bugün

sonra ''vay efendim bunlar bunu nerden öğrenmiş?''.
Hala öyle tipler kaldımı acaba diye sorulası başlık. En son 3 sene önce vardılar.
(bkz: facebook a karısının kızının resmini koyan mal)
özel hayatının tüm ayrıntılarını sanal ortamda ifşa ederek ego tatmini yapan bünyelerin gösterdiği ağır ergenlik halidir.sıçması bile facebookta olay olan insanlar var artık.biz mi cok sıradanız yoksa bu insanlar pembe mi sıçar,anlamak zor zanaat.

yorumlar:

sevgili: sen sıç ben ben ölene kadar beklerim hayatımın anlamı.
pampiş: sensiz buraların hiç tadı yok bebişim çabuk sıç.
kardeş: götür beni gittiğin yere.isyeeeaann!
baba: çık artık çocuğum altıma şıçacam şimdi.
anne: sıkıştırma çocugumu,genç o sıçıcak tabi.
ilkokul öğretmeni: küçükken altına sıçardı bu.
alt kat komşusu:yedi pare osuruk eşliğinde ağır bombardıman altındayım.

şıçma sonrası iletilisi: hayatımdaki tüm fazlalıkların üstüne sifonu çektim,bir kuş kadar özgürüm artık. ( 10 kişi bunu beğendi)

platonik aşkı: boşver takma bu fazlalıkları,akşam bi kahve içelim mi?
bazı insanların yaptığı, kimseye bi zararı olmayan eylem. evet yani abartacak bi şey yok. o kadar rahatsız olunuyorsa ana sayfadan gizle seçeneği kullanılabilir.
"her şey"ini paylaşan insanın normalliğini ele almak lazım aslında önce. durum sanal bir frekansta gerçekleşiyorsa da ele almayı bırak görmezden gelmek daha makul olabilir. zira en son deprem anında "deprem oluyii" yazanına rastlanılmış ve mide bulantılarına yelken açılmıştır.
Gösteriş manyağı olanların yaptığı samimiyetsiz bir eylem.
Bir de bunların at cinsleri vardır fenadır. Ileride kendine güleceği durumdur
sevgilisindan ayrilan insan tribi. net.
paylasmak guzeldir.
çağın gerektirdiği bir şey. çekemeyen anten taksın. ya da götü yiyorsa facebookta her şeyi paylaşana bir şey desin.
canı istemiştir yahut ilgiye muhtaçtır.
kraker yerken görsen uzatıp paylaşmayacak insanların, feysbuk denilen saçma yerde paylaşma delisi olma durumu.
(bkz: twitter)
bir çoğumuzun ortak olduğu eylem. bir kere düşünün. biz facebook denilen yerde ne yapıyoruz? durmadan bir şeyler paylaşıyoruz. hadi tamam kiminiz ayda yılda bir, dinlediği şarkıyı paylaşıyor. peki mantığı ne bunun la? aha mesela ben orhan babayı seviyorum, istediğim zaman da açıp dinliyorum. sevdim arkadaşa eşe dosta dinletiyorum da. peki niye facebookta paylaşıyorum?
arkadaşlarını çatlatmak isteyen cahil kişilerdir oysa arkadaşları ona tepkisini beğen butonuna basmayarak gösterir.
facebook'a girip durum kısmına "her yaşıyorum" yazarak paylaşmak suretiyle gerçekleşecek olan olaydır.
bir sınıf arkadaşımın günlük aktivitesidir. şurda burdayım olsa can kurban ama abartmamak lazım arkadaş böyle şeyleri. yemekteyim, sınavı geçtim, nereyi yazsam, derste bitti. bunlar ne bize ne?
ee başka nasıl hava yapacak ? nasıl kendini tatmin edecek ! yaşadığı üç kuruşluk dünyasın da nasıl egosunu milyoner gibi yapacak ? siktir et kuzen git çay koy.
yüksek ihtimalle yeni ayrıldığı sevgilisine hayatında her şeyin normal gittiğini göstermek için kendini paralayan kişinin yaptığıdır. ancak eski olmuş sevgili sizden daha hızlıdır ve asla sizin o paylaştıklarınızı fark etmiyordur... (bkz: giden unutur kalan hep kanar).
aslında twitterda daha çok yapılıyor bu aralar her yaşadığını paylaşmak.
bence karışmayalım, bırakalım öyle takılsınlar, şimdilik bi şeyler yaşayabiliyolar en azından. iki sene sonra iş güç derdine düşünce giremezler bile. ha bi de mutsuzdur.
özel denen bişey bırakmamak.
yediğin her yemeğide koyma be kardeşim her gün her gün diye muhabbetlere yol açar.
ağzına sıçtırmak istenmesidir. ulan bize ne nereye gittiysen, kimle gittiysen. biz sanki gitmiyoruz amk. sanki dışarıda gezip tozan bir sen varsın.