bugün

mfö'nün f'si.

(bkz: yalnızlık ömür boyu)
(bkz: ele güne karşı)
'99 tarihli aziz fuat güner isimli bir solo albüm ve def (dağhan baydur, erdal kızılçay ve fuat güner) adı altında imza attığı 2001 tarihli beatles alaturka albümlerine sahip, bunun haricindeyse mfö ile müzik tarihimizde derin iz bırakmış olan - tabii bir de tabii kaygısızlarla - değerli müzik insanı.
bazı çevreler vurgun yedim ile solo vokal yaptığını düşünse de (solo albümü hariç), yıllardır çokokrem reklamlarının cingılında sesi solo olarak dinlenebilmektedir.
(bkz: Rüzgarın lafı yok)
1999'da çıkardığı solo albümdeki yağmur ol da gel, sen, kendime bir mektup yazdım ve senin adın yok olsun şarkılarını beğendiğim müzisyen.
müzik dehası çok yüksek olan sanatçı.
MfÖ'nün Efi, oyuncu olmayanı, uzaktan kumandalı uçak sahibi olanı.
edit:Burda Bir zamanlar 9 tane entryi vardı, sözlük sapıtma.
edit2: (bkz: fuat guner)
mfö grubunun f sidir..
Hepsini severim ama onu ayrı bir severim ,sesi çok özeldir..
solo albümüne bayılmıstım özellikle yaşım 17 hala dilimdedir.

KARŞI DAMDA BiR KEDi
ÜSTELiK YAŞIM 17 HEMDE NASIL..
türk müziğine damgasını vurmuş mfö grubunun "f" kısmını oluşturan, aziz fuat güner'in erdal kızılçay, fikret kızılok, atilla özdemiroğlu ve nilüfer gibi birbirinden değerli müzik insanları ile birlikte çalışarak 1999 yılında piyasaya çıkardığı albümdür. albümün adı "aziz fuat güner" dir.

o dönemlerde sanatcının "aziz" önadına sahip olduğu dinleyici kitlesinin büyük bir bölümü tarafından bilinmiyordu ve talihsilik burada başladı, sanatçı bu durumu ileride şöyle açıklayacaktı;

- "Aylarca didinip çalıştıktan sonra kendi adıma bir albüm yaptım. Bir reklamcı arkadaşım, üç adlı ismin ilginç olacağını söyleyince onun aklına uyup kapağa Aziz Fuat Güner yazdırdım. Üstünde uzaktan çekilmiş siluet gibi bir fotoğrafım var o kadar. Müzikseverler bunun bana ait olduğunu anlayamadı. Herkes Aziz adlı yeni bir şarkıcı çıkmış piyasaya sandı. Bu yüzden ulaşması gereken yerlere gitmedi, karambole gitti." *

Albümün içindeki şarkılar ise şöyle;

1 - Çocuksu Bayramlardayım
2 - Gel
3 - Gülün En Dikenlisi
4 - Kendime Bir Mektup Yazdim
5 - Olmaz
6 - Sana Kilitlendim
7 - Sen (aziz fuat güner & nilüfer)
8 - Senin Adın Yok Olsun
9 - Yağmur Ol Da Gel
10 - Yaşım 17.

* wikipedia.
--spoiler--
sevgiyi aramaktan yoruldum beklemekten yağmur ol da gel daha tam ıslanmadım sel olup da gel, yeter ki gel.
--spoiler--

sözlerinin sahibi müzisyen.
mor ve ötesi'ni pek seven, trt fm'deki "fuat güner'le müzik öbür boyu" programına 7 aralık 2010 ve 11 ekim 2011 olmak üzere mor ve ötesi'ni iki kere davet eden pek değerli insandır.
ayrıca 2008 yılında en iyi grup ödülü'nü de onun elinden almıştık.

http://www.youtube.com/watch?v=SYcpu0FlrqQ
kurtalan ekspres in çıkaracağı göğe selam albümünde büyük sanatçı barış manço nun can bedenden çıkmayınca şarkısını söylemiş sanatçı.
ünlü fotoğraf sanatçısı Sami Güner in oğludur. vurgun yedim şarkısında sesinin lezzeti ortaya çıkar.
ama ne hikmetse özkan ve mazhar kadar öne çıkmamıştır.
şu an trt fm'deki kendisinin sunuculuğunu yaptığı "fuat güner'le müzik ömür boyu" adlı programda gökhan türkmen'i ağırlamaktadır.
çok hoş sohbet.
can bedenden çıkmayınca'yı harika yorumlamış üstaddır. Barış abi kadar efsane olamasada mfö'nün ve üyelerinin herbirininde türk müziği için önemi büyük.
dünkü saçma programda * grup 84 gider yapmış olan insan kişisi. grubun oraya gelip gelmemesini dert ettiğini sanmamakla birlikte içinden "kırk yılda bir ödül verecektim, onu da almaya gelmediler amk" diye geçirdiğini düşünüyorum.
tek başına soloları ile grubu aratmayan harika sanatçı.
2013'ün son aylarında 2. solo albümü dinleyene aşk olsun'u yayınlayarak hasret kaldığımız sesini yüksek müzikalitesiyle bizlere yeniden sunan sanatçı. kendisi eşittir Türk pop müziği+Türk Rock Müziği desek büyük söz etmiş olmayız.

hep destek/tam destek sana Fuat Güner..
bir f olarak, m nin ve ö nün hep arkasında kalan sanatçı. belki de iplemiyordur:

'nerde olacak bulmaca çözüyordur' * *
hoş sohbet,mfö nün abisi, mazhar ve özkana göre daha arka planda gözükse de fuatsız bir hiçtir mfö,kendi isteğiyle arka planda kaldığı bir gerçektir.Gerçektende önemsemiyordur.
Hain degil,zalim degil vicdansizsin
Tas yurekli oldugunu goremedim diyen,naif sesli ,mfo'nun f'si.
Digerlerine gore daha super oldugu icin dislanmis kisidir.
MFÖ gurubunda yer alan şarkıcı.
müziği yalnızca medyanın şekillendirdiği main stream akım üzerinden takip edenlerin şu an nerelerde olup ne yaptığını bilmediğini söyledikleri gerçek müzisyen.

bir kere fuat dediğimiz adam yalnızlık ömür boyu başta olmak üzere bazen, vurgun yedim ve bir ordayım bir burda gibi efsanevi mfö şarkılarının sözüne ve bestesine başlı başına imza atmış, müzik bilgisiyle benim diyen insanlardan daha yüksek bir mertebede olan ama asla çıkıp benim demeyen bir insandır.

kendisi ilkin mazhar alanson'la birlikte barış manço'nun 60'lı yıllardaki grubu olan kaygısızlar'da yer almış, bu grup sonrasında evrilerek kurtalan ekspres haline dönüşmüştür. yine alansonla birlikte kurdukları mazhar fuat ikilisi güllerin içinden ve türküz türkü çağırırız adlı şarkılarıyla 70'ler anadolu pop'unun zirvesine ismini kazımıştır. yani kimilerinin dediği gibi bu adam mfö mö olmasın diye araya girmiş bir F'den ibaret olmayıp cemal-i evvelden m'nin yanında kocaman bir F olarak yer almaktadır.

mfö'nün mazaretim var asabiyim ben albümünden sonra geçen 9 yıllık sessizlik döneminde aziz fuat güner adında bir albüm yayınlamış, demir demirkan, deniz arcak ve kadim dostu mazhar alanson'un solo albümlerinde tüm titizliğiyle çalışmış ve o albümlerin müzikal direktörlüğünü üstlenmiş, def projesiyle beatles alaturka adında beatles şarkılarını alaturka enstrumanalrla yorumladığı bir albüm yayınlamış, fuat güner project ile jazz, blues ve rock tarzındaki klasikleşmiş şarkıları türkiye sahnelerinde seslendirmiş. trt fm'de 2008'ten bu yana fuat güner le müzik ömür boyu adında bir program sunuyor, geçtiğimiz sene belki de kimsecikler duymadan dinleyene aşk olsun adında bir albüm yayınlamış hayatını müziğe adamış bir insan o. daha ne yapsın adam?
Eksi sözlük hiçbir siki beğenmeme timinden gelmiş gibi takılan efsane adam.