bugün

(bkz: zoru hemen yaparim imkansiz zaman alir)*
devrimci kesimine yillarca siar olmustur bu soz.

"se realista y pide lo imposible!"

"soyez realistes; exigez l impossible!"

"be realistic; demand the impossible"

bu ernesto che guevaranin unlu sozudur.

copy paste yapılmıştır bu kısım ezberimde yok yane.
che nin en guzel sozudur rasyonel insanlarin hedeflerine ne olursa olsun erisebilecegini anlatir.
(bkz: ernesto che guevara)
(bkz: comandante che guevara)
(bkz: impossible is nothing)
(bkz: asla asla deme)
(bkz: olmaz olmaz deme olmaz olmaz)
che ile özdeşleşmiş bir söz.
Şimdiki dönem in imkansızı nedir? Bilelim ki gerçekçi olup, gerçekleştirelim.
ben gerçeksem, imkansız var mıdır?
(bkz: tanrım beni baştan yarat).
(bkz: liseli ogrenci birligi)
bu löb'ün dagıttıgı bildirinin sloganıdır ayrıca. öss adaletsizliğine karşı direnmek için, gerçekçiyiz imkansızı istiyoruz vb.
gerçekçi ol, imkansızı iste

che guevera

akıllı ol, canımı ye

dayım
(bkz: umut sarıkaya)
iki zıt komutun yan yana gelmesiyle oluşur. gerçekçi olursan imkansızı zaten istemezsin, ulaşabileceğinin en yükseğini istersin. imkansızı istersen yetinmeyi bilemezsin... yetinmeyi bilmeyenlerin de sonunda başlarına neler geliyor bilmekteyiz.
otobüs bileti ile uçağa binmeye kalkan adamın trajedisi
akıllı ol canımı ye
Comandante Che Guevaranın bir sözü.
(bkz: aya ulaşmak istersen güneşi hedef seç)
peki tamam gerçekçi oldum, ve imkansızı istedim. hayvanlar gibi aşığım, öyle ki bunu anlamam 3 senemi aldı. 3 sene boyunca o diye başka birine sarıldım, sabahlara kadar seviştim. o da yetmedi ertesi gün yüzünü hatırlamayacağım tiplerle birlikte oldum zil zurna sarhoş. imkansızı istediğimin farkındaydım. o yüzden gerçekçi olup elimin altındakilerle yetindim. oldu mu? olmadı. şimdi manik depresif takılıyorum, lustral ile çok iyi arkadaşım mesela, bazen efexor da eşlik ediyor bu arkadaşlığa. "aşk mı, güldürme beni ne aşkı" diyen ben belamı buldum evet. ben iflah olmam şu saatten sonra eyvallah da, şu sözü kim söylediyse ona küçük sürprizler hazırladım.
(bkz: che guevara)
depresyona girmeden önce kurulan son cümlerlerden bir tanesi. fizik kuralları herkes ve her şey için geçerlidir. suya etki eden bütün fizik kuralları insanları da bağlamaktadır. zira insanın yüzde yetmişi sudur. gerçekçi ol gerçeklerin peşinde koş sloganı en makul olanıdır.
imkansızı istemenin çok gerçekçi olduğunu anlatan söz öbeğidir efendim kendisi.
meali: sana imkansızı isteme demiyorum, iste ama hobi olarak iste. ama gerçekçi ol sen.
''Minareden at beni, in aşağı tut beni'' Türkçesi.