türkiye'deki kaliteli yayınevlerinden biri.
kitaplarını bastığı bir kaç yazar:
(bkz: nihat genç)
(bkz: cemil meriç)
(bkz: murat belge)
(bkz: oğuz atay)
http://www.iletisim.com.tr
(bkz: orhan pamuk)
(bkz: tanıl bora)
(bkz: sevgi soysal)
(bkz: yakup kadri karaosmanoğlu)
http://www.iletisim.com.tr/
virginia woolf, oguz atay, dostoyevski gibi yazarların eserlerine ev sahipligi yapan yayınevidir.
piyasanın en pahalı kitaplarını basan yayınevi. *
sultanahmmet'teki bugün bir kez daha gittiğim oldukça otantik bir yerde merkezi bulunan sanırım memleketteki en önemli yayınevidir. evet fiyatları çok yüksektir, ancak baskısına bir göz atıldığında fiyat farkı noktasında adamlara hak verilebilir*. ayrıca bu merkezinde inanılmaz ama %40 indirim yapıyorlar. tüyap'ta %20 indirim vardı, gerisini siz düşünün.
güvenilir yayınevlerindendir, klasiklerinin editörü orhan pamuk'tur.
on the road' ı ayrıntı ' dan önce yayınlamayı başarırsa bütün sıvı sabunalrımı hibe edeceğim yayınevidir. kardeşim kitabın baskısı yok ortada. sahaflarda koli karıştırmaktan bütün beyaz badylerim küf yeşiline döndü. aksi gibi bu yıl da beyaz la turkuaz moda.
fyodor mihiloviç dostoyevski kitapları serisini okumaya başlayacak olanların, doğru çeviri anlamında başarılı çevirmenlerle çalışmasından ve güvenilirliğinden dolayı tercih etmesi gereken kaliteli yayınevi.

edit: farklı yayınevlerinden seriyi okumuş olanlara da, iletişimden çıkanları tekrar okumaları şiddetle tavsiye edilir. "aynı kitap mıydı bu?" denebilecek kadar farklılık göstermekte.
başta cemil meriç olmak üzere pek çok yazarın külliyatını yayınlayan yayın evi ancak kitap fiyatları biraz tuzludur.
Vladimir Nabokov'un çok sayıda eserini neşretmiş yayınevi. bir dönem murat belge ile ters düşen nihat genç'in kitaplarını artık yayımlamıyorlar sanırım.
türkiye'nin en kaliteli yayınevi. mete tunçay'ın kitaplarına hayran olmaktayım. izmir'deki dükkanını da çok sevdiğim, hatta apocalyptica konserine bilet aldığım yer, üçüncü evim.*
cemil meriç'in eserleri yalnızca bu yayınevinden çıktığı için hayvan gibi de pahalıdır. pek bir saygıyla anıyorum kendilerini zaten.
Son derece nitelikli kitaplar basmakla birlikte aynı derecede pahalıya satmaktadır. Sadece klasik romanların fiyatları o derece abartılı değil. Onlarda da telif hakkı gibi bir problem yok sanırım. Ondan olmalı.
çeviri konusunda en iyi olan yayınevi. sanırım bu nedenle de fiyatlar oldukça yüksek. daha önce kitap fiyatlarını 1 den 5 e kadar gruplayan dandirik bir yayınevinden aldığım ve bayılıp yarıda bıraktığım suç ve ceza'yı şu an iletişim baskısıyla yaldır yaldır okumaktayım. işte bu yüzden iyi çevirilmemiş bir kitabı okumak, neredeyse o kitabı okumamış olmakla eşdeğer olduğu için gidip bayılıyoruz o paraları.
fiyatları pahalıdır ama çevirisi en iyi olan yayınevidir.
fiyatları pahalı olmasına rağmen, okunduğunda insanı kitap okuma hazzının en üst seviyesine çıkartan çevirileri ile türkiye'nin en takdir edilesi yayın evlerinden biri.

bununla birlikte, kalabalık tatil yerleşim birimlerinin daracık sokaklarında, tahta tezgahlar üzerinde satılan 5 tl'lik iğrenç dostoyevski çevirileri okuyup, "abi klasik edebiyat ruhumu okşuyor" diyen arkadaşlara da hemen budala, suç ve ceza ve karamazov kardeşler çevirilerini şiddetle öneriyorum.
amblemi oldukça sevimli olan yayınevi. bir kirpiyi koymuşlar.
En pahalı ve indirim yapmayan yayın.Kaliteli yazarların yayınevi.
yazım yanlışlarıyla dolu kitaplar yayınlayan yayınevi. yeni basımlarında da eski basımlarında da hep aynı hataları tekrarlamayı başarmaları da ayrı bir beceri. kimse mi ilgilenmiyor, kimse mi uyarmıyor anlayamıyorum. bu yüzden başarısız yayınevidir.
Kapakları çok güzel olan yayınevi.
kurucuları arasında ahmet insel, murat belge ve ömer laçiner in yer aldığı, kaliteli işler yapan bir yayınevidir.
keyifle kitap okurken aradaki otuz sayfanın olmadığını geçtiğiniz sayfadaki uyumsuzluktan anladığınız kitapları basan yayınevidir.

bundan önce defalarca karşılaştığım ama artık "yuhh" dedirten durumdur. dünya kadar para verdiğiniz bir kitabın en azından düzgün basılmasını beklersiniz; kusura bakmasınlar ama korsan baskılar çok daha kaliteli (en azından eksiksiz) basılıyor.

alın size iki örnek:

ilki iletişim 1986 baskısı milan kundera, varolmanın dayanılmaz hafifliği (5. baskı): 64'ten 113'e atlıyorsunuz.

ikincisi çok daha yeni: oğuz atay, tehlikeli oyunlar (20. baskı, 2008 istanbul): 448'den 465'e zıplıyorsunuz.

yani sözün özü yayıncılık ciddi iştir, hele ki "türkiye'nin-en-iyi-yayınevlerinden-biriyiz-biz"e oynuyorsanız.

daha da özü öğrenci adamın biri yemeğinden kesip size yatırıyorsa parasını bir karşılığı olmalıdır bunun; yani en azından eksik sayfayla karşılaşma stresi yaşamadan o kitabı okuyup bitirebilmelidir; en azından bunu hak ediyordur (son kalite baskı beklentisi içinde de değildir aynı öğrenci kişisi ki hala oxford baskısı gördüğünde hağzı açık kalmaktadır).

kaldı ki "gelişmiş" bir ülkenin "gelişmiş" bir yayınevinin eksik sayfalarıyla ilgili entry girmek başlı başına utanç vericidir.

ilk ve son entry olsun bu iletişim. lütfen...
yayınevinin çizgisini veya fiyat politikasını tartışmaya gerek yok lakin; kardeşim kitapların ateş pahası bari düzgün basım yapın. Korsan kitap almamak için kendimi frenliyorum okuduğum kitabın kaliteli olmasını, kapağının ve yazılarının soluk olmaması için orjinal almaya gayret ediyorum. iletişim yayınlarını ucuz alabilmek için iletişim hana gidiyorum. gel gör ki Murat Menteş'in korkma ben varım adlı eserinde 240'tan 270 atlayıp 280 den de 257 ye dönerek affedersin ağzıma sıçmış; okuma hevesini kırmıştır. E-mail atmış olup gerekenin yapılmasını bekleyeceğim asıl şimdi iletişim yayınlarının bana göstereceği tavrı merak etmekteyim.

cevap editi: hemen e-mailime cevap verildi ve yeni bir kitap gönderileceği belirtildi.
bu zamana kadar dikkat etmemiştim ama, geçenlerde bir baktım en severek okuduğum,sürekli takip ettiğim yazarlar burdaymış. e sebepten açık ara farkla kaliteli bir yayınevi.
(bkz: hakan bıçakçı)
(bkz: barış bıçakçı)
(bkz: alper canıgüz)
(bkz: murat menteş)
(bkz: emrah serbes)
insanı emen, sömüren yayınevidir. tamam en iyi yazarların kitabını basıyorsun da bu kadar pahalıya satma arkadaş, kendine aldığın yüzdeyi biraz düşür. verdiğimiz paranın yarısı murat belge nin rakılarına gidiyor be.