bugün

öğretmense eğer normal karşıladığım bi durumdur malum 1-2 günde yüzlerce insan tanıyor sizi fakat onun dışında benimde çok tuhafıma gider bu.
aşırı sosyal insandır.
hesabını yeni açmışsa gayet normal...
arkadaş sayısını artırmaya çalışan insandır.
bu kişiler bişi paylaşınca falan minimum 13 kişi begenir altında 58 yorum olur. iğrenç bi fotograf eklerler ve 29 kişi begenir falan. bu ne sosyalliktir. çekemiyorum arkadaş.
(bkz: feysbuk sosyalliği)
sonunda hesabında 5.000 kişi olur ve şayet amaç bu rakamı yüksek tutmaksa gayet boş bir insandır.
evet tanıyorum böyle bir arkadaş.
bazen de sanal dünyada sosyal olmasından kaynaklı durumdur, her selam verdiğine "face var mı, msn var mı?" diye sorar.
özel fotoğraflarını, kendilerine dair herşeyi mümkün olduğunca çok insanla paylaşma ihtiyacı duymak da buna bir sebeptir.

ve işin en gülünç yanı facebook'taki 550 arkadaşından en az 200'üne yolda görse selam vermiyordur (samimiyet o derece yani *),en az 100'ü ile belki yıllardır görüşmemiştir ve görüşmeyecektir de, aslında max. 150-200 tanesi ile gerçek anlamlı, düzenli bir diyaloğu vardır...
(bkz: selim ışık)
insan olamaz bu gruptur grup.
avlanmaya çıkan, elindekiyle yetinmeyen insandır.
ünlü falan olabilir. benim listemde var oradan biliyorum.
Facebookta gönderdiği arkadaşlık teklifleri yoksayılan insanın çekemediği insandır. Facebook hesabın mı var derdin var. Üzülüyorum vallahi.
feysbuğunu yeni açmış insandır. olağandır.
gizli asosyal de olabilir, gerçekten çok faal bir insan da olabilir. ikincisi normal şartlarda biraz düşük bir olasılık tabii.
(bkz: neden facebook hesabın yok)
(bkz: sosyal paylaşım sitelerinde asosyalleşmek)
sosyal olduklarını sanırlar ama bilgisayarın başından kalktıkları anda düşünceleri bir anda değişir. çünkü gerçek bir kişiyle yüzyüze konuşmanın yazmaktan çok daha zor olduğunu anlarlar. alem-i beşerin sanal alem-i beşerden farklı olduğunun farkına varırlar.
her önüne geleni ekleyen, her isteğide kabul eden insandır.
tanımadığı herkese arkadaşlık gönderen ve gelen arkadaşlık isteklerinin hepsini kabul edendir. En nihayetinde her ne kadar eski arkadaşları, uzun zamandır görmediğimiz birilerini bulmamıza yardımcı olan bir site olsa bile, kimse her gün 20 arkadaşını bulamaz kaldı ki kimsenin o kadar arkadaşı yoktur.
pek dost canlısı, sevgi, barış, kardeşlik diye diye ölüp durmadıklarına göre, resminin altına yorumlar yapıp egosunu tatmin edecek gereksiz kroları/kaşarları ekleyen insanlardır.

iki dakika insan olun be. normal bir insan evladının 800 küsür arkadaşı olmasına imkan var mı? hayatında hangi birisine ne kadar zaman ayırabiliyorsunda arkadaşın oldular.
-20 yi al.
-2 nin yanındaki 0 ı at ne kaldı?
<2
çarp şimdi yirmi ile
-40. yıl kutluuuu ...... dur lan bi dakka yanlış başlıktayız galiba.
-40 arkadaşı kutlu olsun.*
yeryüzünün en asosyal insanıdır.
kadınsa motor musun yavrum sen sözlerine maruz kalmak durumunda olan ama aslında çok masum kişidir.
arkadaş kavramını bilmeyen insandır.
sanal alemde kendisini kaybedip, ne yapacağını bilemeyen içinden bir sesle. "biri beni durdursun" çığlıkları atan kanı kaynayan, yeni nesil apaçi.
yolda gördüğünü facebook ta ekleyen kişi sayısının tavan yaptığı insan. facebook yoluyla sosyal olmaya çalışan ilginç varlıklardır kendileri.