bugün

bir şarkı ''bu kadar mı guzel olur?'' dedirten MFO sarkısı.

senle beraber olsam da sevgilim,
ayrılsak da ölsek de bu yolda
hep yalnızlık yavrum yalnızlık ömür boyu
yalnızlık ömür boyu
senle beraber olsam da sevgilim
hiç görmesek birbirimizi,özlesek
ömür boyu bağlansak da,sevinsek de,üzülsek de
yalnızlık ömür boyu
birden sen gelsen aklıma,seni unutsam bazı bazı
meraklansam gizlice, delice kıskansam seni
hep yalnızlık var sonunda,yalnızlık ömür boyu
hep yalnızlık var sonunda,yalnızlık ömür boyu
(bkz: bodrum u hatırlatan şarkılar)
dogrudur.. gitmeye gelmistir gelenler
yalnizliktir esas olan.. yalniz dogduk.. yalniz olecegiz.. *
insanların tek tek oluşması nedeniyle gerçek bir o kadar da acı olan durum.MFÖ nün adıyla bütünleşmiş şarkılarından sadece bir tanesi.
insanın halet-i ruhiyesini gerçeklerle çarpıştıran,duygulanımların minik dalgalar halinde başlayıp"hep yalnızlık var sonundaaaaa" kısmında fırtınaya dönüştüğü gerçek bir şarkı...
kendimi en dip yalniz hissettigim bir anda radyoda calmaya baslayan harika parca...muzigi sozleri kadar karamsar olmayan sarki...gercekler acidir ya...karamsarlarda realisttir aslinda hep
yalnızlığı en güzel anlatan şarkılardandır. her ne kadar seviyor-seviliyor, özlüyor-özleniyor, kıskanıyor-kıskanılıyor olsak da yalnızlığın devam ettiğini vurgulamaktadır. ağlatır, iç acıtır ve derin bir of çektirir. acıtsa da ağlatsa da dinlemekten vazgeçemediğimiz şarkılardandır...
insanın ruh hali kötüyken falan dinlememesi gereken bir şarkı.

(bkz: dinledikten sonra intihar edilecek sarkilar)
sözleri mazhar alanson'a, bestesi fuat güner'e aittir bu şarkının.
sabaha karşı yağmur yağan istanbul'da dinlenince insanı daha da bir hüzünlendiren en güzel mfö şarkısı.
(bkz: yalnizlik benim eski sevgilim)
(bkz: yalnizlik benim en vefali yarim)
(bkz: ben onu kimler icin terkettim o beni birakmiyor)
yalnız kaldığımız, kendimizi yalnız hissettiğimiz zamanların fon müziğidir. bu şarkıyla o kadar ürkütücü gelmez yalnızlık. bir de o kalp ağrısı olmasa....
haklılar yalnızlık ömür boyu .. dünyaya yalnız geldik yalnız gideceğiz yine de yaşarken gelir giderkene göre daha da yalnızız .. en iyi anlatan şarkı da budur
(ara: yalnızlık)
müziğinin, kasvetini ve nüfuzkarlığını biraz olsun hafiflettiği müthiş eser...
sevgililer gününü yalnız geçiren insanların dinlememesi gereken acaip bir şarkı.
gitar sesinin insanı etkilediği mfö şarkısı.
" .. birden sen gelsen aklıma
seni unutsam bazı bazı
meraklansam gizlice
delice kıskansam seni.. " dizeleri insanın içine işleyen mfö harikası.
http://www.youtube.com/watch?v=u4x1otjHSdo
defalarca dinlense de hep aynı hüznü veren acıtsa da dinleten gerçekleri anlatan mfö klasiği.hep yalnızlık var sonunda yalnızlık ömür boyu ....
mazhar fuat özkan üçlüsünün en şahane parçalarından biri.
hep yalnızlık var sonunda..yalnızlık ömür boyu..
sadece bu kadardır bu şarkı.
yalnızsınızdır ve ömür boyudur..
kimse alamaz yalnızlığınızı..
aşktan ölseniz bile....
doğru söze ne denir ...
kendine ayar verme şarkısı. insanoğlu yalnız gelmiştir bu dünyaya ve yalnız terk edecektir bu dünyayı evet biliyoruz, ve artık çok klasik bu doğru, ama ömür boyu yalnızlık bu kadar güzel anlatılabilir yahu.
şimdi işyerinde sıkılmışsın, sevgilin almanya'ya gitmiş, dönüşüne henüz 15 gün var, ki zaten 30 günlüğüne gitmiş 2 aylık bir ilişkinin ikinci ayında.
işler en dinlenmek istediğin anda yoğun, "beni çalıştırın ulan bi şey düşünemiyim" dediğin anda "ülkede olay olsa da okuyacak haber çıksa" diye düşündürecek kadar sakin.
bi kulaklık geçmiş eline, bir de winamp listesi; winamp denen program yine yapmış yapacağını: yalnızlık ömür boyu.
15 günlük yalnızlığın canını seviyim.
(bkz: yok yok şarkıyı anladım)
güncel Önemli Başlıklar