bugün

entry'ler (103)

garen

daha önceden metin2 oynayan bir insan olarak lol'e girdiğimde ilk aldığım karakter. q skill'i zihinsel savaşçıdaki "şiddetli vuruş"un, w skill'i "güçlü beden"in , e skill'i ise bedensel savaşçı'daki "kılıç çevirme" nin arağı olmuş. tipi de andırıyor biraz.

cevap arayan sorular

"sorular nasıl cevap arar ki?" diye düşündüren, yanlış kurulmuş bir cümledir. aslı şöyle olmalıdır:
(bkz: insanların cevabını aradığı sorular)

sözlük yazarlarının favori dizileri

(bkz: how i met your mother)
(bkz: dexter)
bitmeden önce de (bkz: prison break)

bu ülkede kaliteli müzik yapılamamasının nedenleri

yazılabilecek sözler kısıtlıdır. yabancı şarkıları türkçeye çevirdiğinizde anlamsız gelir. türkiyede öyle şarkı yapsanız millet kıçıyla güler heralde. sonra, türkçe şarkı yapmaya elverişli bir dil değil. ve sesi iyi olan sanatçı pek yok. insan autotune kullanır bari. doğru düzgün yapar şu mix masteringleri, echoları, reverbleri...

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

genellikle şunlar:
'hmm'
'ok'
'tmm'

ben müslüman adamım yapmam öyle şeyler

onlara göre müslüman olmayanların kesin yapacağı eylemdir. aslına bakarsan bunlar inançla değil, insanlıkla alakalıdır da, neyse.

bir erkekte ilk olarak ayakkabıya bakan kız

(bkz: dost başa düşman ayağa bakarmış)

turkish troll

her ne kadar sözlük formatına uyum sağlayamasa da entryleri silinmemiştir. ilginç.

hata kodlarındaki sayıların anlamı

yazılımcıların artisliğine yazdığı hata kodlarındaki sayılardır. rasgele numpaddeki tuşlara basılıp yapılır bu sikimsonik hata kodları. kullanıcıya, "hasktir lan bu ne böyle, kesin çöktü bilgisayar" dedirtir. başka da bi özelliği yoktur. sonra da o numarayı google a yazıp hatası dersiniz ve aratırsınız. yazarken unutunca aşağı indirip tekrar bakılır sayının devamına. ve bu işlem böyle devam eder...

404 not found daki 404 ün anlamı

iyi bir tespit. neden 404 olduğu hep merak edilir.

15 takipçisine günde 100 tweet atan geri zekalı

15'i de karşılıklı takipçilerdir.

arkadaş ortamı olmadan kız tavlama yolları

ancak arkadaş ortamı olmamakla dışlanmanın arasındaki farkın ayırdına varıldığı zaman çözülebilecektir.

sözlükçülerin en eften püften başarıları

ilk sınav 45 olan matematiğimi ilginç bir şekilde 79'a çıkardım. nasıl, iyi mi sözlük?

kültürlü olmak

kesin bir tanımı yoktur. kimine göre yabancı müzik dinlemek, tiyatrolara gitmek, best seller olan kitapları okumak, ödüllü filmleri izlemek vs vs olabilir.
(bkz: popüler kültürlü olmak)

sözlük yazarlarının hayattan beklentileri

entry yazarken ilham perisi gelsin ve hakediyorsa artılansın. şu anda hayattan beklentim bu. zaman zaman değişir tabii.

üşümemek için erkeğin külotlu çorap giymesi

yün içliktir o efendim. sıcak tutar.

derste ders dinlemek dışında yapılan etkinlikler

uludağ sözlüğe entry girmek. şu anda yaptığım aktivite.

derse geç kalan öğretmeni içeri almayan öğrenci

kısasa kısas diyen öğrencidir.

müslüman olmayan dünyayı terk etsin

kahvehanede oralet içen amcanın güzide sözleri.

yağmurda yaşanan aksilikler

arabanın yakındaki su birikintisinden geçmesi ve üstünüze sıçratması.. kuşkusuz yağmurda başa gelebilecek en kötü şeydir.