bugün

entry'ler (227)

üniversiteli kızın barda ne işi var

en basit tabiri ile sana ne, biraz daha ağır tabirler ile sinkaflı bir şekilde cevap verilacak fikir sıçması.

ilkokuldaki kardeşim bile kurandan iyi kitap yazar

kuran ın bazi ortadoğu mitolojik hikayeleri ile süslenmiş bir hukuk kitabı olduğu gerçeğini göz önüne alınca, ilkokuldaki adam bunu yazamaz demek gereken önerme.ama ben diyorum ki antropoloji ve hukuk okumuş biri kesin daha iyisini yazar

ayade i lüpriz

kendilerini canlı dinleme şansına sahip olmuş biri olarak söylüyorum ki, çok eğlenceli ve çok kaliteli müzik yapmaktadırlar. klip falan da çekmişler şimdi.dinleyiniz, dinletiniz.

http://www.lupriz.com

o zamanın şartları lafı ile islam ı savunmak

kuran da kadını dövmek konusu ile ilgili bilgisi olmayan arkadaşların nisa suresini incelemelerini tavsiye ediyorum.

evlilik dışı kadınla bedava yatmamak onun rızkını vermek gerektiğini söyleyenlerin katılmadığı savunma türüymüş.olum rızkını vermek ne demek? kadın orospu mu yatınca para vereceğiz? iki tane yetişkin insan beraber olmak istemiş olmuş para vermek nerden çıktı? ama pardon tabi evlilik dışı ilişki yaşayan bütün kadınlar orospu değil mi?ayrıca bütün ateistler genelevde gezip kadın dövüyormuş, bu bilgi içinde sağol.inananların hepsi ahlaki açıdan mükemmel insanlar değil mi?

ulen cennette yer kapmak, oradaki şaraplardan içip, hurilere kaymak için müslümanlık yapıyorsunuz sonra bir de ateiste ahlak öğretiyorsunuz. bir siktirin gidin ya.

tüm zamanlar için geldiği ve son din olduğu iddia edilen bir dini, ortaçağ arap kabilelerinin yaşam tarzları ile savunmaktır. kuran da kadını dövün yazıyor diyoruz, o zamanın şartlarına göre şöyle, kadının şahitliği yarım deniyor, o zamanın şartlarına göre böyle, muhammed savaş esiri cariye almış deniyor , o zamanın şartlarına göre bilmem ne diye cevap veriliyor. arkadaş bu din tüm zamanlar için değil mi, allah hem o zamanın hem geleceğin şartlarına uygun şekilde yazamamış mı kitabı? yoksa yoksa, muhammed yazdığı için kitabınızı olmasın bu o zamanın şartlarına bağlılık?

kürtçe bir dil midir sorunsalı

arapça ve farsça kelime kullanmadan cümle kuramayan bir dil konuşan biz türklerin, beş tane kürtçe kelime bilmeden üzerine yorum yaptığı bir dildir kürtçe. ulen gerizekalılar sikindirik dergilerinizden getirdiğiniz yazıları burya koyup bir de bilimsel demiyor musunuz çok kızıyorum ya. ne bilimi amınakoyayım faşist bir dana zırvalamış işte. yok ulus olmadan dil olmazmış da, yok kürtçe nin içinde yabancı kelimeler varmış. bir bok bilmiyorsunuz. ulus denen kavram 250 senelik bir kavram, ondan önce dil yok muydu? türkçe nin içinde yabancı kelime yok mu? bir bok bilmiyorsunuz. cahilsiniz ve faşistsiniz.

cüneyt özdemir

başörtülü ile ilgili düşünceleri bir yana tutturduğu ağlak tonun çok rahatsız edici olduğu kişidir. kamusal alanda başörtüsü tartışması yapılabilir, kişiler bu tartışma da farklı pozisyonlar alabilir ama niye ferdi tayfur ekolu ile katılıyor bu tartışmaya anlamadım.

kampüse inekle girmek

ankara siyasal ın inek bayramı etkinliği sırasında her sene yapılan iştir ama tabi dini bir referansı yoktur.

her koşulda yahudilere suç atan mal islamcı

(bkz: tahin ile pekmez)

türban düşmanları gizli yahudidir

ya bi siktir git salak herif tepkisinin verilmesine neden olması gereken önerme.

21 ekim 2010 beşiktaş porto maçı

link bulabilirsem izleyeceğim maç.

trabzonspor taraftarı

trabzonspor klubü ile ilgili en kötü şey.çoğunluğu faşist ve lümpen tiplerden oluşan bir güruh.ya şenol güneş gibi efendi bir adam da trabzonlu bu insan müsveddeleri de, nasıl mümkün oluyor acaba?

onur bayramoğlu

manisaspor macinda aldigi kisa sure gostermistir ki tabata yi bu takimdan kesmesi an meselesi olan futbolcudur. zaten kendisi eger bu gelisimini surdururse tabata degil guti ile kiyaslanmasi gereken bir futbolcu olur.tabata ya uzak guti ye yakin dur onur diyoruz

türk futbolunun en büyük sorunu spor basınıdır

erman toroglu ve nice capsız insanı içince barındıran spor medyamızın, özelde türk futbluna genel olarak ise tüm türk sporuna kambur olmasıdır. futbolu bilmedikleri gibi insani kaliteleri de yerlerde sürünen bu insanlara konusma hakkı verildigi sürece sporumuzun bir yanı hep eksik kalacaktır.

çözüm bu insanları izlememek,okumamak.talep olmazsa giderler belki.

işlem sonunda devlet memuruna teşekkür etmek

ingiltere de otobüsten inerken sofore tesekkur eden insanları gordukçe yapılması gerektiğini düşündüğüm eylem.

bülent uygun un eskişehirspor la anlaşması

hem sportif anlamda, hem de karakter itibari ile eskisehirspor u geriye goturecek bir ismin, es es in basina getirilmesidir. hangi akla hizmet bu komisyoncu,fasist,futbol katili eskisehire geitilir anlamak mumkun degil.

oğuz atay

kendine has uslubunu en guclu sekilde ortaya koymus, en begendigim turk romancisidir. en onemli eseri ise cok bence cok bilinen tutunamayanlar degil tehlikeli oyunlardir.

büyümenin halk a yansımadığı iddiasının nedenleri

kapitalist bir düzen içinde yaşıyor olmamız ve neo-liberal ekonomi politikaları izleyen bir develet yönetimine sahip olmamızdır.

12 eylül 2010 türkiye abd basketbol maçı

yurtdışında yaşayan biri olarak ntv yayınını nasıl seyredeceğim konusnda beni bilgilendirecek arkadaşlara çağrı yapıyorum.

tanım ise: amerikalı bir spikerin anlatımıyla izlemek istemediğim maç