bugün

muhteşem bir bas sesi olan mfö üyesi..
''bir zamanlar fırtınalar estirirdim'' şarkısını yapan ve daha nicelerini yapmış,türkiyenin en iyi rock grubu olan mfö nüm bas bariton vokali.
yandım yandım şarkısını sahneden söylerken sigara içtiği için sigara karşıtı profösörce mahkemeye verilmiş ve 40 küsur ytl ödemeye mahkum edilmiştir. alanson bu karara da kızmış ve konserinde "yandım yanıdımı söylerken sigara içilmez mi yaw parası neyse veririz" diyerek bi tane daha yakmıştır.fakat bilmediği husus, suçun (!) tekrarlanmasında cezanın 30 kat fazla olduğuymuş.

edit: üstada saygıda kusur olmasın editi!
süper söz yazarı.
gün itibariyle beyaz show daki garip davranışlarıyla ayık olmadığını düşündüren kişi.
programın başındaki şu sözleri de düşündürücüdür.
sadece beyaz'a geldik,çok severiz biz b e y a z ' ı ...
(bkz: beyaz beyaz dibine dek beyaz)
oğluyla ilkokul 1 ve 2 de aynı sınıfta olduğumuz için o zamanlar sıkça görüşürdük kendisiyle. sora ben okul değiştirince görüşmelerimiz azaldı sora hiç görüşmemeye başladık. ama ilginç bi şekilde bu herif beni 2 sene önce ted'in kuru fasulye gününde görünce hatırladı ve beni dumura uğrattı. dün gece beyazda yaptığı hareketler ise şahaneydi kesinlikle sarhoş olduğu kanısındayım.
ona yeniden şarkılar söyleten kadının hayatına girişiyle ciddi bir tarz değişikliği yaşayan şarkıcı
saçmalamayan, iç okuyan, içini döken bestekar, yorumcu,oyuncu şahsiyet. yanılmıyorsam biricik suden le mutlu bir beraberliği vardı en son.
mfö üyesi. oldukça başarılı bir geçmişi var mfö ile birlikte. dinlenilesi şahsiyet. tabii en son tarzında yaptığı değişiklikler saçmalamasına sebep olmuş ama yine de dinlenildikçe verdiği keyfi arttıran bir albüm yapmışlar. kaşar demesiyle gözden düşmüştür. hatta denilebilir ki kendi kendini imha etmiştir.
sarı laleler adlı şarkısıyla piyasada ve bahçelerde tüm sarı lalelerin koparılması ve satın alınmasına sebebiyet vermiş değerli insan...
sesi süper fakat azıcık çatlak fakat onsuz mfö nün tadı olmaz denilesi şahıstır. birde özkan uğur vardır ki canlı performansı ile insanı ağzı bir karış açık bıraktırır.
kaşar dese de naber çelik atatürk nasıl dese de o hiç bir zaman değerini yitirmeyece bir müzisyendir. çünkü ona o değeri kaşar dedikleri ya da çelik ve çelikseverler vermedği için o değerini hiç bir zaman yitirmeyecektir. o türk müziğine kattığı birbirinden nefis besteler ve güftelerle hatırlanacaktır yıllar sonra. birine kaşar dedi ya da çelik efendiye sataştı şeklinde anımsanmayacaktır kanımca.

hatırlanacağı bazı şarkıları
(bkz: sarı laleler)
(bkz: sakın gelme)
(bkz: buselik makamına)
(bkz: uç oldum)
tarkanın söylediği (bkz: yandım yandım)
(bkz: benim hala umudum var)
(bkz: ah bu ben)
(bkz: bodrum)
(bkz: ele güne karşı)
Tiyatro oyunculuk mezunuyken şarkıcılığa bulaşmış mfö grubunun solistidir. Yıllardır değiştirmediği müzik ve giyim tarzını eski eşi ve opera sanatçısı olan Hale Alansondan ayrıldıktan sonra epey değiştirmiştir. Bunda yeni eşinin katkısının büyük olduğu düşünülmektedir.
(bkz: arkadaşım şeytan)
(bkz: her şey çok güzel olacak)
biricik suden isimli hatunla evli beste,güfte,ve bilimum güzel müzik eseri yazarı
son konserinde biricik suden kişisinin tasarladığı punk tarzı kıyafetlerle sahne alan insan
bağdat caddesi'nin ilk asi, arabayla yarışlar yapan gençlerinden.
müthiş sesine oldum olası hayran kaldığım ve son olarak da sarı laleler ile beni benden alan değerli müzisyen...
(bkz: agu)'nun a'sı aynı zamanda.
öyle değil mi alanson bom bili bili bili bom
My Lady D'arbanville şarkısında Yusuf islam'a eşlik eden usta sanatçı.
yusuf islamla düet yapan ilk türk müzisyeni.
oynadıgı filmler de cem yılmazı kast ederek acı ama gerçek lafı diline yapışmış çok karizmatik sesi olan insan.
klasikleşen mfö grubunun m'si olmaktan ziyade karizmatik sesiyle oyunculuğuyla söz yazarlığıyla ve tek başına yaptığı albümlerle mazhar alanson da olabilmiş karizmatik adam.
beyaz show'da canlı yayında yaptığı gafletle beni kahkahalara boğan adamdır kendisi aynı zamanda:
-yaşınız kaç hanım efendi?
+*
-oOoooo... kaşar bu!
beyaz durumu toparlamaya çalışmış ama o da bir yandan kahkahalara boğulmuştur. olayın üstüne cem yılmaz da telefon hakkını kullanarak mazhar alanson'a destek çıkmış, beyaza ter döktürmüştür.*
geç keşfedilmiş yetenekli oyuncu olarak gündemde bu aralar.
cem yılmaz ile 2. filmini yapan yetenekli müzisyen.
(bkz: herşey çok güzel olacak)
(bkz: hokkabaz)