bugün

(bkz: yaşamak)
(bkz: umut)
hayatta sağlam dostların olması.
sevdiklerinin yanında olması ve onların her zaman her şeye rağmen seni sen olduğun için sevdiklerini bilmektir.
görecelidir. her insanın hayatına ve yaşam tarzına göre değişir.
(bkz: hayat yaşamaya değer)
içinde o'nun olmasıdır.
pencereden bakıp güneş batışı kızıllığında uçan bir kuşu görmek , derin derin nefes aldığında akciğerlerine oksijen gittiğini hissetmek , pişen kekin mis gibi kokusu , iyiki varlar denilen cok sevilen anne baba kardeş , seni özledim diye bir mesaj gelmesi en yakın arkadaşından ve en önemlisi gülümseyince küçülmesi dertlerin...
(bkz: çikolata)
(bkz: mutluluk)
okulların kapanma ve yazın yapacaklarının hayali.
(bkz: yasemin ergene)
- sevdiğin kişiden sevgi kelimeleri duymak.
- evlenmek.
- dünyanın en güzel kadını olan kişiden çocuk sahibi olmak.
- sevdiğin kişiyi kollarında uyutmak.
- onun en masum olduğu an olan uyurken onu izlemek.
sevgiliyle geçirilen bir 24 saat.

(bkz: evet evet bu)
(bkz: her yerde romantik erkek)
nutella, şiirler, şarkılar, sonbaharlar...
hayatı sevmeme nedenlerinin tersidir.
Bir gün sevdiceğinle aynı evi paylaşıp, 1 kız 1 de erkek çocuğa sahip olmak hayalini kurmaktır.
Yine aynı sevdicekle sarılıp uyuyabilmek için sarf edilen çabalar bütünüdür.Cinsel değil tamamen duygusaldır.
(bkz: aile)
her yeni günle birlikte önümüzde yeni sayfalarını açması ve onları tek tek işlemek.
anne olmak, baba olmak, evlat olmak, kardeş olmak.....
(bkz: galatasaray)
türkiye de istanbul, istanbul da gece, gecede yürümek.
(bkz: diyek)
etrafınızdaki bütün gerizekalıların bir gün öleceğini bilmek.
hayatı sevmenin birçok zaman nedeni yoktur aslında, sadece yaşadığı için mutlu olabilir insan. bundan çok daha önemlisi hayatı sevmeme, hatta hayattan nefret etme nedenleridir... gerçekten bir şeyler yaşayan insanlar, işte onlar ki nedenlere sahip olanlardır.
içinde benim olmam yeterli en büyük sebep.
-her aksam isten eve geldigimde yan komsumun minik kızının beni kapıda karsılaması kollarımı iki yana actıgımda yarım yamalak ismimi soyleyip boynuma atlaması.
-gecein bir koru uyanıp yarı kapalı gozle nutella kavanozuna ulasmak oldugun yere cömelip kasık kasık nutella yemek ve o tatla tekrar yataga gidip uykuya kaldıgın yerden devam etmek.
-kelimelerin bogaza dugumlendigi bir an da hic beklemedigin birinden "ben anladın seni bende seni seviyorum her zaman yanındayımı" duymak hala sevebildigini ve sevilebilecigini farketmek.
herşeyden önce nedensiz olmak.