bugün

entry'ler (482)

yılın seçilmiş ürünü

“Yılın Seçilmiş Ürünü”, dünyanın en önemli inovasyon ödüllerinden biridir. 1987 yılında Fransa’da kurulmuştur. Program, 37 ülkede 3,5 milyar tüketiciyi içinde bulundukları pazardaki en iyi ürünlere yönlendirip, üreticileri de kalite ve inovasyon için ödüllendirir.

“Yılın Seçilmiş Ürünü” tüketicilerin oyları ile belirlenir. Üreticiler için yeni ürünün denenmesini, bilinirliğini, dağıtımını ve satışlarını artıran güçlü bir pazarlama aracıdır.

“Yılın Seçilmiş Ürünü” programına, inovasyon içeren ve son 23 ayda pazara çıkmış olan tüketici ürünleri katılır. Katılan ürünler, hizmet ettikleri tüketim ihtiyacı ve taşıdıkları özelliklere göre kategorilere ayrılır. Türkiye’yi temsil eden tüketici örneklemi ile yürütülen araştırma sonucunda, her bir ürün kategorisinde yılın ürünü seçilir. Tüketici araştırması, uluslararası tanınmış bir araştırma şirketi ile yürütülür.

Kazanan ürünler, her yılın Mart ayında üretici firmalar, medya kuruluşları ve perakendecileri biraraya getiren ödül töreninde duyurulur ve üretici firmalar “Yılın Seçilmiş Ürünü” logosunu bir yıl boyunca ambalaj, iletişim ve satış noktalarında kullanma hakkını kazanırlar.

(bkz: http://www.yilinurunu.com...ilin-secilmis-urunu-nedir)

salma hayek

anasının karnında 5 dk daha kalsa meme olarak doğabilirmiş.

evli kadınlarla seks yapabilen şerefsiz

kadına şiddeti makul kılan durumdur. e tabi erkeğide unutmamalı organını bi güzel yakmalı.

anüs çevresinin kaşınması

insanlar fark etmeden bacakları sürterek yürüyüp kalçalardan medet umulma hali... off kabir azabı.

gencay gürün

Kibarlığı ile beni beni benden almış, telefonda sesimin titremesine sebep olmuş hatun kişisi.

kameraarkasi

sözlüğümüzün yeni dokuzuncu nesil yazarıdır. hoş gelmiş sefa getirmiştir efendim.

sözlük yazarlarının kendine güvendiği alanlar

Odun olmakta ustume yoktur.

sabah sabah insanı ayar eden şeyler

yıllardır sigara içerim ama, uyuduğum odada sigara içilmesi daha doğrusu ben uyurken sigara için adamı öldürmek isterim.

oral

istanbul yedikulede kasap adıdır. (bkz: oral kasap)

serdar ortaç şarkılarındaki illuminati şifreleri

abaküs veritabanı kullanılarak konulmuş şifrelerdir.

sevgiliden ayrılmak

garip bir durumdur. uzun sureli bir ilişkiden çıkılmışsa hele durum daha içinden çıkılmaz bir hal alabilir. beklenilmedik tepkiler öc alma gibi durumları muhakkak bir taraftan görebilirsiniz. üzücüdür kahreder bir tarafı nitekim bir birlerini seviyorsa her iki tarafta acı duyar ama öyle bir psikolojidirki bu durum sanki biri diğerinden daha fazla acı çekiyormuşcasına bir birlerinin acı çektiğine inanmazlar. ölçü saygı vb unsrların kaldığı pek söylenilemez. arada bir göürüşülüp konuşulsada konuşmanın sonu pek hoş olmayan cümlelerle sona erer ki söylenilmemesi ve söylenilmesinden pişman olunacak cümlelerdir. her iki tarafında kendine has yöntemleri vardır unutmak ve iç dökmek için biri ya içine kapanır diğeride muhakkak sağa sola hiç fark etmeden ve onca yılı çöpe atmışcasına sevgilisiyle alakalı yazılar yazar ayrılığını döker. sorulduğunda verilen cevap bellidir. ya senin adını bilen yok yada bitti gitti der oysa düşünülmez yapılan bir hata yapılan bir sorun olmuştur belki yeniden başlanılacaktır ve o saatten sonra pişkin pişkin hiç birşey olmamış gibi davranılmalımıdır. ayrılık garip bir durumdur ciftlerin bir birlerini kabullenemeyip farklı insanlar haline getirmek isterken farklı kalıplar içerisine sokmak isterken.. - yahu ne oluyor deyip baş kaldırdığı zamanlarda patlak verir ayrılık mevzusu. uzun süreli ilişkilerde ise ayrılık bir başka gariptir, onca zamandan sonra karşısındakini odun miseli ya bu bana olmadı deyip değiştirmek. lakin fark etmez sevgililer bunu fark etmiyeceklerdir de bir birlerinden istediklerini. birde alınganlık vardır ki buna yanlış anlamalar veya istege göre anlamlar o hiç içinden çıkılmaz sorundur. dersin ya ali ata bindi tepki verir biri at aliye neden binsin yahu onumu demek istedik az edep yahu diyeceğiniz zamanların aşırılık gösterdiği zamanlardır. vel hasıl uzun lafın kısası ne problem varsa var ayrılığında edebi olmalı ama ayrılmadan önce de ayrıldıktan sonrada bir düşünmek gerek o saaatten sonra yapılacak ne varsa uzun uzun düşünmek gerek... sevgiliden ayrılmak garip bir durumdur.

senecis

adini bilmedigim yeni sozluk kurucusu. umarim basarili olur.

karşı cinsi mutlu etme yolları

Alisveris merkezine gidip tum kredinkartlarini vermek yeterli bir eylemdir.

cinsel olarak aldatılmayı bağışlayan erkek

Hic bir toplumun kabul edemedegi sey gibi ibne gibi pust gibi bisey.

milliyet in başarısız photoshopları

paint terk gazete.

bıyık bırakan bekar erkek

muhtemel belli sebebler sonucu birakmis olan kisidir ornegin ben; bir yil once acil ev arkadasi bulmam gerekti maddi sebepler yuzunden internete ilan verdim biri aradi aydin inuversitesinde cift anadal yapmis yuksek lisans ogrencisi biri. dedim bu okur eleman ilk seferlerde normal gibiydi lakin icime sinmeyen birsey vardi mesela sesi zeki muren gibiydi. ama normaldir dedim ekeman tasindi lan dedim bu ne odasini garip boyadi duvar kagidiyla kapladi enterasan objeker falan. dedimki tamam bende ogrenciyim lakin bole bi erkek ogrenci olamaz. neyse zevk meselesi entellik diye sustum. elemanla basbasa kaldim bi gun cocuk denezmi ben pasif gay im dunyam yikildi ne yapacagimi bilemedim o anda telefonla hatunumu aradim hatunum yobaz olma tosbaga dedi tamam dedim sonra bunun erkek arkadaslari eve felince banada tuaf tuaf bakiyorlar dedim ki ne yapmali biyik biraktim. bu ve benzeri sebepler icinde birakilir.

genellikle salak insanların sigara içmesi

bunu diyen kisi az yazarlarin, dusunurlerin hayatlarina bi baksin. daha sonra sigaraya baslamasi muhtemeldir.

seyyar motto

kendisini sahsen hic tanimadim entrylerinide okumadim. lakin bursada sokakta kaldigimiz bir gun zigon sehbayi aradim zigon sokakta kaldik dedim. kendisi bekleyin hemmen bi arkadas arayacak dedi. aradan buraz zaman gecti ve harbiden aradi konustuk falan sordu hocam sozluk adin ne seyyar yanimda hatunum vardi onunki ne seyyar sordum seninki ne seyyar dedi. biraz tebessum tabi neyse ki bursadan bilet bulup istanbula gecme karari almistik. otobuse bindik aradi nerdesiniz dedi. ilgisi ve alakasiyla tanimadigim ve bilmedigim halde gonlumuzu fet eden yazar ve sahsiyetli kisiliktir.

öğretmenlik mesleğinin kutsal olduğunu iddia etmek

gereksiz saygi gosterisi. yasamdaki en onemli ogretmen hayatdir ki gunde milyonlarca kez kufur yer.

bdp kongresinde öcalan posteri açılması

oruspu cocugunun yapacagi hareket lan tamam seviyorsun ozgurluk istiyorsun sana karisanmi var sanki. lakin komsunadami saygin yok bak evladi sehit dusmus ne icin var oldugu halde kabul etmedigin ozgurluk icin. ben diyarbakirliyim kardesim sirnakta komando tim kime karsi savasiyor belki 1 ay once daga cikmis kankasi icin siz neyin pisligisiniz kime dusmansiniz. kardesiz lan apo kimdir. kardeslik daha kiymetli degilmidir o actiginiz poster analarin yuregindeki atesi orteceginimi saniyorsunuz.
adi ve cehaletce yapilan bir durusdur.