bugün

entry'ler (1764)

kokusu huzur veren şeyler

Anne.
Sevgili.
Tarçınlı kek.
Dumani ustunde mercimek çorbası.
Yagmur yagmis toprak.
Yeni yıkanmış çarşaflar.
Yeni basılmış kitap.
Tütün kolonyası.

sözlük yazarlarının itirafları

Senelerce yoklukta okuyup universite bitirdikten sonra iş bulamayip vasıfsız işlerde çalışmak zorunda olmak onuruma dokunuyor. Geceleri internetten google a iş bulma duası yazıp arattıran sisteme yazıklar olsun.

dünyanın en acımasız insanı

Kan emici avukatlar oldugu kesindir. Baziları bu mesleği fakirin fukaranın kanını emen bir parazit olarak sürdürüyorlar. Sana eğitim veren okulun, yemin ettiğin andın, içine vicdan koymayi unutmus ailenin kusura bakmasinlar ama icine edeyim.

bir erkeği karşılıksız seven kız

Karşılıksızlık dogada karşılık bulamaz. Yani insan pskolojisi geregi karşılık beklemeden bir eylemi gerceklestiremez. Bu karşılık her zaman karşı taraftan gelen bir fiil olmaz, bu gösterdiğin sevginin sana huzur ya da heyecan veriyor olması gibi basitçe bir duygudan ibaret de olabilir ki sevginin temelindeki taşlardan biri bu beklentilerden oluşur. Yani bizim bir erkegi karsiliksiz seven kizimizin illa para unvan ya da kendisinin de sevilme beklentisi olmasa dahi buna karsiliksiz seven kiz dememiz pek mumkun degil zira eger o hissinden en ufacik kendi bunyesi bir cikar saglamiyorsa sevgisi yok olmaya baslayacaktir. Her davranışın temelinde bencillik vardır millet. Birine yardim ederken karşılık beklemeyiz lakin o bunyemizde oluşan huzur aslinda bizim aldigimiz karşılıktır. Sevgi de boyle. Ne kadar deli divane aşık olursaniz olun yaptiginiz dusundugunuz her seyin temelinde once kendi ic huzurunuzu saglamak vardir. Yani doğa aslında size ilk karşılığınızı vermiştir.

Onceleri burayı bir psikiyatri kliniği gibi kullanırdım.

Karanliga sozcukler fisildamak ve tanınmamanın özgürlüğünü yaşamak haz verir ve ummadığın anda karanlıktan gelen hiç tanimadik birisinin yardim eliyle hayata dair gülümseten ve umutlandıran detaylara kavuşabilirdin. Burada insanlar birbirlerini iyileştirirdi. Intihar yazıları yazanları vazgecirmeye çalışanlar mı dersin, boşanma aşamasında olanlara destek olmak icin mesajlar atanlar mı, sözlük yazarı olup da hayatini kaybeden bir arkadaşımız olduğunu öğrendiğimiz vakit adeta bir cenaze evine cevirilen nick altı başlığı mi ararsın, yoksa sozluk moderatorlerinin cagirildigi bir tv programinda en yakisikli olaninin bizim sözlük moderatörleri olduğunu butun gerçekliğe ragmen ogluna bakan bir anne gözüyle iddia eden yazarlarimizin sevimliligi mi dersin.

Bazı şeyler insan için ilaçtır uzerine su yutmadığın. Ama ne yazikki o ortami kaybetmişiz. Bir hicbiseyebosunaiclenmeyenadam a bile sövmeyi özler olduk. Hakkını helal etsin. Velhasıl belki yazar alımı durdurulmalıydı belki de başka bir yol bulunmalıydı kalitenin düşmemesi için. 18 yaş üzeri başlıklar inci Sözlüğü aratmayacak kadar yoğun oluyor çoğu zaman. Yazık. Eski yazarlar bu sebepten kaçtı. Belki diriliş için bir seyler yapılabilir. Hoş kalın.

hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı gerçeği

Hiçbir şeyin eskisine benzemedigini fark etmis insan söylemi.

Evet her an bir önceki andan farklı olmaya mahkum edilmiştir.

Görüntüler, tadlar, kokular, şarkılar, sevgiler her şey değişmeye mahkumdur. Onemli olan geçmiş zamana hasret duyarak yaşamak yerine şu an icinde oldugumuz hoşnutsuz gelen vaktin hiç ummasaniz da ilerde nerede o eski gunler kategorisinde anilacak olacagini bilerek yaşamak ve tadını çıkarmaktır.

Eski filmleri cok seviyorum. Çünkü onlarda eski guzel günlerimin kokusu var.

Evdeki avizenin uzerinde kalin bir toz tabakasi var. Gelip geçip ona bakıp nasıl da yuregime benzediğini düşünüyorum.

Hiç akrabam yok benim. Ailemi çok gec buldum. Kaybetmekten çok korkuyorum.

Paraya ihtiyacım var. Yeni ayakkabılar, guzel yemekler istediğim için değil. Yalnizca yaşamak için. Her gece yarın bir iş bulacağıma dair duayla ve umutla uyuyup yeni günde güneşle beraber umutlarımı da yitirmeye devam ediyorum.

Sözlükteki başlıklara bakıyorum ve giderek inci sözlüğe evrildiğini fark ediyorum ve üzülüyorum.

Annem bir dizi izlemeye başladığında kimseye fark ettirmeden evdeki herkesi o diziye bağımlı yapıyor.

mutluluğun formülü

Düşünmemek.

her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır

Yılların yalan soylemi. Şöyle ki erkekler hiçbir zaman kadınların dediklerini dinlemez, yap dediklerini yapmaz. yani verdikleri akılları mantıklı olsa da degerlendirmeye almaz. Bu nedenle doğrudan başarıya katki sağlamaları bizzat erkek tarafindan engellenmiştir. Olsa olsa şöyle olur, kadın zaten başarılı olan bir erkegin başarısını onun huzurunu kacirmayarak devamini saglar. Yani yemini suyunu vermek gibi bir katki bu.

fethullah gülenin cinleri

http://www.cnnturk.com/vi...n-fethullah-gulen-iddiasi

15 temmuz 2016 darbesinin tek cümlelik özeti

(bkz: filler tepişir çimenler ezilir)

idam istiyoruz

Başkanlık istemek gibi bir şeydir. Yani fiili olarak var fakat resmi olarak yok. En buyuk asker bizim asker dediğiniz adamin kafasini koparip ve ölüden hirsini halen alamayip tekmeleyerek kufurler yagdirarak zaten idam etmislerdir akp nin din tüccarlari. Bu nasil bir kin, bu nasil bir din, bu hangi din. Bu işid in götünden uydurdugu dinin tipatip aynisi. Kafasini kopardiginiz askerin fotografini biz mermametli ama sizin tarafinizdan dinsiz ilan edilenler gördükten sonra kahrolduk tipki diger masum insanlarin da askerin açtığı atesle hayatini kaybetmesiyle kahroldugumuz gibi. Bu ülke bu günleri de gördü.
Idam getirmek cesaret ister, o cesaret de bunlarda asla yok. Cunku gün gelecek o ipin halkasi kendilerine de değecek biliyorlar.

ergün atalay

bugün cumhuriyet üniversitesi'nde kendisi için bir ilki gerçekleştirmiş ve üniversite öğrencilerine konferans vermiştir.

bir sendikacının hayatı adlı konferansta yaklaşık 1 saat hayatını anlatmış ve yer yer memleketin durumundan bahsetmiş, yakınmıştır.

(konferans sonunda soru almamış olman bizi üzdü sayın atalay bilmenizi isterim.)

akp yanlısı olmasına üzüldüm eger akp yanlısı olduğunu bilmesem konferansta söylediği şeylerden asla anlayamazdım.

şöyle bir cümle kurdu : "annem komşulardan kurumuş ekmekleri alırdı kuşlara vereceğini söyleyip ama ıslatıp bize yedirirdi" dedi. gözlerim doldu. o günlerini anlatırken zorlandı, belliki 1saatligine de olsa bugün bir sarı sendikacı olduğunu unutmuş gibiydi.

milletimiz çok şükür güzel bir sınavdan geçiyor

Numan kurtulmuş un 19 mart 2016 taksim patlaması sonrası sıçtığı beyan. Bir kişi ölmüyor diye bin kişi ölüyor. Gelecek hayali kuramiyorum. Allah belanizi versin.

https://m.youtube.com/watch?v=UQcJuMmOz7g

kyk

durumu : yurda yerleştirilemediniz.

bir de altına not düşmüşler allahın cezaları :

Sevgili Öğrencimiz;
Yurt yerleştirmeleri % 45 Aile Gelir Durumu, %35 Başarı Durumu, % 20 Sosyal Durum kriterlerine göre hesaplanarak yapılmaktadır.

ülkücüler

öyle olmayanlar üzerine alınmasın fakat milliyetçilik adı altında ırkçılık yapanlar da vardır bunun içinde. hem de yadsınamayacak kadar fazla. yapmayın be kardeşim. yapmayın. bokunu çıkarmayın, yanlış anlamayın olguları. sevin insanları, benden değil diye itmeyin. varlıklar insan, hayvan, ve bitki diye ayrılırdı artık laz, gürcü, kürt diye ayrılıyor. provakatörler kına yakıyorlardır kıçlarına.

cumhuriyet üniversitesi

bahar şenliklerinin iptal olduğu söylenen üniversitem.

fethullah gülen i sevmeme sebepleri

düşünebilen bir insanım. koyun değil.

ygsden 300 puan almak

sevgilimin aldığı puandır. lys de sol kulvardan atak yaparak erciyes hukuk'u kazanmıştır. ümidinizi yitirmeyin gençler.

zeki insanların genellikle fenerbahçeli olması

hem zeki olduğunu sanan hem de fenerbahçeli olan insan söylemidir.