bugün

entry'ler (3195)

sözlükte tek başına kalmak

10 yıl önce sık sık başıma gelen, şimdi ise olması mümkün olmayan bir hadise.

versace eros

az önce duştan çıkmama rağmen hala buram buram kokusu burnuma gelen müthiş parfüm. bu güne kadar burada diğer sözlük ortamlarında kalıcı ve güzel kokuyor diye tavsiye edilen bir çok parfümü kullandım, ama bu üst düzey parfüm. elimi ne zaman oynatsam kokusu geliyor.

sanırım yıllardır aradığım parfümümü buldum. alıp stok etmek gerekiyor, neme lazım tutmadı diye kaldırırlar falan.

tabi herkesin teninde aynı etkiyi göstermeyebilir. bir de çokça çakması bulunmakta. tekin acar gibi güvenilir yerlerden almak lazım.

ahmet atakan

ironiktir. bende gökçeada'da okudum. onun fotoğraf çekildiği yerlerde benimde fotoğraflarım var. onun yerinde bende olabilirdim. şu an annem ağlıyor, babam yas tutuyor olabilirdi. sağcı ya da solcu değilim ki ben. ötekileştirilen, bir tarafa çekilmeye çalışılan, meydanlardaki onbinlerden biriyiydm.

post modern darbe olduğunda, başörtülülerin başlarından başörtüsü sıyrıldığında oradaydım. o kızcağızların haklarını savunmak için. annemin hakkını savunmak için.

sonra antimilitarist oldum. darbeye sövdüm, askere kızdım.

gezideydim. önce ağaçlar kesilmesin diye sonra, halk oyuyla gelen ama bir diktatör gibi davranan, istediğimi yaparım ben diyen ve demokrasinin sadece sandıktan ibaret olduğunu düşünen bir başbakan'a karşı.

güvenpark'taydım. 4,5 metreden devletin polisi tarafından kafasından vurulan ethem için.

eskişehir'deydim. polisler tarafından dövülerek öldürülen ismail için.

sonra polisten nefret ettim. emri verenlere sövdüm, onları yetiştiren ailelerine kızdım.

tüm bunlar olurken medya penguen belgeselleri yayınladı, benim gördüğüm gerçekleri çarpıtarak yayınladı, bir kaç karşıt görüşlü küçük medya kuruluşu ise olanları daha da abartarak yayınladı, onlara da kızdım.

sonra medyaya küfür ettim, televizyonu kapattım.

mustafa sarı, eylemcilerin peşinden koşarken köprüden düşerek şehit oldu. herkes oh çekerken ben devlete sövmeye, hükümete beddua etmeye başladım.

sonra ahmet'in öldüğü duyuldu, herkesten ayrı sesler çıktı. valisi, devlet görevlisi adli tıp kesildi sanki oradaymışlarcasına olayın üzerini kapatmaya çalıştı.

kızdım , öfkelendim, küfür ettim, lanet ettim bu ülkeye. bu topraklar üzerinde yaşayan herkese.

işte böyle anarşist oldum ben.

nur içinde yat ahmet. senin yerinde bende olabilirdim. benimde aynı yerlerde fotoğraflarım var, sende benden farklı değilsin. sadece öldün. benim yerime, bizim yerimize.

r4bia

siyasileşmiş simgedir.

sevgilinin düğününe gitmek

sevgilinin kardeşinin düğününe gittim ben. sarhoş oldum. oynadım. sanırım benden ayrılacak kız. zaten ayrılmasa ben ayrılırım.

bir de kavga falan çıktı zaten bok oldu düğün. içkili düğün iyi değil anacım. ben olsam kolalı kuru pastalı o düğünleri tercih ederim. neyse zaten bu gidişle zor evlenirim.

25 ağustos 2013 bursaspor galatasaray maçı

galatasaray'dan drogba'yı çıkar geriye ne kalır ki, sorusunun cevabı olan maçtır.

drogba'nın çıkışı bursa'ya cesaret verdi, bundan daha önemlisi galatasaray ileride topu tutamamaya başladı. tam maçıydı drogba'nın. sakatlık durumu olduğunu düşünüyorum eğer sakatlığından dolayı çıkarılmamışsa süper bir mantık hatasıdır. drogba'nın 3 özelliğini say desen, * * * en az ikisi şu maç için biçilmiş kaftandır.

tabi ki bir galatasaray'lı olarak beni üzmüştür. fakat sonuç önemli değil, drogba'nın ciddi bir şeyi olmasında, gerisini siktir et.

edit: ayrıca bursa'nın golünde ofsaytı bozan gökhan zan'a da buradan sevgilerimi yolluyorum.

enerji içeceği

tehlikeli bir içecektir. bizim gibi her şeyin bokunu çıkaran türk halkından uzak tutulması gerekir. *
zaman zaman bir tane, yolculuklarda uykumu açması için iki tane içerdim. geçenlerde a101'de ucuza bulunca bir koli aldım. akşam dışarı çıkacağım, 6 tane arka arkaya içtim. yolda iki tane daha içtim, içmez olaydım. kafam bir tuhaf, hatta bir kaç saniye için biraz çakır keyiflik bile hissettim. neyse gece güzel geçti ama sonrası felaket.

şu an her yerim ağrıyor anasını satayım. 16.00'da uyuyup 02.00'de kalktım ama bunu yazıp yeniden uyuyacağım. çöktüm lan.

şiirlerden akılda kalan dizeler

beni bir kere dövdüler çok gözlüklüydüm

attilla ilhan

türk telekom stadyumu

hala devletin yaptığı stattır, yok beleş stattır diyen veletleri gördükçe, bunların zekasından şüphe ediyorum.

bak canım arkadaşım son kez söylüyorum, aslantepe'nin 50 yıllık üst kullanım hakkı ve stat inşaatı, mecidiyeköy'deki ali sami yen arazisinin karşılığında verilmiştir. karşılıklısız değil yani. büyük bir bedel söz konusudur. hatta ve hatta ali samiyen arazisi, şu an seyrantepe'deki arazi ve inşaat masraflarından kat kat daha değerlidir, yani devlet daha kazançlıdır.

keşke beleşe olsaydı be. hiç olmazsa avrupa yakasının en değerli arazilerinden biri olan ali sami yen arazisi hala galatasaray kulübüne ait olacaktı. ama değil işte.

ve o stat biliyorum her şeyine rağmen canınızı çok sıkıyor, biliyorum it gibi kıskanıyorsunuz. ama galatasaray'ın anasının ak sütü gibi helaldir.

şimdi bi siktir olup gidin.

eminim hala bik bik ötenler olacaktır; malum kuş zerzevatı, onları da kendi hallerinde bırakıyorum.

http://emlakkulisi.com/50...edi__gunun_ikinci_bombasi_

stairway to heaven

(bkz: makes me wonder)

davidoff magnum

ona magnum denmesinin bir sebebi var.

(bkz: 44 lük magnum)

ülkemde kürt istemiyorum

burası anadolu. medeniyetlerin geçiş yolu olan bu coğrafyada kürdü, romanı, lazı, çerkezi, rumu, arabı, belkide kimliği hakkında bilgisi olmayan lidyalı, iyonyalı, vs. insanlarla paylaşıyoruz. ve bir çoğu biz gelmeden çok daha önce buradaydı.

bunu söyleyen faşiste; siktir olup orta asya'ya gitmesini tavsiye ediyorum.

tıklamadan almam

media markt'ın yeni mottosu.

media markt

bakmadan almam mottosunu değiştirmiş teknoloji market. bugüne kadar internetten alışverişe karşı tek başına savaş veriyordu. ve şimdi mail box'umda gördüğüm duyurusuyla yenilgisini ilan ediyor.

yeni mottosu;

tıklamadan almam

garip olmuş tabi.

ailenin tek çocuğu olmak

ailenden birisini kaybettiğinde kimsenin seni anlayamaması demektir.

sözlükte başlık açmayı bilmeyen yazarlar

(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)

rs ne ayol

(bkz: clio rs)

namaz kılan izmirli laik kız

garip olan bunun olmadığını düşünen, görünce şaşıran kişilerdir.

iftar sonrası ilk sigara

oturarak içilmesi tavsiye edilir.

üniversite bitirince götün göğe ermesi

ermiyor. tecrübe ile sabittir ki tam tersi olmaktadır.