bugün

entry'ler (320)

bu başlıkta uludağ sözlüğe kafamızı sokuyoruz

gittiği yerde unutulanların, sözlüklerle hatırlattığı yere.

seri eksi veren melek

kanatlarını çırpmak için bahane arayan melektir. tüm melekler eksilemelidir. eksilemeyenin kıçına böcek yapışsın.(dır)

hakan şükürün baş parmağındaki serçe

taçsız kral hayvanat bahçesi bekçisinin hakan şüküre verdiği serçedir. başbakanla konuşurken takmıştır.

bir topun bakire olduğunu anlama yöntemleri

hiç kale görmemişse bakiredir. bunun sağlıklı yanıtı için inciya rakoviç'in tecrübelerinden yararlanılmalıdır. göz var nizam var...

inciya rakoviç

japon futbolcudur. hiroşima belediye sporda sol back olarak görev yapmaktadır.

a b c ç d e

alfabenin ilk 6 harfidir. aksini iddia edenin götüne böcek yapışsın.

hayata keyif katan küçük şeyler

bamyadır bamya.

inci sözlük diyince götünde çıban çıkan mod

3 saniyede herhangi bir nedenle "refere" etmediğim iletimi silmiş moddur. ruhu incedir, sanavberdir adım atışlarında mızacı...

kedidir kedi mi diyelim illa?

japonya ya uzatılması gereken yardım eli

öyle bir el yoktur. siktirip gitsinlerdir.

inci sözlük

web server's default page...

zall ın aslında inci olduğu gerçeği

Moon light sonata eşliğinde, Jack Daniels'ın büyüsüne kapılan neşeli kelebek Zall'ın; laf arasında ağzından kaçırdığı gerçektir.

jopone kollar açılır

memeler yana saçılır, tüfekler omza alınır.

adına da derler seks, adına da derler seks

Yazar Notu: Açıl inci açıl...

entelektüel gece düşleri

Seri eksi oy veren meleğime tabii hislerimle. incide yazamıyorsun böyle şeyleri. Siz taşıyın bari biraz.

entelektüel gece düşleri

yaz sıcağından henüz kurtulamayan akşamlar var burada. neme hasret çiçekler… hem ne’me gerek alıngan soğukluğu istanbul akşamlarının? kurtulamamış nostjisinden henüz, o da haklı kendi zatında. 2009’dan saymaktadır kadeh ağırlığında tok yıllarını.
varsa yoksa, bir uzun hava aşk değil midir sebep olan ölümlere? kıyımın özü, aslen karanlık; aslen alaca…
”etme!” diyor ; mevlana hu-şuh’unda aşk. yapabileceklerinin fevki bu değil midir? ten dokunuşunda iffetin, can tatlılığında “şekerim” deyişin de mi yetmiyor sana?
saat kadranlarında sabit, temrenine hasıl duruşun. sanavberdir adım atışlarında mizacın. baktığım zaman “ışıldıyor” göz dedikleri o , sende tanrının ayrı iki parçası. yanaklarında güzeldir bülbül ötüşü, en güzel umuttur kuşun kanadında sana uçup gelen.
titriyor yaz sıcağında alamet-i farikası meşhur buharlaşmaların, bana geliyorsun en ufak yaprak kıpırdamasında. hep bana geleceksin…

bir umut koşar adımlar, senden içre her şeye inat. bir nefes dolarsın içerime. boş da olsa taşıtmadıklarının içerisi, kalben senden öte her şeye dik duruşlarım var benim.
umursamaz hülyalarım beni. bilinç altım kaldırmıyor elimde değil. vesilesi ben iken hülya yüklü bakışlarının, görmediklerine inat çok daha netim bu gün..

5 dakika aralıksız küfretmek

Sikilüjans diye yazabildiğim, havadayken uçağın sikimsonik hareketler yapması durumunda; pilotun tabii bir hava olayıdır efendim dediği sikişsel kadar tabii bir durumdur.

inci sözlük

bu web sayfası kullanılamıyor
http://inci.sozlukspot.com/ adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir.
hata 101 (net::err_connection_reset): bilinmeyen hata.

Google Chrome ile bu hatayı vermektedir. Üzülüyorum azizim amk. Üzülüyorum sol daşşframe'ine yandığım.

sanitarium

Nick altımı şenlendirerek, beni sözlüğe sen adapte etmiştin tam 3 sene önce gül-i zar. Aklıma geldin. Seni bilinçsizce seviyorum.

En tabii duygu ve muhabbetlerimle yavyum.

inci sözlük

Giremiyoruz azizim, giremiyoruz...

Küfür serbest miydi burda amk?

ben ki aldatıyorum seni uludagsozluk

Ekşi sözlük yazarı olamayınca bir hevesle bi çare başvurduğum gülizar, gençlik yılları pek seri geçiverirken na-hu'şuh ben bu gün de seni aldatıyorum.
Heves idin yazdım, saçmaladım. Şuku, şukela işler yapayım dedim; yapamadım. Bir günlük saçma istatistiklerinde görünebilmek için seytehandan sayılamayacak o utanç verici çizmeyi giyiverdim. Ukte doldurdum umarsızca...

Şimdi inci sözlükte yazıyorum. Ne bileyim, küfür etmek... entelektüeli iki "l" ile yazan entelektüeller gibi olmaktan nispetle daha evla benim için.

Fakat,

ilk göz ağrımsın vefalı nigar, kafa iznimsin. kucaklıyorum yavyum.

en tabii sevgi ve muhabbetlerimle öpüyorum.

11 eylül kuran yakma gününe katılacak yazarlar

Hassas terazide, patates çuvalı tartmak isteyen o asil duygunun vukuu bulduracağı eylemden öte değildir. "aşşağılık psikolojisi" çerçevesi altında kendine; "salağım, anlamıyorum, yakarız, özgürlük" diyen zat-ı zina'ların da mevcudiyetinden bu durum pekala anlaşılabilmektedir. Keza insan aklının, "Darvin"in teorisine inanacak kadar kapasiteye sahip olduğunu hesaba katmadan yüce allah (c.c)'ın sıfat ve hikmetlerine akıl erdirmeye çalışmaktadırlar.

Bahsi geçen örnekte de açıkça mevcut olduğu üzere, hassas terazide patates çuvalı tartmaya çalışan zihniyetin; terazisi de, zihniyeti de, şüphe ettiği değerler de amaç edindiği kütleyi tartamayacaktır.
Kur'an, sınıfsal temellere etki etmiyor diyen sayın "her seye gotuyle gulen adam", kılıçtan geçirmekle de ithaf ettiğiniz o aziz ulus'a çiçekler uzatılmadı hiç bir zaman diliminde. Taşlanan, hicret ettirilen, put turizm/ticaretine gölge düşürüyor diye umarsızca köle edilip, itaat etmeyenleri canice öldüren bir ulusa karşı savaşıldı. Battalgazi destanlarından duyulanlarca yorum yapmak, başta müslüman topluma yapılan aşşağılık bir saldırı olacağı gibi "Cüney Arkın"a da haksızlık olacaktır.

Bu gün sizler yakmakla huzur bulacağınız nazarınızda, "bir tomar kağıt" parçasıyla avunacak iseniz, sizleri kılıçtan geçirecek hiç bir kuvvet bulmayacaksınız karşınızda. Öyle ki acizlik, kaba kuvvet ile örtpas edilecek bir olgu değildir. Acizlik izzetle tatmin olmamakta ısrarcı bir libidal enfeksiyon gibidir. Zevk verir belki, ama ilaç almadığınız sürece erken boşalmaya devam edersiniz.

Kıssadan hisse: Gençlik pek muazzam olgu, isyan pek tatlı meyvedir. Lakin inanç ve ihsan ebedi tat ve olgunluklara müsebbib olacaktır.

Belki kılıç ile değil ama güzel bir söz ile bitirmek gerekirse, "Allah (c.c) sizler affetsin."