bugün

entry'ler (195)

marcamarca com tr

gördüğüm fiyatlar karşısında etkilendiğim fakat şikayetim var ve uludağ sözlükten okuduğum kadarıyla alışveriş yapılabilecek gibi durmuyor.

filmi çekilesi kitaplar

Yapıldı mı bilmiyorum ama Devlet Ana - Kemal Tahir.

sobalı evde yaşamış olmak

Buz gibi dışarıdan gelince kaloriferli evde asla tadamayacagınız tatdır.

süper kupa da beraberlik yetmiyor

onları da anlamak lazım sonuçta o kadar hava attıkları, mümkün değil burada başarı sağlayamazsınız dedikleri yerde ellerinden acımadan alınan bir kupa var bir bahane bulmaları gerekiyordu.

merkez bankası rezervinin 100 milyar doları aşması

Yok bi sürü borç varken rezervi napacakmışız,yok şirketlerinmiş, yok ımf, yok şu yok bu herkez baya bi sallamış. Tamam hadi rezervlerden bütün cari açık borçlarını bi gecede hatta vadeleri gelmeden hatta çekmek istemeseler bile zorla paralarını ellerine verip yollayalım demi. o zaman ilk gelecek spekülatif bi atakda doların kaç para olacağını bilmeden atıp tutmacalar işte. o zaman gelirki sirketler tek kurusluk mal alamazlar, devlet ne dogal gaz nede petrol alamaz, o boyuna isyan ettiğin ımf var ya oda gelip sana 5 kuruş vermez sana. diyecegim şu bir devletin borcunun olması normaldir sistem o şekilde yürür ama dersen ki borçlanmanın türü kötü diye haklısındır. işin özü yarınının ne olacağını bilmiyosan o rezerv denen para orada duracak tabiri caizse varlığı adı yeter...

sadece müslümanların cennete gidecek olması

asıl müslümanlığa göre kimin nereye gideceğini Allah bilir.

2012 milli piyango ikramiyesinin 40 milyon olması

galiba o para toplam 216 kilo geliyormuş.

doğalgaz ve elektrik zammına ne dediler

trt ye pay veririz,*, kaçak kullananların parasını biz öderiz,*şimdi de zam onuda öderiz biz, müstehaktır.

müslümanların cahil olması ve sonuçları

müslümanlığı bilmeyenlerin zırvalığıdır. savaştan bahsetmiş çok değil 10 yıl içinde ölen daha hayatta hiç bir şey görmemiş çocukların acımasızca özendiği kişiler tarafından öldürüldüğünü unutmuş. müslümanların elinde kılıçla yağmalamalar yaptığından bahsetmiş son model silahlarla daha son yıllarda olan katliamları unutmuş, peki bunlar ne içindi petrol için olabilir belki demi.
not: belki bunları ve anlatamayacağımız kadar benzerlerini de hatırlarsın.
tavsiye: at gözlüklerini çıkararak bakmayı dene korkma bir şey olmaz.
bunu da bi incele: hocalı katliamı.

sözlük yazarlarının favori filmleri

Incendies, forrest gumb, american history x,kaybedenler kulübü, the fighter,the pursuit of happyness.

halı saha maçlarındaki son 15 dakika

eğer maç sıkı geçmiş ve skorlarda birbirine yakınsa sert bir mücadele, yer yer çirkefliklere sahne olur.

düzenin parçası olmamak için futbolu bırakmak

eğer o çarkın bir parçası olmamak için bu eylemi yaptıysa elinden öpülesi insandır. insanların sevmedikleri bi çarkın sırf para, korku yada bunun gibi sebeplerden dolayı bi parçası oluyorsa acınacak durumdadır fakat bu oyuncu bunu yapmamış helal olsun.

özel harekatçılar

aralarından biri de arkadaşım olup doğu ve güneydoğuda verilmesi gereken cevabı vermeye giden yürekli insanlardır.

çocuğun adını bıji serok apo koymak

buji koy da bari bi anlamı olsun çocuk büyüdüğünde benim de ismimin bi anlamı var diyebilsin.

erzurum da oruç nedeniyle yaşanan sigara arbedesi

hoş olmayan bir olaydan dolayı bütün anadolu insanını hoşgörüsüz olduğunu iddia eden yazara birini anadolu insanın hoşgörüsünü öğretmesi gerekir dedirten başlık.

hababam sınıfı nın dizi olması

30 yaşında ki kel sakallı herifleri önümüze koyacakları iyi olacağına inanmadığım dizi.

tenis maçı izleyen şöyle böyle erkek

sözlük kızma bana ama bu başlığı yazan tam, katıksız mal ya bunları alacan pazarda satacan ya numunelik mal.

lise mezuniyetinde kep töreni saçmalığı

az önce özel bi okulda çalışan bi abimiz ana sınıfı ögrencilerine kep attırıldığını ve kokteyl düzenlendiğini söyledi tutmuş lise mezuniyet töreninden bahsediyorsunuz.

ankara nın hastasıyız

sevgimi anlatan bişiler yazayım dedim ama bulamadım çok seviyorum ama kelimelere dökemiyorum onun içindir ki ankara da yaşamayan bilemez ankara yı o memurların iş çıkışı saatinde binlerce memur üzerine doğru yürür fakat kimse birbirine çarpmaz saygı sevgi vardır metro dan inerken önce inenin çıkması beklenir bu tür şeyler kanunlaşmış gibidir.

ülkücüler geri kafalı insanlardır

senin genelleme yapacak kadar beynin var mı dedirten önermedir. * * *