bugün

entry'ler (242)

2008 yılının tek cümlelik özeti

satılık,kiralık.

erkek arkadasini terk etmeye meyilli kiz

çokten etrafı kesmeye başlamış olan kız.

ereksiyon problemi yasayan partner

bi rahaysızlık,heyecan ya da bişeylerden nem kapmış partnerdir olur arada böyle şeyler.

kötü adamın iyi adamı öldürecekken ağırdan alması

ulan zırzop hadi kıyak yapıyorum yine iyisin şu yerdeki boruyu al da elimdeki tabancaya vur bende seni öldüremiyeyim demektir.

sigarayı içmemek sigarayı sömürmek

anne baba görmesin diye sigarayı hızlı içmenin sonucu olarak ir süre sonra alışkanlık haline gelen davranış. sömürmek az kalır sigarayı yiyenler bile vardır.

(bkz: sigara ile sevişmek)

seni aldattım diyen sevgiliye söylenecek ilk söz

+ seni aldattım sevgilim.
- iyi bok yedin!

- nasıl yani?

- hadi canım atıyosun!

- annenin haberi var mı bu durumdan?
+ hangi durumdan?
- diyetten.
+ nası yaa anlamadım ?
- şimdi ananı s*ktim kızım onu diyorum!!

tv muhabirlerinin nefes nefese haber verme ritueli

insanın koşarak merdivenleri çıktığı anda bile nefes nefese kaldığını düşünürsek zor şartlar altında canlı yayına bağlanan muhabirler için normal olan durumdur.

(bkz: o zaman sizi şöyle alalım)

asansor cagirirken hem asagi hem de yukari basmak

cahillik ve umursamazlık örneğidir. bir üst modeli de iki asansörü aynı anda çağıran dallamalardır. halbuki uyarı levhasında sadece 1 asansör çağırınız yazar.

el kadar bikiniye 500 ytl veren kız

"aa ne kadar ucuz hemen alıyorum kaçıramam" diyen kızdır.

henuz sevgili olmadigi erkekten hesap soran kiz

Msn de yaygın olarak görülen hastalık.

nuray bezirgan

ezberlediklerini unutmanın korkusuyla bi yandan heyecanlanıp bi yandan saçmalamaya başlayan teyze.

o ifade için ;
http://www.aksam.com.tr/foto/2008/06/12/p4.jpg

başıma bir iş gelmeyecekse atatürk ü sevmiyorum

(bkz: Kişi kendinden bilir işi)

korkma yavrum korkma gerçek demokratlar ellerinde sopayla peşinden koşmazlar.

kevser cakir

ezberci provakatör.

turkiye de bakire kiz bulmanin zorlugu

sorun olarak adlandırılan hede. madesel davranış ve kalıpların dibine vuran arayış.

kuran dersinin zorunlu olmasi

din vicdani bir meseledir. ders olarak okutulması saçmadır. ayrıca kültür ve ırkın dinle bir alakası yoktur. ama nüfusunda din ibaresi bulunan bir millet yakında bunu da kolaylıkla kabul eder!

akp nin kapatilmasini destekleyen yazarlar

hukuka aykırı davranış ve uygulamalarda bulunmuş partinin kapatılmasını isteyen yazarlardır. bazı istemeyenler şöyle bir söylemde bulunuyorlar. "akp kapatılırsa halk sanki chp ye oy vericek?" cevap şöyle olmalı bence; hayır tabiki oylarını hemen chp ye vermiyecekler. zaten amaç ta halkı buraya yönlendirmek değil , devletin düzenini korumaktır.

rte den inciler

- Benim çiftçim, köylüm, Hatçem, Fatmam, demokrasinin önüne takoz koyanları, 'Milli egemenlik hakkı halkın olamaz' diyenleri 22 Temmuzda evvelallah tasfiye edecek. *
- Dünyada makamlar, mevkiler bâki değildir. *
- Suçu bile bile işliyorlar. Cezalarını çeksinler. idam cezasına çarptırılanları kurtarmaya çalışanların asıl amacı islâma küfretmektir. *
- Değiştim! (Seçimler öncesi) 2006 senesi bir röpörtajı : Asla değişmem! *
- Ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım. *
- imamlar da nikah kıysın. *
- Saygı duruşu sap gibi durmaktır. Saygı duruşu yerine dua edilmeli. Sap gibi durmanın manasını anlayamıyorum * dayanamıyorum ben de bir ekleme yapıcam. bence her 10 kasımda mevlüt okutalım rte mutlu olur bence.

Vatandaş: Anamızı ağlattınız be. Aşk olsun size aşk olsun. Tarım Bakanı Anayasa'yı ihlal ediyor. Yetmedi mi be? Hangi yüzle geldin buraya?
Başbakan: Bırakın yanıma gelsin. Derdini bana anlatsın.
Vatandaş: Geliyorum... Yetti artık ya! Öldük, bittik sayın başbakan... Devletimin Başbakanı...
Başbakan: Terbiyesizlik yapma!
Vatandaş: Terbiyesizlik yapmıyorum. Lütfen hakaret etmeyin.
Başbakan: Böyle bağırılmaz ki! Artistlik yapma!
Vatandaş: Artistlik yapmıyorum, sanatçı değilim ben.
Başbakan: Artistlik yapma! iyi bir sanatçısın. iyi bir sanatçısın terbiyesizlik yapma!
Vatandaş: Tarım bakanımızın anayasayı ihlal ettiğini biliyor musunuz?
Başbakan: Lan bana anayasayı öğretme! Terbiyesizlik yapma!
Vatandaş: Lan mı???
Başbakan: Evet
Vatandaş: Lan mı??? Canın sağ olsun...
Başbakan: Şu anda çiftçiye ne verildiğinin farkında mısın?
Vatandaş: Ne zaman?
Başbakan: Şimdi.
Vatandaş: Benim mahsulüm öldükten sonra mı? 2 senedir anamız ağladı. Suya muhtaç olduk...
Başbakan: Hadi ananı al git buradan.
Vatandaş: Lan diye hitap etme. Ayıp be. *

yazarın notu : hala bu insana inanıp peşiden gidenlere inanmakta zorluk çekiyorum. tamam idealleriniz görüşleriniz aynı olabilir ama bu yalan dolana çelişkiye rağmen hala gidiyorsanız hiçbirşey söyleyemiyorum.

oy mu buyuk hukuk mu

oy hükümetleri 5 senede bir değiştirir fakat yargı ve hukuk halktan bağımsız işleyen bi olgudur. böyle olması da gereklidir zaten. ayrıca hiçbir seçim tek başına demokrasinin sağlayıcısı olamaz. mevcut başbakanımızın her söylemine soktuğu demokrasi kavramı kendisinin iyi bildiği * fakat uygulamasının emelleri doğrultusunda pek te yararlı olmadığı birşeydir. türkiyenin bırakın %47 sini %80 inin bu kavram üzerinde ne kadar bilgi sahibi olduğu şüphelidir.

süreyya ayhan

iki işi bi arada yürütemeyen milli koşucumuz.* *

bilgi içerikli entrylerin eksi oylanması

3 ana başlıkta sınıflandırılabilir.

1- bilgisizlik
2- hazımsızlık
3- kıskançlık