bugün

bireyin yaşadığı olayı, durumu başkalarınında bilmesini sağlamak için net ortamında yapmış olduğu eylem.
paylaşmanın teknolojik şekli.
(bkz: face in boku çıktı)
(bkz: gereksiz)
dün aklıma gelen mevzu. dedesi vefat eden bir arkadaşım; merhumun fotoğrafını siteye koyarak "rahat uyu dedem.." yazmış üzerine. peki bu neyin kafasıdır? tamam anlıyorum acın büyük, biz de buna katılıyoruz falan filan ama neden o adamcağızın fotoğrafını orda paylaşırsın ki? şekil değiştiren duygular ve maneviyatın sanal boyutu diyorum artık ben bunlara.
sikko ve gereksiz durumların kralı. kendine:
"sıçın onu da çekip koyun olur mu" denmesini istemıyorsan gereksiz detaydan uzak dur birader.
(bkz: hayat paylaşınca güzel)
facebooku reklam alanı olarak gören insanların yaptığı davranış biçimi.
beyni fallik dönemde kalan insanların da, günümüz ergen ruhuna sahip bünyelerin de yaptığı iştir. kısacası kişinin kendine güvensizliğini ve kendine verdiği değeri gösteren saçma harekettir.
itici bir eylemdir. kişilerin gerçek sosyallikten çıkmasına neden olur.
şu an cafede arka tarafımda oturan kızdır.
münevver birşey paylaştı:-hapşuuuuuuu
üflübahar maydonoz ve 15 kişi bunu beğendi. beğen.
-nazlıkuş beğenen: çok yaşa canım
-meyennur pirinç: nooldu cnm hstmsn?
-münevver virdi: yok cnm. mevsim şeysi.
-mahmut abaza: bedduamı alma dedim di sana. bi he desen bunlar başına gelmeyecekti.
-münevver virdi: defol git yaa başımdan.
sanalda yaşamaktır.
feci şekilde boku çıkmış olaydır.

bari ölen insanlar üzerinden reklam yapmayın hey öküzler. neyin peşindesiniz? duvarınızda ölen kişinin ardından yaptığınız ajitasyon neyin nesi, veya ölen kişinin facebook duvarına 'kardeşim seni asla unutmayacağım, mekanın cennet olsun' tarzı şeyler yazmak neyin nesi? kime, nereden, ne mesajı gönderiyorsun beygir!

bizim bölümde okuyan embesil bir kızın babası vefat ediyor ve kız kendi duvarında şöyle bir şey paylaşıyor:

'çok sevdiğim canım babam 1 saat önce hakkın rahmetine kavuştu, çok üzgünüm, mekanın cennet olsun babacığım!'

arkadaşım, baban öleli 1 saat olmuş. sen, 'bunu hemen facebook'ta paylaşmalıyım' diye mi düşündün? nasıl bir saygısızlık, nasıl bir rahatsızlıktır bu. eğer konuştuğum, samimi olduğum bir arkadaşım olsaydı çok fena ağzına sıçardım.

şaşırıyorum, sinirleniyorum, uyuz oluyorum, onların yerine ben utanıyorum.
Ergenliğin belirtisi olarak; ilgi çekmek yaptığı bazı şeylerin gittiği yerlerin çok ünlü olması nedeniyle ben buralarde geziniyorum siz yapamassınız gibisinden gereksiz bir davranıştır.
ne kadar yanlız olduğunun göstergesidir çünkü, her insanın yaşadığı şeyleri birine anlatmaya ihtiyacı vardır fakat bu kişi o kadar çaresizdirki bu şekilde rahatlamaya çalışır, ve gösteriş meraklısı olurlar . yazıktır.
ağzına sıçtırmak istenmesidir. ulan bize ne nereye gittiysen, kimle gittiysen. biz sanki gitmiyoruz amk. sanki dışarıda gezip tozan bir sen varsın.
yediğin her yemeğide koyma be kardeşim her gün her gün diye muhabbetlere yol açar.
özel denen bişey bırakmamak.
bence karışmayalım, bırakalım öyle takılsınlar, şimdilik bi şeyler yaşayabiliyolar en azından. iki sene sonra iş güç derdine düşünce giremezler bile. ha bi de mutsuzdur.
aslında twitterda daha çok yapılıyor bu aralar her yaşadığını paylaşmak.
yüksek ihtimalle yeni ayrıldığı sevgilisine hayatında her şeyin normal gittiğini göstermek için kendini paralayan kişinin yaptığıdır. ancak eski olmuş sevgili sizden daha hızlıdır ve asla sizin o paylaştıklarınızı fark etmiyordur... (bkz: giden unutur kalan hep kanar).
ee başka nasıl hava yapacak ? nasıl kendini tatmin edecek ! yaşadığı üç kuruşluk dünyasın da nasıl egosunu milyoner gibi yapacak ? siktir et kuzen git çay koy.
bir sınıf arkadaşımın günlük aktivitesidir. şurda burdayım olsa can kurban ama abartmamak lazım arkadaş böyle şeyleri. yemekteyim, sınavı geçtim, nereyi yazsam, derste bitti. bunlar ne bize ne?
facebook'a girip durum kısmına "her yaşıyorum" yazarak paylaşmak suretiyle gerçekleşecek olan olaydır.