bugün

entry'ler (943)

fakirlik belirten cümleler

Ev arkadaşıyla konuşulur;

ayda 3-4 defa starbucks'a gidiyoruz lan. 3 çarpıııı 8, hadi 9 diyelim; ohaaa kişi başı 50-60 tl veriyoruz boşu boşuna . neyse gitmeyelim artık, onunla lig yayını alırız. en ucuzu hangisi acaba.

Müşt. Hizmetleri aranır hemen;

- alo, iyi günler biz lig paketi fiyatları hakkında bilgi alabilirmiyiz.
+ iyi günler, bilgi vereyim. ıvır, zıvır, ek, 77, kanallar, eglence... bla bla...
- en ucuzu ne kadar, en ucuzu ?
+ şöyle alırsanız 45, böyle alırsanız 60, şunu size çakarsak 70.
- daha ucuzu, daha daha. ya zaten biz arada izleriz.
+ şöyle çarpım, yandan çırpayım 44.
- Bize normal yayında lazım değil, onuda düşelim. Bakın ne diyorum sadece lig, sssadece lig.
+ 44.
- Neyse, biz bi düşünelim.

Arkadaş aranır hemen;

- Alooouuu, kanka nasılsın ? Hahha, hehhe, kih kih kih, poh poh poh (sevimli olma çabaları). Sende lig paketi üyeliği var mı ya ?
+ Var, internetten üzerinden izleniyor ama.
- izlemediğinde bize haber verde şifreyi kullanalım, ne diyosun ?
+ Olabilir asslındaa..

Sonrası ev arkadaşına dönülür;

- Etrafta çeken wireless sahiplerinden rica etsek arada bizlerle paylaşırlarmı acaba ?

Sonrası;

Mavi ekran...

arsenal vs fenerbahçe

Sonucu ilk maçtaki gibi aşağıdaki bağlantı çok güzel özetleyecektir.
http://www.youtube.com/watch?v=MmNGdGQjYko

aldığı parayı haketmeyen futbolcular

ülkenin en üst liginde oynayan tüm futbolcular.

turkcell t40

mühendislik işi demişler, yerli demişler. Yapılan iş grafik işi, müzik işi. yerliliği ise montajdan ibaret. bir de sorulan soruları çok iyi anlıyor hani(!)

Aziz Yıldırım : Söyle t40 bu sene şampiyon kim oluğğ ?
T40 : Tringgg . çorum leblebisiyle ünlü bir kentimizdir.
Aziz Yıldırım: Dün sorduğumda galatasağay demişti.

üstelik fiyatı belirtilmemiş, 250 tl den fazlası yazık o telefona.

unutulmaz reklam replikleri

- huluti, aklıma ne geldi biliyor musun? tu bizim gazinoya athenayı çıkartalım diyorum, ne dertin ?

http://www.youtube.com/watch?v=8waZW3VDVW4

mühendislik tamamlama programı

öncesinde matematik, analitik, algoritma eğitiminin akademik seviyede zerresini vermediğin adama mühendis ünvanı yakıştırmanın kestirme yoludur. hem de ilkokul sorularıyla sınayıp, kestirme yolu en babasından yapmaktır.

aralarında çok başarılı olan olacak canavar gibi kişilerin olduğu bir gerçek; fakat devletin sistemi bu arkadaşları seçmeye yönelik değildir. çap çöp ne varsa mühendis yapalım, nolursa olsun koy g*tune gitsin mantığıdır.

mühendislere yapılmış bir hakarettir, hak yemedir. iş hayatım ve sektörel anlamda gözlemlediğim kadarıyla; kendinde ışık olan bir çok kişi zaten hak ettikleri noktaya gelmiştir, gelecektir. Gelemeyenlerin büyük bölümü goy goycu tayfasıdır.

şimdi soruyorum goygoycu tayfasını mühendis yapma çabası niye ? Yap, yapma demiyorum bir mühendis olarak; ama hak edeni yap !

parayla mal olmak

dün maltepede bir cafede çokça örneğini gördüğüm dünya gerçeği.

yalan söyleyenlerin kişilik özellikleri

(bkz: loser)

sınır zorlayan saçma diziler

(bkz: türk kanalları)

avea

3g internet hızı ve fiyatı diğerlerine fark atan operator.

yazarların hayatlarında ilk gittikleri stadyum

türk telekom arena.

iş arkadaşının eşiyle seks yapmak

(bkz: gossip girl).

ev arkadaşının garip huyları

diyet yapıp sabahtan akşama kadar çikolata abur cubur yemesi. spor klübüne yazılıp gitmemesi.

bim in üreteceği prezervatifin adı

le'takke.

grafikerliğin zorlukları

yazılımcının yaşadığı zorluklara benzer. bir şeyden anlamayan müşteri, şunu yap, bu olmasın aaaa onlarda şu var der. sonra sıçar sıvar ne istediğini bilemez. yine kendi yoluna gidersin. önemli olan müşteriye, yöneticiye katlanabilmektir.

havaya zıplayıp kollar ve bacakları açmak

pantolon yırtmanın dayanılmaz hafifliğinin göstergesidir.

özgüveni olmayan erkeklere tavsiyeler

çizgilere basmamayı adet edinmiş kişilerin bu huylarından vazgeçmek için inanıda çizgiye basması gibi, zayıf noktandan vur kendini. lakin kendini rahatsız etmediğin sürece senin için özgüven sadece bir kelime olacaktır..

ales e gireceklere tavsiyeler

sorular çok kolay yaparım havasıyla oyalanmayın, dakik olmaya çalışın. deha bile olsanız uzun süredir bu şekilde bir sınava girmediyseniz yetiştirememe korkusu 2 saatten sonra kendini gösterecektir. okuma ve tepki hızı ister istemez öss dönemine göre azalıyor.

sözlük yazarlarının itirafları

büyük bir iştahla heveslenerek çiğ köfte aldım. Marulun içinde küçük küçük böcekler çıktı. böceklerin bir bölümü bende bir bölümü çöpte. sonuç olarak biraz açım.

kavgaya giderken dinlenilecek şarkılar

the godfather .