bugün

hayatta her şeyin mümkün olduğunu düşünme, hiçbir şeye imkansız gözüyle bakmama felsefesi. mantıki açıdan bakmak gerekirse; imkansızlığın olmadığını düşünmek bile imkansızlıktır. ütopik bir düşüncedir her şeyin mümkünat dahilinde olduğunu savunmak. bazı şeyler imkansızdır. ölmemek gibi, sonsuza dek yok olmak gibi, görünmez olmak gibi, yemeden, içmeden yaşayabilmek gibi.
(bkz: zor diye bişey yoktur imkansız zaman alır)
doğru kabul edilmiş yanlışlardan biridir.
imkansız diye birşey vardır, imkansız tabirinin çıkış nedeni imkansızın varlık nedenidir.
(bkz: olmaz olmaz deme olmaz olmaz)
olabilmesi muhtemeldir. imkansız aklımızın sınırı da olabilir. MÖ 3000 yılında birine bak bu cep telefonu uzaklardaki insanlarla burdan konuşabilirsin,bu da şarj aleti ha bi de elektrik var desen imkansız derdi. şimdi size söylüyorum ışık hızını aşabiliriz. ne ? imkansız mı? iyi düşünün öyle cevap verin. *
imkansız diye birşey yoktur ama yollar ve engeller diye birşey vardır. öyleyse imkansızlık olmasada gölgesi gezinir gölgenizde..
(bkz: gerçekçi ol imkansızı iste)
ernesto che guevara
(bkz: gulyabani diye bir sey yoktur ama olabilir deee)
Adidas firmasının kullanmış olduğu bir slogandır."impossible is nothing"
adidas'in reklamlarinda kullanilan slogan. adidas'in slogani "impossible is an opinion, not a fact". yani "imkansiz bir gorustur, gercek degil"
aslında derin düşünüldüğünde kendi içinde çelişen önermedir.
hiçbir şey imkansız deilse bir şeyin imkansız olamaması da imkansız değil midir?
- bak hilmi bu hayatta istersen herşeyi başarırsın imkansız diye bir şey yoktur
- cemil abi istiyorum seni abi
- ne diyosun hilmi
- abi uzun zamandır böyle şimdi sende bir adım atınca bi cesaretlendim
- ...
hayatta başınıza her şey* gelebilir manasında algılandığında mantıklı gelen, ancak "her engeli aşar, her şeyi başarabilir, yapabilir, olabilirsiniz, süpersiniz siz" olarak bakıldığındaysa şöyle okkalı bir "hadi lan orda" tepkisi verilmek istenen söz.
(bkz: türkiye)
azmin alt edemeyeceği şey yoktur. hiçbir şey imkansız olmamakla beraber, bir şey gerçekten çok istenirse olabilir demektir.
(bkz: imkansiz diye bir sey yoktur impossible vardır)
impossible is nothing.
ışınlama veya ışınlanma olayı gerçekleşirse kesinlikle inanacağım söz .*birinin hayatında imkansız gibi görünen bazı şeyler bir diğerinin yaşamında dünyanın en kolay veya yapılması en basit eylemidir .
çocukken bana 'nası lan.! ben şimdi istesem uçabilir miyim!' lafını fazlasıyla dedirtmiş olan sözdür.
(bkz: imkansız diye bir şey yoktur)
imkansız diye bi' şey yoktur, başaramamak vardır.

Şimdi bu genellememizi bazı örneklerle pekiştirelim. hadi bakalım.

ilk örneğimiz ölümsüzlük olsun. hiç ölmemek imkansız değildir. insanoğlu sadece hiç ölmemeyi başaramaz. nasıl mı? şimdi diyoruz ki herkesin bir ömür süresi var. *herkes bir zaman sonra ölüp gidiyor. işte bu şartlı refleks. insanoğlu ölümlü olduğu için ölmemek imkansız geliyor. diyelim ki yanlış biliyoruz ve sonsuza kadar yaşayabiliriz. evet yaşayabiliriz. Şimdi imkansız olmayan ama başarılamayan kısma gelelim. yaşlandıkça çeşitli hastalıklar baş göstermeye başlar. kalp krizi riski, nefes darlığı ve bilimum çeşitli hastalıklar. -trafik kazalarını, vurulmayı, intihar etmeyi ve bunun gibi nedenleri hesaba katmıyorum-. yaşlandıkça vücut direnci düşeceği için hastalıklara pes etmek daha kolay olacaktır ve son nefes, günü geldiğinde verilecektir. yani imkansız olmayan bi' şeyi başaramadık. bir sözlede bitirmek isterim bu tezi: ''dünya sultan süleyman'a kalmadı sana mı kalacak''. sultan süleyman da başaramadı, imkansız olmayan ölümü.

diğer örnekte zamanda yolculuk yapmanın imkansızlığı olsun. zamanda yolculuk yapmak imkansız değildir, insan sadece bu yetisini kullanmayı başaramamıştır. zamanda yolculuk yapılamadan bu hiç bir şekilde bilinemezken imkansız olduğu söylenemez. değişen zaman ve hayat koşullarında bu yetisini kullanan birileri çıkabilir ve zamanda yolculuk yapabilir. Şimdiki zamanda bu yetisini kullanmayı başarabilen yoktur.

fenerbahçe nin avrupada kupa alması. işte tezimi sıçırtan önerme. şaka şaka, bunu açıklamak daha kolay.

bundan yıllar önce 2000 yılından önce türk takımları için aynı sözlerin kullanıldığı kesin fakat; galatasaray bunu yıkmıştır ve avrupada kupa almıştır. fenerbahçe başarısız bir takımdır ama; kupayı alması imkansız değildir. sadece başarabilmesi mümkün değildir. mümkün olduğu zaman kupayı kaldırır.

imkansızlık başarısızlığın bir mekanizmasıdır. savunma mekanizması diyoruz buna. başarısız olanların arkasına sığındığı devasa yalandır imkansızlık.

neticede imkansız diye bir şey yoktur çünkü; imkansız erkek ismidir. yok lan bu başkaydı.. heh, imkansız diye bir şey yoktur başaramamak vardır.

saygılar...
gerçekçi olalım imkansızı isteyelim. (bkz: che)dünya halklarına hitaben.

zoru başarırız imkansız biraz zaman alır. (bkz: lenin) kızıl ordu'ya hitaben.
imkansız diye birşey yokmudur?

ee o zaman imkansız bir şeyin olması imkansız!
imkansız diye bir şey vardır. Zoru başaramamak diye bir şey yoktur. imkansıza yakın şeyler vardır. Bugün düşünesim geldi sözlük *