar.

Antalyali turizmci, Samsunlu doktoru tatile bekliyor bu yaz...

Ankara'da sözlestiler.

Mersinli mandalinci, bir kasa gönderecek döner dönmez, Bursali ögrenciye... Kaldigi yurdun adresini aldi Istanbul'da.

Ya da söyle bak...

Insan, o güne kadar hiç tanimadigi birine, "anacigim, söyle otur, dinlen biraz", "kardes, al biraz su iç", "yenge, simit alip gelecegim, kizima göz kulak olur musun" der mi?

Der...

Dünyanin en büyük ailesidir çünkü bu... Milyonlarca akraba.

Komünist suçlamasiyla 12 Eylül'den sonra vebali muamelesi gören sarkici, söylüyorsa...

Ülkücü oldugu için 12 Eylül'den sonra iskence gören eski bakan, eslik ediyorsa...

7'sindeki bebe oradaysa...

77'sindeki dede oradaysa...

Sen daha ne mesaj ariyorsun?

AB'yi de tebrik ederim, bu arada...

Böleyim derken, birlestirdiler.

Kenetlediler hatta.

Ben AB'nin yerinde olsam, gazete köselerinde çöreklenen ikinci cumhuriyetçileri, mahkemeye veririm... O kadar para döktüler fonlardan, gene de beceremedi yeteneksiz herifler.
--spoiler--
matematikte bölme işareti (/)*
bugün 6 tane gencimizi şehit edenlerin her biri. "bu"nlar ayrıca "leş"lerine tören düzenleyip bu törenleri de ayrılıkçı bir provokasyon haline getirirler. mecliste de bunlardan mevcuttur. zaman zaman tv lere de çıkıp bize ayar vermeye çalışıyorlar. yazık ki onların ölüleri de "leş"tir, ve bizi yönetenlerin yanında otururlar.
herkesi, her düşünceyi, her görüşü ayırmaya çalışan. insanları zorla sınıflandırmayı kendine görev bilmiş insanlardır. aramızda da var bunlardan.demin bitanesi kendini belli etti. okadar basit düşünüyorlarki kendi savundukları şeylerle çatışıyorlar. daha az önce hic tanımadıgım etmediğim bi yazar hakkında bişeyler yazdım. vay anasını satım hemen de yancısı oldum. hemen ayırdılar beni. bu bunun yancısıdır. aynı görüşe sahip bununla. bunu sevmediğime göre bunu da sevmemeliyim diye hemen böldüler. biz o yazarla x olduysak bana yancı diyen adam ve onun kankileri y oldular. bu kadar basit işte insanları bölmek. bölücülük böyle birşeydir zannımca. sonra türbanlı / türbansız, sağcı / solcu, türk / kürt, x / y diye başkaları bölmeye çalışınca bizi ilk ağlayan adamlar da bunlardır mnskim ya.

nasıl ki hırtın biri kucucuk kızcagıza tecavuz edince ve bu farklı bi şekilde eleştirilince sen deliriyosun küplere biniyosun. e be ademoğlu sende az önce benim fikirlerime tecavuz ettin. saniyede yancı belledin beni. e peki şimdi nolcak?
Matematik hayattır sözünü hatırlatır.Her insan bir sayı, her sayı böler ,her sayı bölünür.Bu konuda kimse masum olduğunu düşünmesin denesidir.
(bkz: bölücü başı)
sözlük semalarında da rahat rahat fink atan matematik uzmanları.
teoride bölen,pratikte bölmeye çalışan kimsedir.
sağcı bakış açısında tam tutarlı bir tanımı olmayandır. mesela sağcılara göre kürtler bölücüdür ama uygurlar haklarını savunmaktadır. ama yine de çok seviyorum sağcıları ben. evet.
siyaset bicimini kavga ile sekillendirenlerin en fazla zikrettigi kavramlardan biri.
sadece şerefsiz pkk değildir bölücü. sözlükte, orada, burada durmadan "kemalistler böyle, kemalistler şöyle, kemalistlerin otu, kemalistlerin boku" diyerek toplumu bölmeye çalışanlar de bir o kadar bölücüdür, bir o kadar şerefsizdir.
bölmek her zaman kötü olmadığı için, hakkında kafadan olumsuz bir düşünceye sahip olunmaması gereken. fakat türkiye'deki mevcut durum bu kelimeyi tamamen olumsuz bir anlama kaydırmıştır, elden ne gelir.
mitoz bölünmede işe yarar.

(bkz: bölücü kürt ne lan)
kendisi gibi düşünmeyenlere vatan haini diyen zihniyettir.
(bkz: sorun orospular değil onların çocuklarıdır)
işte bunlar o çocuklardır.
acayip bir kelime bu. her gerizekalının dilinde, istediklerine karşı kullanıyorlar. yeter ki adamın fikrini beğenmesin hemen bölücü yaftasını uzatıyor. bölücü nedir? bölücü, bölen, bölmek, parçalamak. sadece fikrini beyan eden bir insanın bölücü olma ihtimali var mı? bir insanın bölücü olup olmadığına kim karar verecek? fikrini sevmedim, bölücüsün. öyle mi? siktir git amk.
(bkz: hz Musa)
(bkz: türkçü)
(bkz: kürtçü)
türkçülüğü bölücükle aynı kefeye koyan birileri var bu ülkede.
Toplumun muhafazakar kesiminde boşanma olayı bir tabu olarak görülurdü zamaninda, bosanan ayıplanırdı. hala da öyle görülüyor küçük bir zümrece.

Bölücülük de böyle bir tabu işte. Italyanlar ve ingilizler bile kendisiyle aynı olan adamlardan ayrılmak isterken ben agzında yarım kilo balgamla konuşan töreci comarlarla niye beraber yaşamak zorundayım ki? Hayır yani hakikaten bölunmek neden kötü olsun.

(bkz: bölücülüğün aslında kötü birşey olmaması)