bugün

entry'ler (721)

2 temmuz 1993 sivas katliamı

itlik yüceldi 2 Temmuzda.. Tatminsiz boş beyinler zevk için öldürmeye and içti. Din araçtı. Amaç güçlü hissetmekti.. Yoksa din kimsenin bi tarafında değildi. Toplu sapıtma vatan ve din elden gidiyor yetişin ümmeti muhammed e bağlandı.. inançla masturbasyon sadece bu şerefsizlere yakışırdı. Dünya görüşünü cesurca söyleyebilenlerdi hedef. Hedef özgürlüktü.. Hakları savunanlar cesurca yaşayanlardı -çoğunluğun içinde çoğunluk için bile..- Olması gereken hep aklımızda.. bu bencil haz için öldürme eğilimli şerefsizleri ASLA UNUTMAYACAĞIZ! O güzel insanları da..

crosses

harika bir chino moreno projesi çocukluk arkadaşı ve far grubundan shaun lopez ile giriştikleri proje her er kişinin başucu albümü olmalı.

(bkz: this is a trick)

metin külünk ün ibretlik yolsuzluk savunması

merhaba sevgili dostlar bu topraklar üzerinde özgürlük duygusunu yeşertmek isteyen kardeşlerim hayatımızda bazı tabirler televizyon , internet ve özellikle çeşitli politikacılar tarafından bolca dile getirilip işlendiği için klişeleşmiş durumda. Biz söylemekten ve duymaktan sıkıldık ''dini politikaya alet etmeyin'' ya da ''dini politikaya dahil ediyorlar'' tarzı tabirler bunların başında gelir hep duyduğumuz an içimiz şişer. Peki bunu tekrar duymamak adına aynı yerde saymamak adına bu güne kadar ne yaptık? hangimiz dik bir duruş sergiledik önce kendi içimizde. Bazı sözler ağzımızdan çok çıkar ama pratikte pasif kaldığımız için ağzımızdan ÇOK çıkan sözlerdir bizi eriten. Unutmayalım halkın caydırıcılığı olmadan asla bazı şeyler düzelmez.Neden bu video nun üstüne bu kadar yazma gereği duydum? Çünkü bu video tam da ders niteliğinde gerçekten tanımadığım ismini duymadığım bir vekil hırsızlık yaptığına dair ses kayıtları çıkan Başbakanını korumak adına DiN e başvuruyor. Alenen yapıldığı çok aşikar olan rant ve kar sağlama amaçlı bazı işlemlerin kayıtları çıktı çıkalı reddedildi MONTAJ denildi. Sonra Başbakan çıkıp açıklama yaptı bunları konuşmamda ne var ki ÇOK DOĞAL konuşmalar denildi. Ve sonrasında vekilimiz (bize hizmet etmesi gereken seçilmiş kişi) hizmetlerini din i referans alarak konuyu Einstein ve Edison a kadar uzatıp Başbakan a direk bir ''hizmet'' sunuyor. Muhalefet vekilleri Sayıştaydan bu yolsuzlukları belgeleyebilmek adına evrak ve rakamları istiyor 2 yıldır herhangi bir evrak kendilerine verilmemiş. Şeffaflık namına gram hamle yok her eylem örtbas adına.. Bazıları diyorlar: Ne safsın oğlum hangi devirde yaşıyorsun din devlet ayrıştırılmamış yıllalca şimdi mi olacak? Bu kişilere cidden acıyorum duruşları olmayan ağızdan çok çıkan söz ve sıfır eylemle kendilerini eriten bu kişilere ne denilse az. Acizler.. tıpkı bu kanalda adeta yolsuzluk çamurunun içinden Din i değnek yapıp yol açmaya çalışan bu vekil gibi.. Halbuki din nedir? Kişisel inançtır. Kişiye özeldir. inanıp inanmamak kişiye aittir. insanın içinden gelmelidir ya.. dayatılmamalıdır ya.. yolu bulmalıdır ya insan zekası ve vicdanla.. peki burda yapılan nedir? GÜNAH iŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ vermemiştir Yaratan özgür irade vermişitr. Yapan cezasını çekmelidir. Adalet uğruna koyulduğunu söylediniz dini kuralların şimdi kayıtlarla ortaya çıkan çamurun içinde kendinize çıkış yolu bulmak için neden değnek edilsin? Üstelik çarpıtılarak. Bu video geçmişte çok söylenen ve geleceğe ders olması gereken Din in politikaya ve ''devlet işlerine'' ahlaksızca bazılarının cebini rahatça doldurması adına nasıl alet edildiğini göstermektedir.

Bir konu daha ; intenette sıkça dolaşmaya başlayan bu yolsuzluğa ilişkin ses kayıtları (ki bunlarda ters düşülen dini temel aldığı düşünülen cemaat tarafından oratay atılmıştı) bu videoda da gördüğünüz savunmaları kapsayan videolar vs. o kadar çok alenen o kadar çok fazlaca paylaşııldı ki sonucunda çıkan aldatılmışlık duygusu ve haksızlık karşısında doğan nefret ve adalet isteği zaman aşımına uğramakta yapılan bu yolsuzluklar evcilleştirilmektedir. bu kadar göz önünde olmasın ya da bazı şeylerden uzak kalın demiyorum.. ama hayatımıza o kadar girdiler ki kendimizi unuttuk ve sıradanlaştı. Arakadaşlar dikkatli olmalıyız bu husus önemli başka bir zamanda ya da başka bir ülkede bu videoların iddialarının dönmesi bile hükümetin düşmesi demekti. düşmüyorsa bir sebebi vardır diyip buna yoğunlaşmak lazım ve bu tür savunmalar ve karşılıklı atışmaların kafa bulandırmasına engel olmak lazım. biliyorum işiniz zor bir yandan para kazanıp Türkiye şartlarında hayat idame ettirmeye çalışıyorsunuz. Ve bu karşımıza çıkanlar hiçbir şey.. KOkusunu alabiliyoruz. Ama daha iyi bir ülke için bir tutum sergilememiz ve ayakta kalmamız şart. Saygılar..

cemaat

geçmişte ve günümüzde verdiği hizmetin sadece din için değil kurucu ve yandaşlarının hayatın her alanında ihya olmalarını sağlamak amaçlı kurulmuş din içerikli ''topluluklar''dır.

''düşündüklerimizi , anladıklarımızı , nereden geldiğimizi ve bundan sonra ne yapacağımızı daha derin araştırdıkça bize ne kadar yalan söylendiğini göreceksiniz. dünyadaki her kurum tarafından kandırıldık.bir dakika durun ve dini kurumların neden bu dünya üzerinde işlerine karışılmayan tek kurum olduklarını düşünün. dini kurumlar , dünyadaki pisliğin merkezidir. dini kurumların hepsi , devletinizi ve hükümetinizi kuran , size bu yozlaşmış eğitim sistemini getiren ve uluslararası banka kartellerini kuran bir avuç insan tarafından oluşturuldu. çünkü siz ve aileniz , efendilerinizin umrunda değilsiniz! onların umursadıkları tek şey , her zaman olduğu gibi sadece koca dünyaya hükmetmek.''

edit : sadece dini yaşamak ve yaşam felsefesi olarak benimseme amaçlı geçmişte bir çok topluluk kurulmuş olabilir ancak günümüzde bunların saf ve temiz kaldığını düşünmek çocukça ve safçadır.

hayko cepkin

kafa adam.. sanki yakın arkadaş. geçenlerde bir el atayım adamın albümlere dedim. hani sağda solda dinlerdik de şöyle külliyen göz attım gayet güzel duygulara tercuman şarkılar var. ama ben daha çok altyapıları sade ve ilk albümdeki şarkılara mest oldum ki şöyle bir durum var ; bence bir çok şarkının akustik ve sert hali vardır zaten insanın nasıl bir kafayla durumu ele aldığı sert ya da sakince açığa vurmasına sebep olur. bende de bu aralar bi durulmalar var geçer diye bakıyoruz ama bundan dolayı sanırım bu düşüncem. velhasıl güzel adam gzel çaba güzel müzik. bi yerde denk gelip bu ara iki tek atsak fena olmazdı dediğim adam. saygılar ..

kızlı erkekli aynı evde kalıyorlar

ya biride çıkıp demiyor ki : Tayyip Bey siz zaten cemaatlere ait yurtlar açıp kızlı erkekli kalmasınlar diye kendinize göre ahlak anlayışını yaşatacak evler yaptırmadınız mı? yaptırdınız.. o evlerde yetişme öğrencileri devletin ve kamu birimlerinin çeşitli mevkilerine yerleştirmediniz m? yerleştirdiniz. Şimdi kızlı erkekli kalınan yurtlardaki 18 yaşını geçmiş kendi kararlarını verebilen yetişkin mertebesine yükselmiş özgür iradesiyle hareket edebilen gençlerin yaşam alanlarını , haklarını gasp etmeye ne hakkınız var? mesele ahlak meselesi değildir. mesele siz aile kültürü almamışsınız salaksınız düşünemezsiniz ahlak anlayışınız da yok kiminle beraber olacağınıza karar veremezsiniz hangi işte çalışacağınıza da kiminle olacağınıza da ben karar veririm meselesidir. hem de benliğin oturduğu çağınızda ben sizi bu şekilde ayırırsam , kararlarınızı ben verirsem ilerde yönetmesi daha kolay koyunlar haline daha çabuk gelirsiniz meselesidir. bir de benim istediğim şekilde yaşamayanları toplumun önüne sizin kızınızla birlikte olsalar iyi olur mu sorusuyla atarsam değmeyin keyfime .. insanların özgür iradesi vardır efendi. saygı duysan da duymasan da insanlar salak değil. kendi kararlarını verebilirler. herkes kendi ailesinden kızından oğlundan sorumludur. milletin yediğine içtiğine cinsel hayatına giydiğine öğrencilik yıllarına ki en güzel anılar arkadaşlıklar oradadır karışacağına onlar için daha yaşanabilir bir memleket sun. zaten insanlar sağlıklı düşünebilecekleri bir ortamda yetiştikleri için daha sağlıklı kararlar verip birbirlerine cinsel obje olarak bakmazlar. haydi hayırlı işler.

şafak pavey

mecliste yaptığı samimi ve bir bakış açısı olan konuşması üzerine yapılan yorumlar bu yorumları yapanların sığ ve gereksiz bir tartışmanın içine çekilmişcesine haykırmalarını sağlamış (ki bu yılların verdiği saçma sapan gerginlik ve artık siyasetteki kişilerin görevi olsa da milletin bu tarz tartışmalar kanına işlemesinden , içi boşluktan kaynaklı) bu da memleketin ahvalini ortaya koymuştur. Olması gerekeni yapmıştır. Üstün bir varlık değildir kendisi bir insandır. Saygı duyulması gereken cinsten. Neymiş çiçekli başörtüsü ile sevişen kız diyerek tüm başörtülüleri yaftalamışmış. orada anlatılmak istenen kadın özgürlüğünü yaşar baş örtülü ya da baş örtüsüz .. çünkü kadın da bir insandır. idi . kadına saygı duyulsun kadın öğrensin kadın yaşasın şimdiki tabirle kezban olmasın ki erkek kadınla yaşadığı zaman çerçevesinde karşılıklı saygı ve sevgi seviyesine ulaşabilsinler. idi. üzerine kuma getirilmesin 15 yaşında ve getirilen kuma da kensini kraliçe sanmasın idi. hangi hakkaniyetli kral pedofiliyi destekler? ha bunlar söylenirken kadında sapıtsın onun bunun altından çıkmasın demedi tabiki ama sonuçta bu onun tercihi sen yine de karışamazsın denildi. velhasıl kelam bunlar hayatın temeli bunları öğrenmeniz lazım arkadaşlar. insan doğası gereği özgürdür. ama kişiliği toplum içiinde şekillenir. hepiniz hakkaniyetli krallarsınız ya pedofiliye ve insan ezmeye hayır dersiniz umarım.

bu konuşma sonrası bir grup da geçirdiği malum kaza sonrası tayyip ve emine erdoğan çiftinin kendisini ziyaretini gösteren fotoğraflar koymuştur. yok insanız , insanlığı sizden öğrenecek değiliz vs. yazmışlar altına haaşaa yok öyle bi durum ve niyetimiz yalnız insanlık hasta ziyaretiyle ispatlanacak bir hadise değildir. güzel bir davranış evet. takdir e şayan ancak kendinden olmayana yapılan zulmün yanında sıfırdır.

Arkadaşlar çok zor bir coğrafyada , çok güzel topraklar üstünde yaşıyoruz. ve bu sorumluluk demek ben bu sorumluluğu sırtlanmayı bırak yanından geçtiğimize dahi inanmıyorum. birlikte yaşamayı öğrenmemiz lazım. lazım olmasının sebebi sonucudur. bakın o zaman nasıl bir kişisel huzur ve bilinçli yaşam seviyesine ulaşıyoruz. onun türbanı bunun yatağı berikinin rakı içerken fotoğrafı vs. bunlar hep ranttan yiyicilikten açlıktan kendi hayatını çok doğru ve düzgün bir planla sürdürüyormuş gibi başkalarınınkini de kendini çok doğru bir iş yaptığına inandırarak düzene sokma çabasından bu da kendinş gereksiz üstün görmekten kaynaklanıyor. Arkadaşlar bırakın siyaseti isyasetçiler yapsın. Zaten siyasette her şey mübah. Ama neyin mübah olup olmayacağına da verdiği tepkiyle halk karar verir. eğer halk bilinçliyse bu leş ortam oluşmaz. ilk önce kendimizi sorgulayalım geri kalanı magazin. saygılar.

dile dolanan saçma şarkılar

hot tamale ağzımıza sıçtı http://www.youtube.com/watch?v=VrB7xl4uiZY

bored

national anthem of the UNITED KINGDOM OF BOREDOM! diye tanımlanabilir.

chino moreno

esnaftan dayak yiyen eylemcinin misillemesi

Sen eğer sesini çıkartmadan kaderine razı yaşarsan çıkaran adama da 10 kişi dalarsan elbette artık bi tepki alırsın. Az bile aldın şimdiye kadar insanlar ezildi büzüldü sana zarar gelmesin eyleme zarar gelmesin diye. Ancak yeter dedi insanların da bi dayanma noktası var azıcık kafanı çalıştırıp sen de tepkini vermen gereken birimi iyi seçseydin oradaki eylemciler seni ihya da ederdi. Neymiş eylem olunca satış yapılmıyormuş ırt zırt ulan insanlar öldü yakınları çıkıp hala el ele veriyor. Başları dik baskıya karşı geliyor sen daha iyi koşullarda daha insani bir dünyada yaşa diye.. işte yine günü kurtarmaya yönelik yaşamaya alıştırıldığın dünyanda bilinmez belki de yanlısı olduğun hükümet tarafından tek bir seçenekle kısıtlandın ve saldırdın. Saldır kardeşim saldır. Ancak kafanı arkana çevirdiğinde taptığın insanları ve sana ne yaptıklarını görünce , iş işten geçince bakalım kime saldıracaksın. Umarım gözlerin açılır esnaf kardeşim. Kuru Kahveci Mehmet Efendi ye selam olsun. Kolay gelsin , hayırlı işler...

http://webtv.radikal.com....rdi-sonra-eylemciler.aspx

palms

deftones un vokali olan efsanevi chino moreno nun yeni yan projesinin adıdır. grupta isis grubundan elamanların olması şarkılara harika bir şekilde yansımış. komplike , hissiyat dolu şarkılar yine alıp götrürüyor.

reyhanlı

Bu ülkede bizden çok az kaldı.. Keşke diyebilseydim. Bizden var mı ?! Çünkü sesimiz çıkmıyor. Bu ülkede Irk ayrımı yaparak kendine mensup olanları yücelten millet vekilleri (maaşları söz konusu olunca düşmanım dedikleriyle kardeş olan) ve kafama uymazsa imkanım var nasılsa çeker giderim diyen zengin müzisyenlerin , ülkede patlayan bombalar sonrası dış basının alay konusu olmamıza sebep olan bir hükümetin baskıcı liderinin , ayrımcılığın içine işlediği sakat düşünen ''okumuşların'' (ki bunlara götü kurtarmış denir) sesi çıkıyor. benim gibi annesi doğulu babası batılı 80 lerde çocuk 90 larda ergen 2000 lerde erişkin dönemlerini ülkenin dört bir köşesinde yaşamış , eğitim almış , çalışmış devamlı siz bizim dönemimizi bilmiyorsunuz sağ sol kavgaları büyüktü diyen büyüklerinden /dava) bunlardan başka bir halt duymayan bir adam nerden bilebilir bu ülkedeki insan profillerini , hayatları , doğruları , yalanları. Ulan bu ülkede hala sağ - sol algısının yarak kürek kalıntılarıyla hayatlarını devam ettiren insanlar var. Uyanın amk sizi sikiyorlar. işin kötüsü sizin yüzünüzden bizi de sikiyorlar. Çünkü siz bizsiniz amk! Daha nasıl basitçe anlatılır?.. insanlığı 12/05/13 günü Reyhanlıda becerdiler. Doğmuş olduğumuz topraklar üzerinde.. Belki bazılarınız kurucusu Atatürk ve adı Türkiye diye vatan demez. (Özerklik ister sanki özgürlüğün dibine vurmalarına başkaları izin verecekmiş gibi..) Ve şu an hükümet resme bakıp masallar anlatıyor. Neyse bu gece rahatça uyuyun siz o topraklarda değil biraz daha sağda ya da solda doğmuştunuz sonuçta. Ölenler sizden değildi. Sıkıntı yok. yatın zıbarın. hadi iyi geceler.

gerdek gecesine kadar bakir kalan erkek

bazı bayan arkadaşların hayalindeki erkek(miş). anlayamıyorum neyin hayali bu ?? kişinin sadece evlenene kadar sex yapmamış bir birey olması nasıl bir zihniyetin hayallerini süslüyorsa artık.. ya herif malsa ya da kişiliği size uygun değilse ? bu daha büyük bir sorun değil midir? ve bu zihniyetten bu kadar çok olması.. yazık. herşeyden önce sex dünyanın en büyük günahı oluyor bu tür bireyler için ona yaklaştıkça.. neden? sex sextir. kiminle hangi koşulda beraber olduğunuzdur ona anlam yükleyen. bazen fahişe olursunuz bazense sevginin doruklarında bazen danışıklı bir birliktelik bazense ihtiyaç molası.unutmayın bu anlamları bu eyleme siz yüklüyorsunuz.. sonuçta yine dönüp dolaşıp konu kişiliğe geliyor. iyi insanlar da sex yaparlar. zırvalarınızla kişilerin (özellikle gençlerin) zihninde ön yargılar yaratmayı bırakın da kendi hayatınıza bakın.

''gerdek gecesine kadar bakir kalan erkek'' e gelince kendi tercihidir saygı duyarım.. sonuçta biz onu çükünün boyutuyla değerlendirmiyoruz. korkmasın , kendini de sıkmasın. denesin * güzel şeydir sex..

jose mourinho

luis aragones kıvamına gelip kıçındaki kıllar pişmaniyeye döndüğünde hem gezi hem iş amaçlı türkiye de çalışacağına kesin gözüyle baktığım teknik adam.

şehirlerin tek cümlelik özeti

izmir : kurtarılmış bölge.

sevgilim yok diye üzülen insan

hayata dair mutsuzluğunun sevgiliye bağlı olarak biteceğini sanan yanlış düşüncelere gark olmuş şahsiyet.

gerenk yok mayk

ekonomi kötü deyip 10 tl ye sigara almak

ekonomi süper diyip herşeye zam yapma eyleminin evcileştirilmesi için uydurulmuş hede.

darmstadt caddesi

ayrıca syskon büfe ve halmstad camii nin bulunduğu cadde.

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

brena tabi izin verilirse.

arda turan

başbakanın ardanın saçlarını görür görmez 'burda berber yok mu ?' şeklindeki ezme ve ayar verme girişimine 'ekonomi bozuk ya...' diyerek ayarın allahını vermiş futbolcu. (bkz: vurdu gol oldu) (bkz: helal)