bugün

entry'ler (367)

iki göğüs ucunu birbirine değdirmek

(bkz: short circuit)

iş yerinde kavga

adamlar kıdem tazminatını kaldırıyorlar oğlum hey yavrum hey. adam canı istedi diye kovsa tazminat alamayacaksın belki de. dolayısıyla beni şaşırtmayan durumdur efendim.

süt içmenin gereksizliği

çocukluğumdan beri yüksek dozdan süt içen biriydim. 18'e kadar. sonuç şu oldu: anne baba ortalamasının 10 cm yukarısında boy ölçüsü. belki de yüzlerce düşmede / yaralanmada herhangi bir kemik kırılışı olmayışı.

Bunlar benim bilimsel olmayan görülerim. herhangi bir bilimsel gerçeğe dayanmaz.

havalimanında görevliyi tahrik eden yolcu

klasik bir eziklik kompleksi. karşısındaki çalışanın hiçbir hatası olmadığını o da biliyor. fakat hem kendi mutsuzluğunu hem de hayattaki başarısızlığının enerjisini bu şekilde sündürüyor.

yazarların favori youtube oynatma listeleri

Youtube'dan video'yu mp3'e çevirerek indiren benim gibi yazarların merak ettiği oynatma listeleridir.

özellikle müzik oynatma listeleri paylaşılırsa tadından yenmez.

samet aybaba

yönetimin maşası olmak yerine kendi ideolojisini kurmaya çalışırsa çok başarılı olacak olan teknik adamdır.

Beşiktaş'ın en çok ihtiyacı olan olgu takım olmaktır. Samet Aybaba'da gittiği her takımda takım olmaya önem göstermiştir.. Beşiktaş gençlerini ilk 11'e koyduğu sürece hem başarı gelecektir hem maddi kazanç..

kaya paşakay

Ahu paşakay'ın intihar etmesine ve Kaan Tangöze'nin keş olmasına sebep olan masonumsu.

duman

Solisti Kaan Tangöze'nin Eski Köprünün altında, ah, yanıbaşımdan, haberin yok ölüyorum ve daha nicelerini sadece tek bir kadına yazmış olması hayran olmaya yeterdir efenim. Ardından bu şarkıları yazdığı o kadının intihar etmesi onun neden alkol madde ve sigara kullandığının apaçık göstergesidir herhalde.. intihar eden sevgilisi de manken Ahu Paşakay idi.

Duman grubunun gitaristini solo atamayan olarak nitelendirmek hiçbir konserini izlememek ile açıklanabilir herhalde.. Yaklaşık 15 dakika boyunca solo attığını gözümle görmüş bulunmaktayım şayet..

insanların neler çektiği ve hangi sebeple içip içmediği bilinemez.. Ve öyle kolay kolay da yargılanamaz. Duman grubu hayranıyım ve çocuğumun asla sigara,alkol kullanmasına müsaade etmem?

karşıyakalı yazarlar

(bkz: amcana nickini göster)

semih şentürk

Bu sene fenerbahçe yeni bir santrafor almazsa, en parlak sezonunu yaşayacak olan futbolcudur..

karşıyaka

Futbol kulübü bu sene sürpriz olmazsa 10.'luğa oynayacak olan mazisi 1 asırı aşmış güzide kulübümüzdür. Koskoca çınar vasıfsız ve çıkarcı yöneticiler eline düşmüştür malesef..

Altyapıdan A takıma çıkarılacak oyuncuların lisans ücretini ödeyemeyip, gidip saçma sapan oyunculara 500bin bonservis ödeyen yöneticileri bulunduran kulüptür ayrıca..

istersek düşelim, istersek çıkalım.. Çok seviyoruz ulan var mı ötesi?

ricardo andrade quaresma bernardo

Beşiktaş'a 2011-2012 sezonunda yarardan çok zararı olan oyuncu. Attığı 4-5 gol, 7-8 asist primlerle 5 milyon euro'dan fazlasına mal olmuştur. Hala yok takımda kalsın yok Samet Aybaba çok salak bıdı bıdı öten adamlar var.. inanması çok güç.

Kapalı'nın önünde yaptığı 3-5 über hareketle eğitim seviyesi düşük insanları kandırabiliyor malesef...

bir kızın bakire olduğunu anlama yöntemleri

eğer bir kız bakire değilse bunu elinde sonunda bir kaç ay sonra size belli eder. Türk erkeğinin cinsel ilişki arzusu bilindiği üzere kız zaten bakire olmadığı için kendisine bağlaması için sizle ilişkiye girmeyi kabul edecektir.

sevgiliyle yapılabilecek en güzel eylem

beraber televizyon izleyip aynı zamanda uzanırken sigara içmek.

göztepe nin 1 milyon 250 bin e satılması

Tabata'nın 8 milyon ettiği türkiye piyasasında kendilerine efsane dedikler gazı kaçmış bir kulübün 1 milyon 250 bin gibi türkiyede bir oyuncu bile alınamayan bir paraya satılmasıdır.

29 ocak 2012 karşıyaka göztepe maçı

Öncesinde internette gereksiz bir göztepe reklamının yapıldığı maçtır.

Göztepe taraftarı* yine sanal ortamlarda atıp tutmaktadır. Biz karşıyakalılar olarak bu duruma yıllardır alışkın olduğumuz için işi real*e bırakmış durumdayız her zamanki gibi.

Göztepe karşıyakanın rakibi değildir. Göztepe ile Altay rakiptir. Karşıyaka başkadır.

alsancak fdd

Final dergisi dershaneleri'nin izmir alsancak şubesidir.

Kalabalıklığıyla ve ölümüne öğrenci almasıyla meşhurdur. Deneyim ve gözlemlerime dayanarak öğrenci kalitesi çok iyidir. Çoğunlu bornova anadolu ve diğer anadolu liseleri sağlamaktadır. Fakat öğrenci kalitesinin iyi olması ben ve benim gibi öğrencilerin sinirlerini bozmakta birebirdir. Örneğin okulda sizden daha kötü düzeyde bir kişi dershade 1./2. sınıftayım derken siz 16. 17. hatta 25. sınıftayım bile diyebilme olasılığınız vardır. Bu sizin başarısızlığınız değil dershane seviyesinin üst düzey olması durumudur.

Ayrıca soru çözüm(etüt) sistemi çok başarısız olan dershane şubesidir. Dershanede her daim gereksiz bir kalabalık olduğundan dolayı soru çözdürmek istenilen hocanın başında onlarca öğrenci bulunur, isim yazdırılacak listelerde de boş ver bulunmaz.

Yine dershaneye karı kız için gidenler için kesinlikle önerdiğim dershanedir. gerçekten hem zeki hem güzel geleceğin bilumum eş adayları bulunabilir.

yaran diyaloglar

Geçen yaz Kuşadasına karı kız tavlamak amacıyla bir grup arkadaşla yola çıkılmıştır. Acıkan mideleri doyurmak için yol kenarındaki dönercide durulur.

Kedi lakablı arkadaş döner paralarını salak yapmak amacıyla; "hacu siz iki dakka ödeyiverin ben bi su döküp geleyim" der. Artık monatonlaşan bu olay karşısında sinirlenen bünyeler tarafından ibnece bir plan yapılır. Ve kedinin yarım ekmeğine ölümüne soğan koydurulur dönerler alınır arabaya dönülür.Ardından;

+kedi: hacu biz bu dönerleri yiyoz ama bunun içinde soğan var akşam karıya gitçez la napacaz?
-bendeniz: Olm la bizde yedik.ağız spreyi var sen merak etme ye yemeğini.

O ağız spreyi dediğim şey vajinal bölgeyi uyuşturması amacıyla kullanılan cinsel spreydi. Bu ibne kedinin üç kuruş parayı salak yapması sonucu böyle bir olayı uygun görmüştük.Ardından kedi spreyi ağzında bir güzelce sıkar. Ağzı yüzü şişer, kızarır ve "höbölö hebele"'den başka bir ses çıkaramaz. O gece kedi otelde tek başına takılır ve onca nimetten mahrum kalır.Ayrıca pipetsiz su bile içemez.

beyaz show

an itibariyle fanatik karşıyakalı olan bendeniz'i çılgına çevirmiş programdır!

--spoiler--
sevmiyorum ulan şu anasını siktiğim cırtlak sarısının yanında kırmızıyı görmeyi.

Kırmızının yanında yeşil yakışır.

son olarak: kaf kaf kaf sin sin sin kafsin kafsin kaf
--spoiler--

sevgilinin babasının profesyonel futbolcu olması

Eğer futbolu seviyorsanız tadından yenmeyecek durumdur. Keyifli futbol sohbetleri ve kayınpedirin futbolculuk hatıraları ile iyi bir samimiyet kurmanızı sağlar.

Ayrıca süperlig topçusuysa çevre etrafında hava atılma sebebidir.

-Babüj seni bu Fenerbahçenin eski stoperiyle konuşurken gördüm la ne iş?
+Olm ben onun kızını sikiyom laa.